The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Защо антифриза при дизела вдига по-бавно градуси?

#31
Колеги ,някой може ли да ми каже къде се намират тези свещи на D5. 2004 - 163к.с.
Reply

#32
Митак май никой Big Grin
Reply

#33
Прерових целия двигател отпред,отзад ,отгоре и отдоло ,също тъка отляво и отдясно и заключението е : има свещи АМА само стартово подгряващите - в цилиндрите.
Reply

#34
Митко 13 Wrote:Прерових целия двигател отпред,отзад ,отгоре и отдоло ,също тъка отляво и отдясно и заключението е : има свещи АМА само стартово подгряващите - в цилиндрите.

Колеги, моля нека някой с достъп до ВАДИС да ги провери нещата.
Volvo V40 1.9 TD D4192T (F8QT)
Volvo 855 2.5 TDI D5252T
Reply

#35
Проверено е : Има само вариант с печка на дизел,или бензин - това е във Вадис
Reply

#36
Със захлаждането темата за бързото загряване отново ме заинтригува. Вчера проверих свещите на допълнителното подгряване на антифриза. Всичките три броя светват доста бързо. Предполагам, че помагат щом са сложени. При мен се беше напукала пластмасовата капачка/щипка с кабела която подава тока към свещите. Миналата зима направих подобрение на контаката с клеми, но не ми е правило впечатление да загрява особенно бързо. Остава въпроса, дали модула който ги управлява подава ток към тях? Поже са на кофти място (до шайбата на единия ремък) не ми се струва удачно да ровя там при пуснат двигател и ниска околна температура за да ги проверя. Мислих си да изведа от контаката на едната свещ едно кабелче с лампичка в купето за да мога да виждам кога всъщност се включват.
Някой има ли други идей?
Волво В70 2.5 ТДИ 1997
Reply

#37
Колега кажи каде се намират тези свещи че не мога да разбера каде да погледна. (ако изобщо ги има при мене)
Reply

#38
При мен ('97 2,5 tdi D5252 на audi) са на изфода на охлаждащата течност от горния край на двигателя, грубо се пада между турбото и кутията на въздушния филтър. Нямам вадис на този компютър за да ти дам схема. За да ги стигнеш се маха кората на двигателя и маркуча и металната тръба преди интерколера , а по-добре и предпазителя на ремъка (десния).
Ти май си с по-нов модел В70 - на картинаката на подписа?
Волво В70 2.5 ТДИ 1997
Reply

#39
2001г двигателя бил на фолцваген или ауди.
Reply

#40
anmarinov Wrote:2001г двигателя бил на фолцваген или ауди.

Мотор 2.5л.140к.с. TDI е на Ауди, на Фолксваген дизеловите мотори ги има при 2хх,7хх и 9хх серия на Волво.
1983 Volvo 244, B200E - carb., manual M46, 121hp., 158Nm.- Аврора
1999 Volvo S80, B5204T4, manual M56, 180hp., 240Nm - Албиноса
R.I.P. Холандецо
Неам нерви,за тва карам Волво! :-)
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)