The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 1 Vote(s) - 5 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Роби (Moruna) от Мото Пфое - въпроси и отговори

Здравей Роби,

Въпросът ми е за моето старо Volvo S80 2001 2.9, което сега го кара синът ми в България. Нещо му виело откъм двигателя. Първо му смениха водната помпа някъде през ноември. Сега пък са му сменили някакъв лагер на компресора на климатика, който е 30000км, сменяха ни го преди година. Сега пък някой му казал, че ангренажния ремък и ролките са за смяна, защото се сменяли на 60000км. И вече ми писна! В немският сервиз ми бяха казали, че ремъка се сменя на 150000км. На капака беше написано, че един път е сменян вече и така излиза, че още е далеч от смяна. Може ли да дойде на диагностика в Мото Пфое - София? Колко струва диагностиката? Прави ли се някакво записване предварително?
Колата на бъдещето е с 2 багажника и без двигател!
Reply

gustav Wrote:Здравей Роби,

Въпросът ми е за моето старо Volvo S80 2001 2.9, което сега го кара синът ми в България. Нещо му виело откъм двигателя. Първо му смениха водната помпа някъде през ноември. Сега пък са му сменили някакъв лагер на компресора на климатика, който е 30000км, сменяха ни го преди година. Сега пък някой му казал, че ангренажния ремък и ролките са за смяна, защото се сменяли на 60000км. И вече ми писна! В немският сервиз ми бяха казали, че ремъка се сменя на 150000км. На капака беше написано, че един път е сменян вече и така излиза, че още е далеч от смяна. Може ли да дойде на диагностика в Мото Пфое - София? Колко струва диагностиката? Прави ли се някакво записване предварително?
Здравей, колега!
Роби много рядко влиза тук, затова ще ти изпратя неговия телефон на ЛС.
Диагностиката не е скъпа, предварително се записва, но не е навалица, т.е. от днес за утре ще реагират.
После - ако нямат част или ще отнеме повече време, ще го информират.
Поздрави!
BG VOLVO Member #00409
Reply

Здравейте, и аз имам въпрос... Излезе ми надпис GETRIEBE WART. ERFODERL. (Светят оранжевия тръгълник и engine check) има ли за какво да се притеснявам.. И мога ли да карам колата преди да отида в сервиз (говорим за едни 800км). Пожелавам ви весели оразници и благодаря оредварително Wink
Reply

Здравейте имам нужда от компетентно мнение.Та има едно Волво S40 дизел,което е на супер цена ,но имам един интересен проблем.Така,ще го опиша подробно.Запалвам колата и когато я форсирвам на място,всичко е ОК.Давам първа и потеглям-ОК.Превключвам на втора и колата буквално спира,но без да е загаснал двигателят!Отпускам на свободна -нищо.Отпускам крака от съединителя и чак тогава двигателят изключва.Това е проблемът.После отворих капака и доста пластмаса,но ми направи впечатление,че е много топла!В момента вън е 30градуса,но за няма и километър ми се стори много загряла-ама може и да си внушавам.Чудя се да се набутвам ли за платформа и да я водя на сервиз или някой може да ми даде насока към проблема.Възможно ли е да е помпата?
Reply

здравейте и от мен. Имам волво с60 от декември минлата година. 2,4 двигател 140 коня Бифуел. Имам следният проблем, след като запаля колата ми остават светнати лампичките за ABS и за приплъзване на гумите и ми изписва на борд компютъра че имам проблем със спирачките. След няколко паления така лампите угасват и ми изписва проблем в двигателя. Така е докато я покарам малко, след което нямам никакви съобщения и надписите ги няма вече. След време пак се започва същият кръг - Лампите за спирачките и приплъзването - надпис проблем със спирачките - угасване на същите и поява надпис проблем в двигателя след това изчезва и след време отначало. Диагностика правих и ми споменаха нещо за стоп машинката на педала за спирачките може да е заминала. Забелязах че един -два пъти ми падна стрелката на обортомера до 0 докато я карах както и не ми светва лампичката за дългите светлини. Някой може ли да ми помогне. От Плевен съм
[Image: volvo-xc-60_big2.png]
Reply

Здравей, Роби
Имам Volvo s80 2.5 tdi 1999г. Колата е с шибедах, който е повреден. Свалих стъклото и установих, че водачите не са синхронизирани. Въпросът ми е как мога да ги синхронизирам. Има разминаване от около 4 сантиметра.
Reply

Здравей, Роби
Имам Volvo V50 2.0D 2005г. с халогени, това което ме интересува е как може да се направят дневни светлини. Целя най–вече да удължа живота на ксенона от честото палене и гасене, когато колата се ползва в градски условия.
На този линк: <!-- m --><a class="postlink" href="http://accessories.volvocars.com/en-ru/all/InstallationInstruction/Document/VCC-423413-1/all/all/all/all/V50%202012">http://accessories.volvocars.com/en-ru/ ... V50%202012</a><!-- m --> намерих как се прави в халогените (ако е възможно че е за модел 2012г.), но идва следното противоречие със Законът за движение по пътищата:
Раздел XVII.
Използване на светлините
Чл. 70. (1) При движение през нощта и при намалена видимост моторните превозни средства и трамваите трябва да бъдат с включени къси или дълги светлини, габаритни светлини и светлина за осветяване на задната табела с регистрационния номер.
(2) Използването на дългите светлини е забранено:
1. при разминаване; в този случай превключването от дълги на къси светлини става, когато разстоянието между превозните средства е не по-малко от 150 метра или в момента, в който насрещният водач подаде сигнал чрез превключването на светлините;
2. при движение по осветени участъци от пътя;
3. при движение зад друго моторно превозно средство на разстояние, по-малко от 50 метра.
(3) (Изм. - ДВ, бр. 61 от 2006 г., изм. - ДВ, бр. 60 от 2012 г., в сила от 07.08.2012 г.) През деня моторните превозни средства се движат с включени светлини за движение през деня или с къси светлини.

Чл. 74. (1) Допълнителни светлини за мъгла може да се използват само при значително намалена видимост поради мъгла, снеговалеж, дъжд или други подобни условия. Тези светлини не може да се използват самостоятелно.

Предлага ли се от Мото Пфое като услуга и на каква цена ? или се слага друг модул да управлява дългите светлини.
Всякакви идеи са добре дошли.
Volvo V50 2.0D-05г.
Reply

Не знам дали Роби ще ти отговори, но според мен си карай така, както си и в момента. За справка, аз паля и гася средно дневно поне по 10 пъти и за три години имам една сменена крушка с такава втора употреба подарена от колегата Слави. Преди аз да взема колата, нямам идея колко време още е карана без смяна на крушките, ако три години е малък живот на крушка, здраве му кажи.
V90 97 200hp
S60 AWD 15 249hp
144 70 82hp
--------------------
     EX
V70AWD 97 193hp
S80 07 200hp
S70 97 140hp
V40 96 115hp
940 95 155hp
S80 06 170hp
940 95 122hp
Reply

Роби влиза много рядко, но подобно нещо може да го направи Радо от МП.
Изпращам на ЛС телфона му, за да се чуете и да се разберете какво да направи.
Поздрави!
BG VOLVO Member #00409
Reply

Ами и аз да попитам Smile Първо привет на всички !
Става дума за V70 2.5tdi 2001г. Снощи ми светна лапмата за въздушните възглавници и надпис, Sistema Airbag Service urg (на италиански). Поогледах докъдето мога и намерих скъсан кабел под шофьорската седалка. Явно му е досло времето.. Обаче по лошото е, че мерих съпротивление на страната към седалката и няма никой. Което ме навежда на мисълта че е скъсан и на друго място.. Започнах да събличам облегалката, но стигнах до задънена улица. До средата на облегалката кабела си е здрав, по нагоре не успях да стигна. Решихме с мой приятел да опитаме симулация с 2,2ома резистори. Отново удархме на камък. Не можем да изчистим грешките. Само трупа нови и нови. Сега имам грешки в този модул 0032 ; 0034 ; 00D5E ; 0105 и една на която не запомних номера, но по описание беше късо във веригата на тази седалка. Допускам че не може да ги изчистим защото проблемите са все още налични, но пък късото във веригата го отстраних и проверих. Всички тези кодове ги четем и се опитваме да изтрием с DELPHI DS150E комуникатор и софтуеър на AUTOCOM. В някакъв форум попаднах на твърдение, че ако не може да се трият грешките на SRS модула е вероятно да има и проблем с инструменталното табло. Допускам да е така, но ми е чудно защо всичките тези неща се случиха по едно и също време.. Обмислям вариант да си купя цял салон, човека който го продава твърди че до последно колата не е имала проблем със SRS.. Разглобява я защото няма редовни документи. Бих се радвал на насоки Smile
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)