The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 1 Vote(s) - 5 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Роби (Moruna) от Мото Пфое - въпроси и отговори

Здравейте и от мен.Наскоро си взех волво с60 2002ра 2.4 170 коня.
За сега съм много доволен от него , но не мога да му се насладя на автопилота.
Пробвах всякакви комбинации от бутоните но нищо не става,не ми светва и лампичка на таблото.
Някои ако може да обясни като на малоумен как става номера ако има нещо по особено за пускането му!
Благодаря много предварително!
Reply

Здравейте на всички,
Честита Нова Година!!

Нов съм тук и предварително се извидявам ако въпросите ми са зададени на неправилното място. Та....

Харесал съм един екземпляр от интернет на бг номера 2,0HDI 136HP 2005г.
На какво трябва да наблягам при огледа на колата, като отида на място знам от Пежо и Форд форума,че този мотор по принцип е много здрав,но е с Управление Delhi. Шасито е 100% форд фокус Мк2
Какво ще ми покаже като го закачим в МП Плевен на диагностика.

Сега карам 1,6HDI фокус MK2 90HP.

Предваритено Благодаря.
Reply

Здравейте, Роби. Бих искал да попитам дали е възможно да се премахне имобилайзера от ECU на Volvo C60 2.5 R от 2004г. (система ME 7.01)? Искам да поставя мотора в Volvo C70 2004г. също с ME 7 система. И ако е нов ECU модула може ли да се зареди софтуер без имобилайзер? Как бих могъл да реализирам този проект? Благодаря Ви.
Reply

Здравейте.
От скоро имам Volvo V70 D5. 2003г.
Нормално ли е след изключване на колата да продължава да върти вентилатора на охлаждането още известно време? Прави го не винаги а напоследък, може би от горещините. Или е някакъв проблем с електрониката?
Поздрави.
Reply

febp Wrote:Здравейте.
От скоро имам Volvo V70 D5. 2003г.
Нормално ли е след изключване на колата да продължава да върти вентилатора на охлаждането още известно време? Прави го не винаги а напоследък, може би от горещините. Или е някакъв проблем с електрониката?
Поздрави.
Нормално е.Даже и вентилатора на парното може да се включва сам понякога!Роби почти не влиза тук.
Reply

pliva Wrote:
febp Wrote:Здравейте.
От скоро имам Volvo V70 D5. 2003г.
Нормално ли е след изключване на колата да продължава да върти вентилатора на охлаждането още известно време? Прави го не винаги а напоследък, може би от горещините. Или е някакъв проблем с електрониката?
Поздрави.
Нормално е.Даже и вентилатора на парното може да се включва сам понякога!Роби почти не влиза тук.
Много благодаря за бързия отговор.
Reply

Здравейте, Роби,

Отскоро съм собственик на V50. Все още я изучавам, но имам следното притеснение, за което ми е нужна вашата помощ. Закупих автомобила с два оригинални ключа. В менюто на ICM прочитам, че колата има програмирани 2 ключа. Дотук добре. Но във VIDA-CEM-Parameters: Central lock\Remote key, numbers of remotes ми връща стойност 3. Също така VIDA-CEM-Parameters: Immobilizer\immobilizer programming ми връща променен пин - предполагам заключен имо.
Въпросът ми е - трябва ли да се притеснявам за програмиран трети ключ и следва ли да се допитам до помощта на колегите от МП във варна.
Поздрави, Никола
Reply

Здравейте, Роби.
От няколко месеца съм собственик на V70 II 2.4 170 PS с автоматична скоростна кутия. Преди два дена се появи ужасен проблем в скоростите, АСК просто спря да превключва, колата вървеше на една скорост не можа да изкача лек наклон а двигателя се форсираше, едвам се прибрах. На следващия ден я запалих и при самото палене колата потегли все едно е на скорост не мога да я изключа от скорост и се чуваше неприятен шум от скоростите. Естествено на компютара изписа "transmission service urgent".
Моля, за съвети.
Reply

Здравей Роби.Пиша ти за да разбера малко повече информация за тези продловути СИЕМЕНС горивни системи, защото никой в Бургас неможе да ми даде конкретно мнение.Срга към въпроса ми.Карам Волво V50,2.0D,136к.с,04.2005г.Когато гледамдюзите и ГНП-то по рама във Вида,ми дава до номер рама(примерно 140456) и след рама(140456) и съответно клас дюзи(4,5,6).Моита рама е преди номер рама(140456) и класа ми дюзи е 4,а ГНП-то си излиза 2 варианта(пак преди рама и след рама,като моито ГНП е преди рама).Въпросът ми е можели да се вземат същия клас дюзи и ГНП след рама(140456) и да се сложат на мойта кола или задължително трябва да се вземат тези които си отговарят по рама?Благодаря ти предварително
Reply

Здравей Роби,

От скоро съм собственик на S40 2008 1.6D. На мониторчето м/у оборотомера и скоростомера се показват единствено температура, статус на системата за стабилност и евентуално ако има отворена врата/несложен колан. Въпроса ми е: Има ли вариант да се отключи/ъпдейтне софтуера за да може да ми показва пълна информация, като среден разход, оставащи КМ до зареждане, средна скорост и т.н.
Ако е възможно къде и как може да се направи?

Благодаря предварително!
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)