The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
V40 1.9TD - увиснала задница + разни дреболии

#1
Здравейте!

Нов съм във форума, както съм нов и в шофирането на Волво - от по-малко от месец. Колата сам си я докарах от Холандия (студент съм в Амстердам) и към края на месеца ще си я закарам обратно там. Доволен съм, въпреки че ме попрецакаха от автокъщата и сменях сам ангренажен ремък на един тротоар Big Grin

Та, по темата. Задницата ми се струва увиснала - особено при качване на хора отзад или возене на багаж - кляка доста. Нормално ли е за модела, или наистина са ми омекнали пружините? Бих пожертвал меко возене срещу подсилени пружини, но идея си нямам дали се продават такива и колко струват. А, и когато клекне, лагерите на задните главини започват да вият...

Има и други дреболии, които не са ми ясни - например защо, аджеба, нямам капачка за филтър на купето, а имам голяма гладка пластмаса? Купих си филтър (FILTRON), но просто моята кола не е като на картинките от упътването. Също така, на какво може да се дължи отчинането на по-малко изминати километри - от Холандия карах заедно с друг автомобил и между две бензиностанции той отчете 740км, а аз 680 (по спомени)!
Reply

#2
Колега, ако колата ти е с теглич /както повечето в Холандия/ е възможно да са ти омекнали пружините заради прикачването на каравана или ремарке отзад.
Въздушен филтър за купето повечето коли от тези години нямат. Аз също нямам. Трябвало е преди да купуваш да провериш дали има такъв.
За разликата в изминатите километри най- вероятно става въпрос за неточно отчитане на километража заради размер на гумите, различен от предписания от производителя. А той е 195/55/15 Аз лично карам 205/50/16 и при движение със 100 км/ч на километража показва около 95 км/час. Съответно и се отчитат по- малко изминати километри.
Reply

#3
Не се плаши толкова. Нормално е да ти кляка малко задницата като я натовариш. Иначе наистина ти се струва, че е увиснала защото гледаш и предните гуми. А там винаги има повече разстояние между гумата и калника и се създава оптическа илюзия, че ти е виснала задницата! Smile
Reply

#4
Теглич няма, а това че предните калници са по-изрязани го знам. Когато е празна е ОК, но с още двама души в колата си кляка. Явно трябва да сравня с някоя друга Smile

Иначе гумите са си каквито трябва, скоростта я отчита нормално, но изминатото разстояние е много по-малко от реалното.

А за филтъра - това в никакъв случай нямаше да определи дали да я купя или не Wink

Иначе си търся пластмасовата кора под двигателя и преден десен габарит от бронята. Габаритчето го има в СканТех за 28лв, но имате ли идеи къде има такава кола на части? Гледах едно S40 във форума, но то е след фейслифт и не знам дали ламБата ще пасне.
Reply

#5
Теглич няма, а това че предните калници са по-изрязани го знам. Когато е празна е ОК, но с още двама души в колата си кляка. Явно трябва да сравня с някоя друга Smile

Иначе гумите са си каквито трябва, скоростта я отчита нормално, но изминатото разстояние е много по-малко от реалното.

А за филтъра - това в никакъв случай нямаше да определи дали да я купя или не Wink

Иначе си търся пластмасовата кора под двигателя и преден десен габарит от бронята. Габаритчето го има в СканТех за 28лв, но имате ли идеи къде има такава кола на части? Гледах едно S40 във форума, но то е след фейслифт и не знам дали ламБата ще пасне.
Reply

#6
Колега омекнали са ти пружините.Предишния ти собственик я е товарил много и резултата е - прецакани пружини.
При трима човека отзад не би трябвало да кляка ,освен ако не са двойни(по 150 кила)
Reply

#7
Колега омекнали са ти пружините.Предишния ти собственик я е товарил много и резултата е - прецакани пружини.
При трима човека отзад не би трябвало да кляка ,освен ако не са двойни(по 150 кила)
Reply

#8
Ами ок, значи остава да заделя 260 кинта и купувам нови Smile

Мерси!
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)