The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Меки пружини на V40

#21
joro74 Wrote:Слагай обикновени. Усилените не са вариант за спортни, те са за коли с ремаркета, метанови уредби и т.н.
май май///Другото което се чудя е за коил овърите които се продават тук в форума...Единственото което ме възпира ,че дори и на най-високо колата ми пак ще е по-ниска която ме притеснява...И седя си си мисля...Две пружини за 130лв? или цяло окачване за 700 лв с всичките му + и - ...
Ще помисля още малко....
Купувам (малката)дясната част от ножа под предната броня на с/в40...
Reply

#22
MaxBass Wrote:
joro74 Wrote:Слагай обикновени. Усилените не са вариант за спортни, те са за коли с ремаркета, метанови уредби и т.н.
май май///Другото което се чудя е за коил овърите които се продават тук в форума...Единственото което ме възпира ,че дори и на най-високо колата ми пак ще е по-ниска която ме притеснява...И седя си си мисля...Две пружини за 130лв? или цяло окачване за 700 лв с всичките му + и - ...
Ще помисля още малко....

Само докато мислиш....да не изчезнат койлоувърите Big Grin Big Grin Честно да ти кажа...нещо ме съмняват малко... 700лв при условие че нови подобни са по 1000евро :roll: А защо да е по-ниска... намери ли някакви данни ... аз търсих но не намерих. Пък то трябва да се настройва и твърдостта на амортисьора заедно с височината на пружината...то си е трептяща система. Другият вариант за който си мисля е пружини от Т4.. ако се намерят по твърдички, но не и по-ниски и спортни амортисьори... но там само амортисьорите идват почти 700 лв :roll:
[Image: main.php?g2_view=core.DownloadItem&g2_itemId=27919]
Volvo V40 2.0 1998
Reply

#23
Евтините койлойвъри се саморазвиват от вибрации. Постоянна грижа са.
------------------------------------------
Volvo V40 1997, 2.0
Reply

#24
Да споделя и моя опит с пружините. . .
Също съм на мнение, че задните пружини за Волво В40 не си отговарят съвсем за това, за което са предназначени. Преди година се захапах яко да сменя двата предни амортисьора. Причината беше, че десния беше изпуснал (само да вметна, че сега имам едни оригинален ляв и все още здрав при мен). Получих най-добра цена за Билщайн и си ги поръчах. Амортисьорите бяха от серия Б4 - газови и доста якички. След като ги вложих, предницата на колата скочи рязко нагоре и задницата застана все едно е натоварена догоре с картофи. Това ме вбеси и след серия тестове се оказа, че задните пружини са поомекнали. Като ще е гарга да е рошава . . . Смених задни амортисьори с нови пружини Suplex, при това усилени. Задницата застана приемливо на съответното ниво, но все ме глождеше отвътре, че можеше да е една идея малко по височка. С течение на времето май предните амортисьори поомекнаха малко и всичко си застана на място. Въпреки всичко като го натоваря малко повече (разбирай два куфара и една чанта, а не 200 кила картофи) пак ми се струва прекалено клекнала отзад. Все пак когато е празна стойката е приятна и клиновидна . . .
Reply

#25
Andreas Wrote:Да споделя и моя опит с пружините. . .
Също съм на мнение, че задните пружини за Волво В40 не си отговарят съвсем за това, за което са предназначени. Преди година се захапах яко да сменя двата предни амортисьора. Причината беше, че десния беше изпуснал (само да вметна, че сега имам едни оригинален ляв и все още здрав при мен). Получих най-добра цена за Билщайн и си ги поръчах. Амортисьорите бяха от серия Б4 - газови и доста якички. След като ги вложих, предницата на колата скочи рязко нагоре и задницата застана все едно е натоварена догоре с картофи. Това ме вбеси и след серия тестове се оказа, че задните пружини са поомекнали. Като ще е гарга да е рошава . . . Смених задни амортисьори с нови пружини Suplex, при това усилени. Задницата застана приемливо на съответното ниво, но все ме глождеше отвътре, че можеше да е една идея малко по височка. С течение на времето май предните амортисьори поомекнаха малко и всичко си застана на място. Въпреки всичко като го натоваря малко повече (разбирай два куфара и една чанта, а не 200 кила картофи) пак ми се струва прекалено клекнала отзад. Все пак когато е празна стойката е приятна и клиновидна . . .
Е ама тя моята и сега като е празна седи добре ,но като седнат два човека и почва да пада..А на трима с багаж яко..
А това не е нормално защото ескорта ми все си седи колкото да го товаря...
Купувам (малката)дясната част от ножа под предната броня на с/в40...
Reply

#26
Да, обаче на ескорта пружините са по-дебели, а нашите са тънки и май са правени с подръчни материали по трудово обучение Confusedhock: .
\\// (())  ||_  \\//  (()) S60 D5 185+к.с. М66.
Reply

#27
Добре ,добре....Друг вариант...
По поръчка!
Ето го линк към една БГ фирма
<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.prugini.com/forms/form.html" onclick="window.open(this.href);return false;">http://www.prugini.com/forms/form.html</a><!-- m -->
правят по поръчка ...Лесно можем да измислим какво ни трябва...Има само един малъкккк проблем Big Grin
Пише ,че може да правят до 10мм ,а ме е страх нашите са 10.6мм Sad И незнам дали ще може да се компенсира това...
Утре ще видя един Доцент по машинни материали в университета за съвет...
Ако се укаже ,че може и цената ни устройва лесно ще пресметнем всички параметри които са необходими..
Даже писах мейл на фирмата чакам отговор Big Grin
Купувам (малката)дясната част от ножа под предната броня на с/в40...
Reply

#28
Браво Макс,
Страхотно е когато някой дава решения, а не само се жалва!
Между другото, когато ми беше изпуснал предния амортисьор стойката на колата беше перфектна . . . дори когато я натоварех отзад. Вероятно отпред пружините и амортисьорите са прекалено усилени и на принципа на скачените съдове предницата кара задницата да кляка. Лично аз усещам колата доста твърда отпред. Особено в завои усещам как отпред много много не поема (стои твърдо), а отзад върти дупето и е склонна да се накланя повече от необходимото. Държа да отбележа, че спортните ми години отминаха и карам по скоро внимателно, а не неразумно. . .
Reply

#29
Връткането на дупето се получава и от избягал реглаж на задницата. При мен дори се опитваше да поднесе. След реглаж задницата "заспа", но стана много твърда. По дупките направо боли.
------------------------------------------
Volvo V40 1997, 2.0
Reply

#30
А това ,че С/В 40(или както им викат на запад х40 Big Grin ) возят твърдичко си е познато...всъщност реално това за мен е най-големия кусур на колата ми...Но добре разбирам и преимуществата така ,че си карам и си свиркам(но внимавам докато си свиркам да не си прехапя езика по дупките)
Днес изпуснах доцента....
ех пък представете си да имаме хубави пътища и всички да караме с каквото си искаме окачване...Еми иска ни се но нямаааааа Big Grin
Купувам (малката)дясната част от ножа под предната броня на с/в40...
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)