The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Проблем със спирачките

#1
Здравейте на всички, имам проблем със спирачките и ме интересува дали някой се е сбъскал с нещо подобно. След смяна на мркучите ,майстора беше свалил и блока за управление на ABS ,защото едно от колелата спирало по-малко ,и след това и двете предни отказаха да спират, друг майстор каза че проблема е в ABS, колата е 850 2-ка мотор, бензин
Reply

#2
Аз незнам!
Основател на ВКБ с членска карта 00008.
Бивш член на УС. Volvo S80 D5 2003.
Reply

#3
Така, като гледам какво пишеш ми се струва, че трябва да идеш на майстор дето разбира...това дето са ти го казали, ми звучи като всичко друго, само не и на компетентно мнение.
На мен лично малко ми изглежда като да имаш някакъв боклук в спирачната система, не знам, много странни симптоми.
Също така, дали ти погледнаха спирачните апарати в какво състояние са?

There is no place like 127.0.0.1
Reply

#4
Подкрепям Наско - симптомите са като че има разядено гумено оплътнение, което е стигнало по тръбичката до блока на АБС-а. Не случайно производителите на автомобили казват да се подменя ежегодишно спирачната течност със съответната апаратура. Самата спирачна течност сама по себе си няма какво да й стане, но разяжда здравата, пък колите ни никак не са новички и започват да се отделят разни чаркалаци които циркулират вътре в системата. Една подмяна на мслото ги премахва, докато не се натрупат нови.
Не твърдя че именно от там идва твоят проблем, просто предполагам, но така и така си се захванал със спирачки - оправи ги като хората. Отделно че със спирачната система шега не бива. Може да не може да тръгнеш, но ако не можеш да спреш, е това вече е проблем...
[Image: ab276107.gif]
[Image: ab245320.gif]

[Image: ab245321.gif]
VOLVO S40, 1.8 115hp, 97г. -Р 9969 минало
VOLVO 440 1.7i 89г. B18E, Р 1401 РС - минало
VOLVO 460 1.8 моно 91г. B18U, Р 0345 РС - минало
Reply

#5
Благодаря ви за бързите отговори, първия майстор който смени маркучите , смени и спирачната течност, след това на бащами ( колата е негова) не му харесало как спира, и пак се върнал при него, тогава са свалили блока на abs и бащами го закарал в мотофое , да му направят някаква диагностика, след това като са качили блока ,тогава са отказали нацяло предните спирачки, после при друг майстор , и тй му е казал че проблема му е в abs
Възможно ли е от едно сваляне да се повреди този блок на abs?
Reply

#6
изчисти грешките на колата ...
[Image: ab276107.gif]
[Image: ab245320.gif]

[Image: ab245321.gif]
VOLVO S40, 1.8 115hp, 97г. -Р 9969 минало
VOLVO 440 1.7i 89г. B18E, Р 1401 РС - минало
VOLVO 460 1.8 моно 91г. B18U, Р 0345 РС - минало
Reply

#7
ivanod3 Wrote:Благодаря ви за бързите отговори, първия майстор който смени маркучите , смени и спирачната течност, след това на бащами ( колата е негова) не му харесало как спира, и пак се върнал при него, тогава са свалили блока на abs....

Е, те тука са сгрешили и баща ти и майсторът!
Ако на баща ти не са му харесали спирачките, е трябвало майстор 1 да се постарае повечко с обезвъздушаването, а не да пипа където не му е работа! Кой сваля модул на АБС без да е регистрирал някаква грешка за да го носи някъде си за тестване? Те такава брутална простотия не бях чувал :!: :!: :!:
А сега кажи на татка ти да си приготви една по-солидна сумичка и след като му я вземат някъде си... да си трае, ако пак е недоволен. :twisted:

Сори за спама, ама не се сдържах! :oops:
Reply

#8
Как се сменя спирачната течност на Volvo 850?
Reply

#9
Не е лесно.
Поне двама ще трябва.

Най добре е в сервиз. Не е скъпо. И бързо се прави.
Основател на ВКБ с членска карта 00008.
Бивш член на УС. Volvo S80 D5 2003.
Reply

#10
Какво стана със спирачките? Тука по принцип като имаш проблем питаш, ама като го отстраниш споделяш как си го отстранил, за да си полезен на другите! Тоя форум не е "Искрено и лично" само за споделяне на проблеми, ами и за взаимна помощ, тъй че МОЛЯ сподели с нас какъв е бил проблема и за решението му!

There is no place like 127.0.0.1
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)