The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined array key "dateline" - Line: 1000 - File: inc/functions_post.php PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions_post.php 1000 errorHandler->error_callback
/inc/functions_post.php 834 get_post_attachments
/showthread.php 1121 build_postbit
Warning [2] Undefined array key "dateline" - Line: 1000 - File: inc/functions_post.php PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions_post.php 1000 errorHandler->error_callback
/inc/functions_post.php 834 get_post_attachments
/showthread.php 1121 build_postbit
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Защо антифриза при дизела вдига по-бавно градуси?

#41
Експеримента е успешен, клонирах си едно кабелче за плюса който идва към подгряващите свещи на антифриза и си изкарах индикатор (за момента малка крушка, но ще взема диод) на таблото. Сега виждам кога се включват въпросните свещи. От първите наблюдения днес забелязах че се включват около 15-20 секунди след старта на двигателя (околна температура 2 градуса) и работиха няколко минути, докато не вдигнах оборотите, след това не се включиха повече. Ще продължа с наблюденията и ще споделям.
Волво В70 2.5 ТДИ 1997
Reply

#42
Ех и снимчици да имаше че се оглеждам за тези свещи и нищо. :mrgreen:
Reply

#43
Вчера ходих на майстор да ми замери свещите (че във студа узпушва бяло), оказа се че и петте са изгорели. :mrgreen: Показа ми каде са и тези за антифриза ( при мен са 2 бр). Обясни ми че подгряват антифриза който отива към радиатора на климатроника с цел да почне да духа топло преди да е загрял двигателя, а не са за цялосно подгряване на антифриза във двигателя. Общо взето каза че всичко е ала-бала. Big Grin Вече съм спокоен.
Reply

#44
Да попитам и аз нещо. Става въпрос за колата от подписа ми. Имам си фрабрично печка, която се включва след като стартирам двигателя при темперетура под 8 градуса. Загрява колата много бързо и не се оплаквам, но като повечето хора винаги искам още... Big Grin

Въпроса ми е, мога ли да я настроя да се пуска в определен час, за да подгрее купето предварително и като цяло как да я настройвам под колко градуса да се пуска. На таблото не намерих никакви бутони за тази цел...
Volvo S80 D5 163hp 2003
Reply

#45
Включване с резултати за светенето на индикатира за подгряващите свещи на антифриза. По косвени данни от жената която ползва колата тези дни, лампата свети (свещите греят антифриза) около 15 км. след студен старт, което при мен се явява почти извънградско. Температурите тези дни бяха от -2 до около 6-7 градуса. Сега уж ще застудява и по празниците ще я карам на по-далечни дистанции и ще споделя наблюденията.
Волво В70 2.5 ТДИ 1997
Reply

#46
Ето снимки на подгревни свещи на антифриза на мотор D5252T(монтира се на S70,V70,S80,850 за момента за тези се сещам де Big Grin )
Колата ми е от Австрия с подгрев на седалки и огледала-та си викам и аз трябва да имам такава джиджавка ама майстора вика:
-ДА БЕ КЪДЕ ТИ...ТВА ДА НЕ Е...
Но това е друга тема...Добре,че има свестни хора тука Wink
И това е сега трябва да се изкара диод на таблото и да се вижда Tongue


Attached Files Thumbnail(s)
       
Reply

#47
Здр.колеги,изчетох темата и аз се зарибих с тия свещи,а и имам съмнения че не работят,ама незнам каде да ги търся карам D4192T2, 1999г,та ако някой ми помогне да ги открия,ще съм му благодарен. V40 1.9 DI 95k.c.
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)