The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Смяна на лампи по таблото помощ

#31
velev71 Wrote:Колеги, и аз в най-големия студ реших да си поправям НЕ светещите участъци от централната конзола.
Но нещо не ми става ясно: новите крушки за които говорите стават ли за поставяне директно на мястото на изгорелите или се изважда стъклената част със жичките и се поставя на старата /оригинална/ фасонка?
Някой поправял ли си е осветлението на радиото че и там един участък не ми свети/копче за усилване и бутони за запаметени станции/

Доколкото имам спомени крушките на радиото на XC90 за запоени на платката. Имат и шапки отгоре.
Reply

#32
Да разбирам ли, че след свалянето трябва да се разглоби предния панел на радиото, как се стига до тази платка?
Reply

#33
velev71 Wrote:Да разбирам ли, че след свалянето трябва да се разглоби предния панел на радиото, как се стига до тази платка?

Проверих.
Не са запоени, на фасунки са си.
Сваляш радиото(сваля се заедно с панела на климатроника. Отзад са крушките.
Reply

#34
Благодаря ти Тишо,
утре се заемам отново с разглобяване, щом са сменяеми крушки!
Ще сваля една крушка и ще търся подобна!
Дали новите ще са със същия цокъл...., ще търся
Reply

#35
velev71 Wrote:Благодаря ти Тишо,
утре се заемам отново с разглобяване, щом са сменяеми крушки!
Ще сваля една крушка и ще търся подобна!
Дали новите ще са със същия цокъл...., ще търся
Намират се по магазините Wink
И един съвет - всеми си хубави и смени всичките, защото утре може да изгасне някоя от старите (несменени) и да се псуваш, че пак трябва да разглобяваш всичко :lol:
BG VOLVO Member #00409
Reply

#36
Вижте какво открих за крушки!
<!-- m --><a class="postlink" href="http://nspauto.com/%D0%B0%D0%B2%D1%82%D0%BE%D0%BC%D0%BE%D0%B1%D0%B8%D0%BB%D0%BD%D0%B8-%D0%BA%D1%80%D1%83%D1%88%D0%BA%D0%B8/%D0%BA%D1%80%D1%83%D1%88%D0%BA%D0%B8-%D0%B7%D0%B0-%D1%82%D0%B0%D0%B1%D0%BB%D0%BE.html">http://nspauto.com/%D0%B0%D0%B2%D1%82%D ... D0%BE.html</a><!-- m -->
Кои според теб Додо са хубави крушки, които да стават точно, без преправяне!
Reply

#37
velev71 Wrote:Вижте какво открих за крушки!
<!-- m --><a class="postlink" href="http://nspauto.com/%D0%B0%D0%B2%D1%82%D0%BE%D0%BC%D0%BE%D0%B1%D0%B8%D0%BB%D0%BD%D0%B8-%D0%BA%D1%80%D1%83%D1%88%D0%BA%D0%B8/%D0%BA%D1%80%D1%83%D1%88%D0%BA%D0%B8-%D0%B7%D0%B0-%D1%82%D0%B0%D0%B1%D0%BB%D0%BE.html">http://nspauto.com/%D0%B0%D0%B2%D1%82%D ... D0%BE.html</a><!-- m -->
Кои според теб Додо са хубави крушки, които да стават точно, без преправяне!
Здравей,
За мен всичките са хубави - Narva, Osram, Hella, Philips ... това имах предвид под "хубави", т.е. да не са някакви китайчета Wink
Иначе аз бих заложил на Narva - винаги са издържали най-много, когато са били от типа с нажежаема жичка ... но съм фен на Осрам и Филипс при ксенона Smile
За да не преправяш, т.к. не знам дали се вадят от адаптора или не - сваляш една, проверяваш кой модел е (сваляща или несваляща), смяташ колко бр. ти трябват и пазаруваш. До сега само на една Тойота съм виждал несвалящи се от адаптора ... но знае ли човек ВОЛВО как са го измислили Wink
BG VOLVO Member #00409
Reply

#38
Да се включа и аз, подмених си на климатроника подсветката със зелени диоди, ама тъпотия - не ми харесва, оригиналата подсветка е зелено към жълто, а диодите с такъв цвят светят доста слабо... а мен си ме кефи този цвят и сега търся под дърво и камък силни с голям ъгъл на светене, жълто-зелени диоди.
ex - Volvo S60 2.4i BSR 188hp
Volvo S60 2.5 T5 Platinum 285hp Rica
Reply

#39
За СМЯНАТА НА КРУШКИТЕ!
И така да разкажа за тези, които искат да си оправят нещо сами, но ги е страх да не развалят друго!
Първо да благодаря на най-активните колеги тук , които ме насочваха!
Има доста клипчета в youtube за разглобяване на централната конзола.
Много търсих и не открих точни фасонки, които да станат направо в леглата на старите!
А за бъдещите ентусиасти да кажа за крушките:
10бр-малки в радио-диск панела/ 0,4w/
6 бр- големи 1.2w в панела на климатика
5бр малки 0.3-0.4w във функционалните бутони/долу ниско под климата/ При мен са толкова , защото толкова бутона имам активни, по сдена крушка за всеки!
До последните се стига много лесно, след като се разглоби лицевия панел пред бутоните и те излизат по еденично!/ не е необходимо нищо да се разглобява и разкачва!!!/
Купих си само балончета и с доста търпение и желание разглобих и зглобих 10бр/ тук шведите ме изненадаха че интелигентно са завили телчето в каналечта на основата без припой/
Ако пиша нещо неразбираемо - ще пиша още.
И така за 2ч вече имах чисто ново табло с искряща светлина! /да не забравяте и шапчиците от силикон да ги прехвъряте на новите балончета/крушки//
Аз си сложих по силни малки балончета 0.8w,но трябва да ги смените всичките, в противен случай има разлика в светлината с оригиналните и е грозно!
Успех на всички в начинанието!
Reply

#40
Да не ти замирише на изгоряла гума като са ти по-мощни крушките и да заминат шапчиците, защото доста нагряват!
ex - Volvo S60 2.4i BSR 188hp
Volvo S60 2.5 T5 Platinum 285hp Rica
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)