The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Добавка за двигателно масло?

#21
ВОЛВО ЗАБРАНЯВАТ ДОБАВКИ В МАСЛОТО!

Преди 15 години продавах един Москвич и модерната добавка беше 'Универсален модификатор'. Продавачите звъняха по всички обяви за продажби на коли да разиграват сценки.

Quote:Преди 18 г. слагах на едно старо Volvo 440 1,7 бензин,110к.с.,хечбек,5 врати 1989г.производство,стария модел на моторната добавка на ДУРА ЛЮБ и останах доволен.Преди 3 дни видях новия собственик.Отворихме капака а двигателя все още работи перфектно.Аз го купих на 120 000км и му го продадох на 450 000км.Сега е на 670 000 км и каза ,че не е пипал нищо по двигателя.
------------------------------------------
Volvo V40 1997, 2.0
Reply

#22
Аз лично не бих си причинил това на колата с тия добавки.
Sweden style , by momcho00
____________________________________________________________________________
Клубна карта №:00389
[Image: ab271105.gif]
пазлы trefl
Reply

#23
Здравей Ицо!Смених кутията със закупената от Юли и в момента е ОК.Леко е затруднено включването на първа при студен двигател и ск.кутия,но това изчезва при загряване на същите.Предполагам,че това се дължи на маслото,което сложиха на кутията ,което е MOBIL GL-4 75W80.Благодаря ти за съдействието и съветите.Малко сме в страни от темата ама...Извинявай,че ти отговарям на запитването сега,но не бях влизал във форума няколко дена.
Reply

#24
Пичове, айде и от мен нещо за добавките за двигателно масло и за гориво.....

Добавки в двигателното масло- НЕ, НЕ И ПАК НЕ!
Слагал съм преди две години на Волвото-ми, по съвет на един дебил.....
Добре, че не повредих нищо...
За здрав двигател, няма нищо по-хубаво от масло по спецификация, за препоръчване пълна синтетика и нищо повече..Както го е написал и Жоро 74....Карал съм Волвото с пълна синтетика мотул 5w40 8100 X-cess и това е екстра за колата.
Добавките за масло се ползват от лъжливи автоджамбази, за да закърпят за продажба издухан сдвигател...
Ефекъктът е временен, краткотраен....Дългосрочно тези добавки скапват вискозитета на маслото....това ми го обясниха...
Добавките за масло никой уважаващ автомобила си собственик, не бива да слага в двигателя му!
Добавките за гориво са по-друга работа....
Добавки за гориво може да се ползват, но строго профилирани и само при определени обстоятелства/ограничени случи, при това ефектът е нищожен:

Добавка за прочистване на бензинови инжектори може да се сложи , когато си сменил с нов бензиновия филтър, защото разтворените утайки и замърсявания директно се наслагват в инжекторите.....
Значи при смяна на масло и филтри може да се сложи добавка...
Откакто имам лична кола съм слагал и купувал много и най-различни добавки за горивото, включая и въпросния ,,Редекс, ,,Лики моли", ,,СТП", разбира се ,,Бардал"....
От всички най-добра беше ,,Бардал"....Но ефектът е малък, защото дюзите са ми чисти.....


ППП ако имате позапушени дюзи, които не диспергират добре горивото...просто отидете да ги смените/, ако нямате пари да ги прочистят във вана, както се прави/....това с добавките е БОШЛАФ!
Казвам го от опит!,, Не питай старило, питай патило!"

Слагайте добър бензин или нафта и това е....

В обобщение:

1.Добавките за масло според мен са вредни и силно НЕпрепоръчителни!
2.Добавките за бензин не са вредни, но са излишно харчене на пари...
Сметнете, че с парите за един резервоар и добавка, можете да купите един резервоар А-98 или 100 октана...
Така че на днешната криза ДОБАВКИТЕ НЕ СИ ЗАСЛУЖАВАТ!

Добро гориво и КАЧЕСТВЕНИ СИНТЕТИЧНИ МОТОРНИ МАСЛА! ТОВА Е! ТЕ ПРОИЗВОДИТЕЛИТЕ СА ГО ИЗМИСЛИЛИ!
Кара/ше/ Волво С 40 2,0 бензин
1997г. 140 к.с.С уважение към съфорумниците.
<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.forum-lines.ru/rez/ab189818.gif">http://www.forum-lines.ru/rez/ab189818.gif</a><!-- m -->
Now AUDI A6 4F 2.4 2004г. 177 к.с.
Reply

#25
[youtube][/youtube]
Туба Wrote:Моля те,кажи каква добавка сложи в двигателя???

Беше през пролетта на 2010г. някаква украинска или руска.......FP нещо си пишеше....
Без да има нужда, по съвет на един ,,разбирач"...добавката сложих към масло мотул 5W40 8100 x-cess Като прочетох и чух за рисковете от подобни добавки, просто за моя сметка пак смених маслото след месец каране и сложих отново Мотул 5w40 8100 Не съм имал проблеми...
Но добавка в моторното масло- НЕ, НЕ И ПАК НЕ!
Добавките ги слагат основно некоректни автоджамбази, които гледат да продадат кола с проблемен двигател.

Не се занимавай с рискови глупости....
Добавки в моторното масло по никакъв начин...
Кара/ше/ Волво С 40 2,0 бензин
1997г. 140 к.с.С уважение към съфорумниците.
<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.forum-lines.ru/rez/ab189818.gif">http://www.forum-lines.ru/rez/ab189818.gif</a><!-- m -->
Now AUDI A6 4F 2.4 2004г. 177 к.с.
Reply

#26
Ако механика от кутията направи основен ремонт за 76.50 си е жива далавера. Ако след ремонта за 76.50 колата си остане издъхнал стар дизел - сипи му нафта за 76,50 и карай!
------------------------------------------
Volvo V40 1997, 2.0
Reply

#27
Още един глас против добавките!

Така си съсипах 2 коли Форд и Рено и после набързо ги продадох, естествено със загуба. Едното беше някаква руска, "ресурс", другата беше на Лики-Моли, като първо пробвах с маслото им с молибден.

Истината е, че ме измамиха при покупката и двата пъти. Съответно може да се каже, че и аз съм прехвърлили топката нататък. Не виждам нищо срамно в това, нито пък содбоносно човек да си признае поне пред себе си, че трябва да се отръве от колата си. Много по-смешно е когато някой упорства да съживи някакъв автомобилен труп.

Историята на всяка кола купена от автопазар в България, винаги е една и съща. Още след първите 2-3 смени на маслото се усеща да загуба на мощност, започва да загрява, става по-шумна, започва да гори все повече масло. В един момент човек трябва да се усети, че продавачът е натъпкал колата за продажбата с добавки. И вместо да започне да сменя поголвно чаркове с надеждата да си съживи автомобилния труп, по-добре е да се отърве от него, докато не е станало късно.

Ето ви едно хубаво класическо ръководство за тези случаи от Елин Пелин - http://www.znam.bg/com/action/showBook?b...ectionID=5.
Колата на бъдещето е с 2 багажника и без двигател!
Reply

#28
Благодарим за четивото колега, ето и едно специално за теб : <!-- m --><a class="postlink" href="http://www.mediapool.bg/rabotodateli-bavyat-zaplati-za-63-mln-lv-news212598.html">http://www.mediapool.bg/rabotodateli-ba ... 12598.html</a><!-- m --> . Всеки знае кое е хубавото,но ако си на тоя хал...

Иначе за добавките съм напълно съгласен.
1983 Volvo 244, B200E - carb., manual M46, 121hp., 158Nm.- Аврора
1999 Volvo S80, B5204T4, manual M56, 180hp., 240Nm - Албиноса
R.I.P. Холандецо
Неам нерви,за тва карам Волво! :-)
Reply

#29
Аз забелязвам същото зимата без никакви добавки. :-) харчи по малко защото няма климатик, а бензиновите двигатели работят по-добре със студен въздух. По тиха е защото маслото рядко се нагрява над 40 градуса докато лятото е между 80 и 100. Тишината е от по-гъстото масло. DURA LUBE POUR & GO е молибденова добавка, повечето масла си имат молибден като добавка в приемлива доза, добавянето на молибден в големи количества води до по тих двигател, но повече нагар.
------------------------------------------
Volvo V40 1997, 2.0
Reply

#30
Аз ви предлагам да погледнете нещата на "TUNAP" немци са и много марки ги използват още от заводите, не се намират лесно, а и бас държа, че много хора не са ги чували даже Wink

Поздрави
Volvo For life!
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)