The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
БИО ДИЗЕЛ-ОЛИО

#31
Да,така е...двигателя е от по новите,но пак става :!: Иначе олио взимам от ресторантите,филтрирам го и .....карам 8)Ще гледам да кача снимки Smile
Всичко,което не ме УБИВА ме прави по СИЛЕН
Reply

#32
E добре де тва не е ли много занимавка и некакси неудобно да търчиш с баката по ресторантите и да им се молиш за някакво прегоряло олио? Няма ли фирми дето да се занимават с това или нещо от сорта?!?!/
Reply

#33
Занимавка е,но.....мисля,че си заслужава!!!200 лева по малко за гориво на месец.....сами преценете дали си заслужава :lol: В неделя ходих и се върнах до пещерата Леденика за.......10 лева :lol: Поздрави от мен 8)
П.п А за снимките....ще снимам и ще ги сложа да видите как изглежда!
Всичко,което не ме УБИВА ме прави по СИЛЕН
Reply

#34
Какво стана с това олио? Някой кара ли?
Reply

#35
Аз карах на олио, трансформаторно масло. Сега на нафта и ще слагам газова уредба. Всичко е скъпо това е проблема.
Reply

#36
teloto Wrote:Занимавка е,но.....мисля,че си заслужава!!!200 лева по малко за гориво на месец.....сами преценете дали си заслужава :lol: В неделя ходих и се върнах до пещерата Леденика за.......10 лева :lol: Поздрави от мен 8)
П.п А за снимките....ще снимам и ще ги сложа да видите как изглежда!

не карам на олио ,защото!не ,че не мога да намеря отработено ...просто не ми се занимава с глупости ...от хилядите български /уйдурми/ съм се отказал отдавна ....не че не мога да си направя на буса резервоар за олио и подгрев с терморегулаторите ,не че не мога да сложа три 200 литрови варела в градината и да направя рафинерия и да ми мирише на мазно ...едното е за сметка на другото ---олиото е подходящо за чистия дизел ,но двигателя тогава трябва да е пълен със скъпо масло -къде е икономията ,когато тъкмо я икономисаш и се омазниш ,като баничар ,,даваш пари за ремонт на двигател -остава мазнотията.....и вижте ме -аз съм на олио Big Grin
Reply

#37
За мене главния фактор си остава цената на олиото. Откакто съм на газ и дизел съм доста доволен.
Reply

#38
aleks12345 Wrote:За мене главния фактор си остава цената на олиото. Откакто съм на газ и дизел съм доста доволен.
Колега моля сподели малко инфо.
На пропан-бутан или метан? Каква беше инвестицията и как е сега разхода (май беше нещо 30% по-малко дизел, който се компенсира с газ, или?)
XC70 T6    MY12 - (2021 -   )
XC70 D3    MY12 - (2019-2021)
V70   D5    MY05 - (2015-2019)
V70   2.5D MY00 - (2011-2015)
V40   2.0   MY98 - (2008-2011)
460   1.8   MY90 - (2005-2008)
Reply

#39
andro440 Wrote:
teloto Wrote:Занимавка е,но.....мисля,че си заслужава!!!200 лева по малко за гориво на месец.....сами преценете дали си заслужава :lol: В неделя ходих и се върнах до пещерата Леденика за.......10 лева :lol: Поздрави от мен 8)
П.п А за снимките....ще снимам и ще ги сложа да видите как изглежда!

не карам на олио ,защото!не ,че не мога да намеря отработено ...просто не ми се занимава с глупости ...от хилядите български /уйдурми/ съм се отказал отдавна ....не че не мога да си направя на буса резервоар за олио и подгрев с терморегулаторите ,не че не мога да сложа три 200 литрови варела в градината и да направя рафинерия и да ми мирише на мазно ...едното е за сметка на другото ---олиото е подходящо за чистия дизел ,но двигателя тогава трябва да е пълен със скъпо масло -къде е икономията ,когато тъкмо я икономисаш и се омазниш ,като баничар ,,даваш пари за ремонт на двигател -остава мазнотията.....и вижте ме -аз съм на олио Big Grin

Вече от няколко места чувам че карането на олио, изгоряло масло и др. подобни деревати излиза скъпо!
Ако свариш да продадеш колата преди да е изпищяла нафтовата помпа трябва да подскочиш от радост.
Човек е толкова голям колкото големи са и мечтите му !
Не е важно колко години си живял а колко са били моментите когато ти е спирал дъха !
Reply

#40
Еми ако се кара само на олио без нафта верно може да задръстиш нещо но до там. Да се скапе нафтовата помпа няма как да стане. Олиото смазва тва не е бензин.

Газ +дизел както карам аз за сега инвестицията е 100 лв купих си на старо обикновена газова. 24л бутилка не намерих по малка. Колата гълта на дълго 3,5 нафта и 1,5 газ. Само съм сложил един бутон газта да се вкл. на около 1100 оборота. На празен ход не подава газ. В града 5 нафта и 2,5-3,5 газ. Икономията ми излиза около 5-7 лв на 100 км. Е като сипа и олио става повече но олиото не е евтино все пак ЛУКОЙЛ го изкупува и ви го налива в резервоарите на всички. ЛУКОЙЛ купува и трансф. масло и стари масла. Поне аз немога да намеря ресторант който няма договор с тях. А го купуват на доста сериозна цена за обикновен човек като мене около 2,20лв литъра примерно.
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)