The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Прословутите слаби фарове на 40ките до 2000 г.

#31
Дават му 300 часа, гледам в новия каталог са спрели да публикуват тази информация, но помня, че го имаше. При мен изкарват точно 3 месеца като карам винаги на фарове и карам всеки ден по около 2 часа.

<!-- m --><a class="postlink" href="http://catalog.myosram.com/zb2b/b2b/start.do?browsername=mozilla%2F5.0%2520%2528windows%253B%2520u%253B%2520windows%2520nt%25206.1%253B%2520en-us%253B%2520rv%253A1.9.2.8%2529%2520gecko%2F20100722%2520firefox%2F3.6.8&browsermajor=5&browserminor=5" onclick="window.open(this.href);return false;">http://catalog.myosram.com/zb2b/b2b/sta ... serminor=5</a><!-- m -->
------------------------------------------
Volvo V40 1997, 2.0
Reply

#32
joro74 Wrote:Дават му 300 часа, гледам в новия каталог са спрели да публикуват тази информация, но помня, че го имаше. При мен изкарват точно 3 месеца като карам винаги на фарове и карам всеки ден по около 2 часа.

<!-- m --><a class="postlink" href="http://catalog.myosram.com/zb2b/b2b/start.do?browsername=mozilla%2F5.0%2520%2528windows%253B%2520u%253B%2520windows%2520nt%25206.1%253B%2520en-us%253B%2520rv%253A1.9.2.8%2529%2520gecko%2F20100722%2520firefox%2F3.6.8&browsermajor=5&browserminor=5" onclick="window.open(this.href);return false;">http://catalog.myosram.com/zb2b/b2b/sta ... serminor=5</a><!-- m -->
лошо лошо...Е имам ги вече ще видим ...каквото стане...Пък след зимата може да мисля друг вариант...
Може би да мисля за новия фар+лупи с биксенон....Има лупи за Н7 цокли и чувам ,че ставало добре ,но ще разучвам повече....Цена лупи + ксенон около 350лв някаде....
Купувам (малката)дясната част от ножа под предната броня на с/в40...
Reply

#33
За есента и зимата най-добре карай с обикновени крушки за 5 лв от бензинистанцията. Тия крушки с филтри са пълна трагедия на мокро. Обикновените се справят най-добре.
------------------------------------------
Volvo V40 1997, 2.0
Reply

#34
joro74 Wrote:За есента и зимата най-добре карай с обикновени крушки за 5 лв от бензинистанцията. Тия крушки с филтри са пълна трагедия на мокро. Обикновените се справят най-добре.
Аз като се позахлади и я пребирам на топло и си карам ескорта ,че не ми е жал за него...А повярвай (навярно знаете всикчи де) зимата е пълно с камидзита...И ако някой ме бутне ще получа инфаркт...След което като се съвзема ще му отнема живота Big Grin И така...НО съвета ти е уместен ...Аз на ескорта си карам с жълтите крушки на старите фарове и си виждам всичкооо....
Купувам (малката)дясната част от ножа под предната броня на с/в40...
Reply

#35
Колеги имам следният проблем карам Волво V40 '97 няколко години преди това карах Жигули на което фаровете светеха като лампите на националния стадион в сравнение с тези на Волвото. Със сигурност имам проблем с електричеството ходих при един майстор в горна баня той ми каза че всичко ми е на ред при положение че пластмасата на куплунгите за крушките се е стопила а при опит да регулирам фаровете механизмите направо се разпаднаха в ръцете ми при първото докосване. Чета по всякакви форуми за ксенони и тем подобни китайски боклуци но не виждам решение на проблема.

моля дайте някакво мнение по въпроса.

колата е с H4 фарове с старите релефни стъкла и рефлектори.приемам всякакви мнения и коментари.

МОЛЯ ПОМОГНЕТЕ
Reply

#36
Прочиташ темата и намираш решение за слабото светене, търсиш малко повече във форума и намораш решение за механизите за регулиране.
------------------------------------------
Volvo V40 1997, 2.0
Reply

#37
Релета,кабели,плюсове,минуси,схеми и т.н. направо се омотах ......хора !, няма ли аджеба някой да обясни на прост език , кое как се прави и да го събере в една тема, ама steb by step както се вика и да сложи една снимка на тия прословути релета и да каже: Отиваш в магазина ,търсиш реле за еди си какво,купуваш толко и толко бройки , взимаш еди си колко метра кабел, еди какъв си,режеш тук слагаш там и т.н..Оказва се че поне 10 човека са минали по тези стъпки и всеки си е направил отделна тема и тя се е разхвърляла чак до Русия.Имайте в предвид,че не всички разбираме от електро и че повечето схеми ми изглеждат,като онези лабиринтчета от последните страници на вестниците и не че не ни се дават пари за майстори, ами ни е кеф собственоръчно да си бърникаме по колите и да си правим туй онуй, щото после кефа е по-голям, но не сме толкова "навътре" в нещата, затова хайде моля ви направете нещо по въпроса. А и в крайна сметка да се каже върши ли работа тоя пиниз с тия релета или да си търсим двусекционна хела след 2000 г. . да се дадат мнения така че да стане ясно ,понеже разликата в пари м/у това да избереш "нови" фарове хела или релета е доста голяма.
Volvo XC90 2.4 D/200 hp - 2011 - now
Volvo XC90 2.4D/185hp - 2008 - R-design - ex
Volvo V40 1.9D/115hp - 2001 - Sport - ex  
Volvo S40 1.9D/115hp - 2002 - ex
Volvo S40 1.8i/115 hp - 1997 - ex
Reply

#38
baipetko Wrote:няма ли аджеба някой да обясни на прост език , кое как се прави и да го събере в една тема, ама steb by step както се вика и да сложи една снимка на тия прословути релета и да каже: Отиваш в магазина ,търсиш реле за еди си какво,купуваш толко и толко бройки , взимаш еди си колко метра кабел, еди какъв си,режеш тук слагаш там и т.н.

А ти правил ли си поне една тема от типа "Ръководство за *********"? Ако всеки го правеше, щеше да има всичко, но 5-6 човека не можем да насмогнем само снимки да правим, отделно после да описваме. Ако не ми вярваш виж в профила ми в snimka.bg колко галерии чакат да бъдат описани и да станат ръководства. Вместо ремонт отнемащ 15 минути, а го правя за 35 защото на всяка стъпка спирам, избърсвам се, снимам и т.н. ОК, правя го заради мисълта че това ще е от полза на някой колега, но да дойде някой с претенции, че видиш ли трябвало да се систематизират серия проблеми по един възел да бъдат в една тема, вместо да пусне търсачката и да ги прегледа набързо, за мен това е обида - sorry!

п.п. Като тръгнеш да слагаш релета снимай подробно, опиши всичко и тогава ще разбереш за какво ти говоря.
[Image: ab276107.gif]
[Image: ab245320.gif]

[Image: ab245321.gif]
VOLVO S40, 1.8 115hp, 97г. -Р 9969 минало
VOLVO 440 1.7i 89г. B18E, Р 1401 РС - минало
VOLVO 460 1.8 моно 91г. B18U, Р 0345 РС - минало
Reply

#39
Човек , аз имам колата от август и не съм правил нищо сериозно по нея .Дай сега да разваля нещо и да го поправя снимайки.Еми не става.Релета не мога да тръгна да слагам понеже ако можех нямаше да търся по темите.Всичко прочетох и не разбрах как става и тва си е . Старата ми кола беше мерцедес и съм правил един единствен по сериозен ремонт ,но за съжаление нямах в момента фото апарат.Иди във форума на мерцедес и виж дали има толкова подробно упътване за ремонта от това което аз съм направил там.Нека да ми се наложи да правя нещо,по волвото и тогава ще има и снимки и всичко. Ама всеки говори за релета ,релета, релета и само некви схеми.... еми да му се не види , ми не разбирам бе човек. А и + това повечето неща са описани и снимани от колегите тук ,още от преди да имам представа,че ще си купя волво така че аз няма да открия топлата вода с ръководство по смяна на гуми,пръскалки на капака и смяна на антена...това са нещата които съм правил до сега .
Volvo XC90 2.4 D/200 hp - 2011 - now
Volvo XC90 2.4D/185hp - 2008 - R-design - ex
Volvo V40 1.9D/115hp - 2001 - Sport - ex  
Volvo S40 1.9D/115hp - 2002 - ex
Volvo S40 1.8i/115 hp - 1997 - ex
Reply

#40
Аз снимах, но нищо не излиза, работи се на кучето в гъза и затова просто съм дал цветовете на кабелите. Няма как да стане без схеми - не мога като Bentley Publishers да сваля бронята и калниците за да се вижда.
------------------------------------------
Volvo V40 1997, 2.0
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)