This forum uses cookies
This forum makes use of cookies to store your login information if you are registered, and your last visit if you are not. Cookies are small text documents stored on your computer; the cookies set by this forum can only be used on this website and pose no security risk. Cookies on this forum also track the specific topics you have read and when you last read them. Please confirm whether you accept or reject these cookies being set.

A cookie will be stored in your browser regardless of choice to prevent you being asked this question again. You will be able to change your cookie settings at any time using the link in the footer.

Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
"Тоз, който падне в бой за свобода ,той не умира"
На 2 юни 2009 г. се навършват 133 години от гибелта на Христо Ботев
и неговите четници загинали за свободата на България.
Поклон пред светлата им памет.

<!-- m --><a class="postlink" href="http://vbox7.com/play:b7cfd30c" onclick="window.open(this.href);return false;">http://vbox7.com/play:b7cfd30c</a><!-- m --> България над всичко!!!

Нека утре дори само за минута почетем паметта на загиналите...
Thanks given by:
Още днес ще почетем паметта на Христо Ботев и загиналите четници.....духът им не трябва да умира!!!!!!!
\\// (())  ||_  \\//  (()) S60 D5 185+к.с. М66.
Thanks given by:
Българийо, за тебе те умряха...

Поклон пред паметта им !!!
Vovlo V40 2001 1.9Di 115Hp
Thanks given by:
..... и какво наблюдаваха по време на сирените въоръжените ми очи?!?! Пълно безхаберие и незачитане на паметта на загиналите-хората си вървят, колите не спират....пълна липса на УВАЖЕНИЕ!!!!!!! :gib: :gib: :gib:
\\// (())  ||_  \\//  (()) S60 D5 185+к.с. М66.
Thanks given by:
Да, и аз наблюдавах същото безхаберие, безразличие, незнание, неуважение, всеки се забързал за някъде и няма и минута свободна, за да постои и помълчи ... една минутка, една ши**на минута. Много яко се издразних... :minigun:

Това сме ние "Българите", едни нещасници, които не почитат нищо, даже и хората борили се с кръв за това петно земя. Не заслужаваме нищо, на това мнение съм, ама абсолютно нищо не заслужаваме... Хората са го казали отдавна: Който не почита и уважава себе си и собствените си ценности, не трябва да очаква другите да го уважават, за това и никой не ни уважава!!!
Vovlo V40 2001 1.9Di 115Hp
Thanks given by:
Във Варна, в тази част на центъра в която бях аз, сирените се чуваха едва и бяха заглушавани от шума на преминаващите автомобили. Много малка част от хората се спряха за минута, две - това което ме зарадва бе, че болшинството бяха младежи и ученици.
Трябва да помним историята си и хората които са я градили.
Поклон пред достойните за уважение и почит!
Thanks given by:
dango_ написа:Българийо, за тебе те умряха...

Поклон пред паметта им !!!

...една бе ти достойна зарад тях,
и те за теб достойни, майко, бяха.
И твойто име само кат мълвяха,
умираха без страх.

Аз съм горд че съм Българин!!!
Тежко, брате, се живее
между глупци неразбрани,
душата ми в огън тлее,
сърцето ми в люти рани.
Thanks given by:
kire написа:...една бе ти достойна зарад тях, и те за теб достойни, майко, бяха....
А ние дали сме достойни? Най-малкото, колко от нас са били на свети места, като такива откъдето е започнала нашата родина или такива, на които са отдали живота си знаменити личности като Ботев, .... , Левски? Или поне колко знаят къде са те? В предаването "Бягство към победата" на Слави дадоха за лобно място на Ботев монумента посветен на сраженията на ботевата чета. Аз знам само за горе изброените трима и съм ги посетил. В прочем със срам ще си призная :oops: ,че за многоточието не се сещам кой беше - Раковски или Бенковски!? Знам само, че е убит в балкана между Троян и Тетевен (в близост до с.Рибарица, там бях на почивка) и главата му е отрязана до едно кладенче. Някой ако знае нещо по въпроса или за други подобни места, моля да пише.
Thanks given by:
Да, тъжно е че в тоя забързан свят не можем (не искаме) да отделим 1 минута и да почетем паметта на хората дали живота си за нас...
По отношение на сирените - аз такива тук в покрайнините не чух изобщо..... жалко е и това.. навремето какви сирени имаше - като че ли започваше ядрена война.

Поклон пред паметта им!
Thanks given by:
Раковски умира от туберкулоза в околностите на Букурещ...

А Бенковски е убит в местността Костина в Тетевенския балкан на 12 май 1876...
Thanks given by:

Отваряне на:

Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)