The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
БИО ДИЗЕЛ-ОЛИО

#51
Аз моята не съм я пробвал с олио, но знам че работят и нямат проблеми. Турбодизелите са осезаемо по-бързи, има какво още да се желае, но са значително по-пъргави и са приятни за каране. Компресията незнам каква е, а и тя зависи от състоянието на мотора, но ако става въпрос за степен на сгъстяване - което е нещо различно - на тези мотори е 22:1
Volvo 945 '97, B200FT, 155hp
Volvo 960 '93, B204FT, 190hp

savarturbo.se
turbobricks.com

It’s not the fart that kills, it’s the smell!
Reply

#52
Отново много съм се запалил за евтино гориво. Напълно съм се решил да сипвам олио или горено масло, защото снощи гледах някакъв дърт военен камион, който гори всичко. Кажете какво представлява "рафинерията" за старо олио. Проблемът ми е, че не знам как да го пречиствам. От много места чувам, че системата била елементарна, но нкой не казва как точно се прави. Ако някой знае какво представлява, моля да сподели. И има ли разлика дали ще филтрирам олио или отработено двигателно масло? Американската газка дето я гледах точно със старо масло я караха.
V40 1.9TDI 1998
Само една бела нинджа може да убие друга бела нинджа!!!
Reply

#53
Зимаш един варел и прецеждаш там квото е през едни дънки по добре по тънки иначе дни ще се цеди. Става 2 пъти по добре от лукойл. Сипваш 10 литра нафта и 20 литра от запръжката и караш лятото. Зимата събираш спържа за лятото.
Reply

#54
Дай малко по- сериозно деSmile Чух, че някакво негряване се правело, амонячен разтвор се сипвало?
V40 1.9TDI 1998
Само една бела нинджа може да убие друга бела нинджа!!!
Reply

#55
Е ако искаш само на олио да караш трябва да се загрее до 80 градуса олиото
Reply

#56
А за отработено двигателно масло ква е хавата?
V40 1.9TDI 1998
Само една бела нинджа може да убие друга бела нинджа!!!
Reply

#57
modac Wrote:А за отработено двигателно масло ква е хавата?

Стар атмосферен дизел в Мерцедес 123 Big Grin Big Grin Big Grin .За двигателно не знам, имам познат който слага трансформаторно на дърто атмосферно Митсубиши и пак е в някаква пропорция с дизел.

Пич що се вкарваш в тия филми? Ако искаш да пробваш дали можеш да хвърлиш мотора давай,но ми се струва че не това ти е идеята.Ако пробваш с маслото за което питаш ти го гарантирам, а биодизела ще замръзне - един колега съвсем наскоро се видя в приключение именно така.Не знам дали се сещаш,но в отработеното масло има и фини метални стружки които не се сещам как ще отстраниш така че не става работата.Въобще карай си колицата с това за което е предназначена за да нямаш финансови главоболия в бъдеще които ще ти костват в пари много повече отколкото спестеното от гориво.

П.П. Сега видях подписа ти - да знаеш че е вярно обаче има и зелена такава а тя няма аналог и затова няма убиване Big Grin .Шегувам се само дано не се засегнеш нещо.
1983 Volvo 244, B200E - carb., manual M46, 121hp., 158Nm.- Аврора
1999 Volvo S80, B5204T4, manual M56, 180hp., 240Nm - Албиноса
R.I.P. Холандецо
Неам нерви,за тва карам Волво! :-)
Reply

#58
За кво да се ядосвам за подписа. Нося на маитапSmile Искам да карам на нещо по- евтино от нафта щото не издържам финансово. А за трансформаторното масло от личен опит ти казвам, че е по- добро от нафтата. На Волвото съм изгорил едит тон сигурно без да го разреждам изобщо. Само лятото обаче. Лошото е, че вече нямаSad(( За стружките знам. Любопитно ми е дали някой не е измислил технология за очистване. Друго което ме интересува е дали ако в биодизел добавя газ за горене или някой друг дизелджийски иширет пак ще замръзва?
V40 1.9TDI 1998
Само една бела нинджа може да убие друга бела нинджа!!!
Reply

#59
modac Wrote:За кво да се ядосвам за подписа. Нося на маитапSmile Искам да карам на нещо по- евтино от нафта щото не издържам финансово. А за трансформаторното масло от личен опит ти казвам, че е по- добро от нафтата. На Волвото съм изгорил едит тон сигурно без да го разреждам изобщо. Само лятото обаче. Лошото е, че вече нямаSad(( За стружките знам. Любопитно ми е дали някой не е измислил технология за очистване. Друго което ме интересува е дали ако в биодизел добавя газ за горене или някой друг дизелджийски иширет пак ще замръзва?

Прочети ей тази тема : <!-- l --><a class="postlink-local" href="http://www.volvoclub-bg.com/forum/viewtopic.php?f=8&t=24410">viewtopic.php?f=8&t=24410</a><!-- l --> и виж какви премеждия си докара колегата.
1983 Volvo 244, B200E - carb., manual M46, 121hp., 158Nm.- Аврора
1999 Volvo S80, B5204T4, manual M56, 180hp., 240Nm - Албиноса
R.I.P. Холандецо
Неам нерви,за тва карам Волво! :-)
Reply

#60
Колеги ясни са ми всички рискове. Само ще помоля ако някой може да каже "рецептата" , ако не- няма смисъл да раздуваме темата с предупреждения.
V40 1.9TDI 1998
Само една бела нинджа може да убие друга бела нинджа!!!
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
2 Guest(s)