The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Добавки за горива?

#41
Важи - добавките в маслото уж чистят дюзите.

Имам Фиеста Дизел. Единственият ефект, който съм забелязал от пробване на всички смеси на знайни и незнайни марки, е че след добавката на Редекс сменях масло сменено преди 2000 км. След 20 мин. каране с добавката светна лампата за масло. Спрях и извадих пръчката - маслото беше като вода и не се задържаше по пръчката. Източих го и сложих най-евтиното масло което намерих - някакво АС Делко. Докато изхарча резервоара с Редекс и то започна да пали лампата. Като свърши подобрената нафта смених маслото и нямах повече проблеми.

Дълго се рових в интернет да намеря състав на тези добавки - Liqui Molly, Redex, Bardahl - разтвор на нафталин в нафта. Хвърлянето на бучки нафталин в резервоара се знае от тираджиите като трик за вдигане на цетановото число. В Bardahl има и веществото от почистващите добавки за бензинови дюзи, което много ми прилича на Коресилин.
------------------------------------------
Volvo V40 1997, 2.0
Reply

#42
Здравейте колеги!

карам Ц30 2.0Д и моля някой разбиращ да обобщи/потвърди: може ли да се слага синтетично двутактово масло на комън рейл двигатели, ако да в - какво съотношение и дали наистина е полезно или по-скоро ефектът е непотвърден.

Благодаря ви предварително!
Reply

#43
Здравейте,

аз лично не бих слагал нищо освен качествено гориво. Ако си прочете ръководствата на колите ще видите, че Волво не препоръчва да се слагат добавки в горивото. Ако горивото е добро това е напълно достатъчно, ако не е тогава не си мислете че някоя добавка ще направи чудеса. Това по-скоро е синдром на хората, които си слагат добавка и си внушават, че колата им лети. И на мен ми се е случвало...

Поздрави
Volvo For life!
Reply

#44
Здравейте,

аз лично не бих слагал нищо освен качествено гориво. Ако си прочете ръководствата на колите ще видите, че Волво не препоръчва да се слагат добавки в горивото. Ако горивото е добро това е напълно достатъчно, ако не е тогава не си мислете че някоя добавка ще направи чудеса. Това по-скоро е синдром на хората, които си слагат добавка и си внушават, че колата им лети. И на мен ми се е случвало...

Поздрави
Volvo For life!
Reply

#45
taz_the_devil Wrote:Здравейте колеги!

карам Ц30 2.0Д и моля някой разбиращ да обобщи/потвърди: може ли да се слага синтетично двутактово масло на комън рейл двигатели, ако да в - какво съотношение и дали наистина е полезно или по-скоро ефектът е непотвърден.

Благодаря ви предварително!

Недей слага! Поне при мен не се получи нищо друго освен по-големи вибрации на празен ход.Сложих на два резервоара след това Бардал(за Комон рейл системи,не обикновената за дизел) и гориво Екто дизел на Лукойл и сега на празен ход не тресе.

П.С. Някой да знае къде се продават добавки за горива на Pro-tec,че нещо не успях да намеря информация?
Volvo V50 D5 2006
Volvo S70 2.5 TDI
Volvo V40 1,9D 115h.p 2004
Nissan Primera P10 2.0D - ex.
Reply

#46
mudancho Wrote:
taz_the_devil Wrote:.....П.С. Някой да знае къде се продават добавки за горива на Pro-tec,че нещо не успях да намеря информация?....

<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.facebook.com/pages/PRO-TEC-BULGARIA/111614708851716?v=info#info_edit_sections">http://www.facebook.com/pages/PRO-TEC-B ... t_sections</a><!-- m -->

Наистина работят!
Във форума всеки носи радост. Един на влизане, друг на излизане...

Човек и общество...
Reply

#47
Практиката с двутактовото масло за дизела се коментира усилено в ауди и WV форумите. От известно време следя темата и до момента заключенията са приблизително следните:
- Нуждата от добавяне на масло към дизела идва от използването на Евро дизел който не съдържа сяра, която имала "смазващ" ефект върху частите на горивната система
- Двутактовото масло (полусинтетично) е безвредно за двигателя, не прави нагар по турбото и катализатора
- Прави работата на двигатела по-мека, по-тиха и според някой пада разхода
- По-изразен е ефекта при по-старите машини (като D525t например) и не го препоръчват за помпа/дюза и комън рейл, поради различните конструктивни решения при тях (по-малко части са в директен контакт с нафтата и по-малко разчитат на нейния "смазващ" ефект)
- Дозировката варира от 200, 300 мл до 600-1000 мл на резервоар- 70 литра дизел, като негативни последствия от по-високата доза не са описани
- Аз лично смятам да пробвам тези дни
Ето и една преведена статия от немско (от ауди форума)
ето тук един превод от немски:

2тактово масло и дизел

Благодарение на мерките за контрол на замърсяването нафтата в ЕС е почти лишена от сяра и съдържа до 5% био-дизел. Сярата има способности на смазка при системи за впръскване под високо налягане. Без сяра, намаленото смазване на новите дизели вече показва отрицателно въздействие върху дългосрочната устойчивост на инжекторите и помпата за високо налягане. Производителите на помпи за високо налягане са реагирали като подменят някои от движещите се части с Teflon, или друг подходящ материал. Въпреки това, дългосрочната надеждност все още не е постигната, както със стария (съдържащ сяра) дизел.
Изследователскте центрове на добре известните немски автомобилни производители са провели някои дългосрочни тестове на дизел добавки, за да разберат дали някой от тях ще имат влияние върху дългосрочната надеждност на дизеловия двигател.
Резултатите от това проучване: всички дизелови добавки в момента на пазара е не си струват парите!

НО: 2-тактово масло, което ние използваме в нашите моторни триони, косачки или във 2-тактови моторни двигатели е доказано, че има изключително положителен ефект върху дизелови двигатели, ако това 2-тактово масло се добавя към дизеловите в хомеопатични дози 1:200. На практика: 0300 литра на 2-тактово масло в 70l дизелов резервоар. 2-тактовото масло ще се абсорбира от дизеловото гориво и ще смазва движещите се части на впръскващата система - помпа и инжектори .
Освен това, 2-тактово масло ще се пази чист дизеловия двигател, тъй като то изгаря напълно като самия дизел.
С други думи, 2-тактовото масло е смного по-ниско съдържание на пепел, както дизела, когато изгори. Това е доказан факт и DPF (дизелови частици (сажди) филтър) не се запушва.
Една допълнителна информация: в Германия, трябва да се представят колите на всеки 2 години с TUV - Технически надзор на организацията - които проверяват, наред с другото, и замърсяването на бензиновите и дизеловите двигатели.
Измерените димности от дизелов двигател, без използване на 2-тактово масло е 0,95.
Същият фактор, с използване на 2-тактово масло е 0,47 - намаляване на почти половината от частици сажди.
Освен това,с употребата на 2-тактово масло в дизеловото гориво ще се увеличат километрите от 3-5%.

До всички:

Попълнете 0,3 литра 2-тактово масло с всеки резервоар . Вие ще забележите изненадващо голяма разлика в гладкостта на работа на Вашия двигател , нивото на шума е намалена, особено когато двигателят е студен, и икономията на гориво ще се увеличи освен описаните други предимства.
2-тактово масло мога да препоръчвам от моя собствен опит (стойност за цена) е Лики Моли , полу-синтетично. 1052 (синя пластмасова бутилка). Използването на 2-тактово масло се препоръчва също така и за дизелови двигатели без DPF. Ако сте забравили да налеете малка доза 2-тактово масло - няма проблем. Просто налейте в следващия момент.
Всеки, който е използвал 2-тактово масло в неговия дизелов двигател, е потвърдил, че работи по добре.

Да не се използва напълно синтетично 2-тактово масло, тъй като е прекалено скъпо и не е наистина необходимо такова високо качество за вашите цели.

Използването на 2-тактово масло в дизеловото гориво при нормални обстоятелства не се вижда, тъй като 2-тактовото масло ще се абсорбира от дизела и се формира на емулсия..
Както вече казах, ние трябва да преминаваме на всеки 2 години тех. преглед на изг. газове - TUV, както и на емисионните стойности - измерени са далеч добри показатели с използване на 2-тактово масло, отколкото без. Не е имало случай, в който производителят на колата да е отказал гаранционна поддръжка на автомобили използвали 2-тактово масло(разбира се, без да знае това).
Демонтиране на изпитвани дизелови двигатели след употреба на 2-тактово масло показа, че тези двигатели са били в извънредно чисти и в топ състояние. Така че защо производителя да откаже гаранционно обслужване ?

Моля ако някой има преки впечатления да сподели.
Волво В70 2.5 ТДИ 1997
Reply

#48
Това е интересно може да го пробвам Smile други мнения ??
Reply

#49
Аз от около година добавям по 100-тина грама двутактово масло на половин резервоар( аз не бих заложил на повече от 300 гр на пълен резервоар - някой казват че и по литър са слагали) и честно казано съм много доволен. Мотора доста утихна. Единственото което трябва да имате предвид е че най-евтиното масло е минерално, а не синтетично или полу-синтетично ( не че не смазва, но ако се ползва системно може да се наложи по-често да се почистват дюзите). Такъв пример е двутактовото масло на Приста.
За комън-реил, не знам (въперки че освен че се впръсква под по-високо налягане горивото какво друго може да му е по различно,... но не съм завършил ДВГ и ще спра с разсъжденията....)
V70 T5/99-B5234T3, V70 T5/01-B5244T2, V70 R/04-B5254T, 940 SW/94-B230FT, V70 TDI/98-D5252T - беше, и не беше зле...
-...click
V70 2.4D/08-D5244T5
[Image: redvolvo.jpg]
Reply

#50
Аз лично съм наливал и по литър 2т на 50л нафта, /2т на лукоил 5,30лв шишето /. Ефекта е по-мека работа на двигатела и като,че ли става по пъргав. Наливам също и газ в пропорция 5л на 100л дизел, правя го зимата с цел да не замръзва парафина в нафтата. Това с газта го правим от 85г тогава имахме волга с мерцедесов двигател 220d и никога не сме имали проблем със замръзнала нафта.
[Image: ab199582.gif]
подписи для форумов
Волга ГАЗ 24-А с двигател 220D - минало
полски Фиат 125 - минало
MAZDA 323 1.3 - минало
OPEL OMEGA 2.0I - минало
ГАЗ  69 - настоящ
VOLVO S80 2.5TDI автоматик  Русе - настоящ
SUBARU FORESTER 2.0I 125HP - настоящ
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)