The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined array key "dateline" - Line: 1000 - File: inc/functions_post.php PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions_post.php 1000 errorHandler->error_callback
/inc/functions_post.php 834 get_post_attachments
/showthread.php 1121 build_postbit
Warning [2] Undefined array key "dateline" - Line: 1000 - File: inc/functions_post.php PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions_post.php 1000 errorHandler->error_callback
/inc/functions_post.php 834 get_post_attachments
/showthread.php 1121 build_postbit
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Потъна педала на съединителя :(

#21
Да - тази джаджа я взех 2-ра ръка .

29- Heated rear window , shiftlock , seat belt reminder , cruise control , heated door mirrors , bulb failure warning sensor 10 A
37- Power windows , power sun roof AUT/CB

Всъщност 29 е за подгряване на огледалата , а моторчетата за настройка на огледалата незнам къде са вързани , може и към стъклата да са .
Заповядай една книжка да си четеш :


.pdf   S70 MANUAL.pdf (Size: 4.32 MB / Downloads: 48)
Volvo S70 2.5 TDI 1998 D5252T
[Image: 581732.png]
Reply

#22
Огледалата може и на 14 да са. 30А ми се вижда по вероятно за подгряването.


Attached Files Thumbnail(s)
   
Reply

#23
Помощ , потъна ми педала на съединителя.
На новото ми V70 D5 ,в София съм, как да се прибера
Volvo S80 2.5TDI 140 hp 1999 (брак)
Volvo V70 D5 185 hp 2008
Volvo XC90 3.2 243hp 2011
Reply

#24
Спокойно, до колко е възможно.
Преживях същото преди месец.
Имаш загуба на спирачна течност. Най вероятно лагер помпа на съединителя.
Доливаш спирачна течност дот 4, помниш педала докато се втвърди и караш спокойно.
Проверяваш редовно и доливаш.
Ако още не си решил проблема, дай знак да ти кажа от къде да купиш части. Приготви се за разходи от 400 до 1400 в зависимост какво трябва да се сменя.
Reply

#25
Ignat40 Wrote:Спокойно, до колко е възможно.
Преживях същото преди месец.
Имаш загуба на спирачна течност. Най вероятно лагер помпа на съединителя.
Доливаш спирачна течност дот 4, помниш педала докато се втвърди и караш спокойно.
Проверяваш редовно и доливаш.
Ако още не си решил проблема, дай знак да ти кажа от къде да купиш части. Приготви се за разходи от 400 до 1400 в зависимост какво трябва да се сменя.

Не съм убеден че идеята с доливането и карането е добра. Важно е първо да се установи от къде е теча. Не знам дали и при V70 от 2008г. е така, но при старите V40 казанчето за спирачна течност е общо за съединителя и спирачките.Един вид ако мога да се изразя така направено е на две нива като от по-високото ниво се захранва съединителя. Направено е така за да може при загуба на спирачна течност първо се губи съединителя. Тоест опитвам се да кажа че теча на спирачна течност е възможно да е свързан и със спирачната система и тогава идеята да се кара така не е никак добра.

Миленски, ако все още не си разрешил проблема дай си телефона на лично.
1983 Volvo 244, B200E - carb., manual M46, 121hp., 158Nm.- Аврора
1999 Volvo S80, B5204T4, manual M56, 180hp., 240Nm - Албиноса
R.I.P. Холандецо
Неам нерви,за тва карам Волво! :-)
Reply

#26
За в момента се предвижих ,намерих отворен сервиз доляхме спирачна течност педала започна да се вдига не много добре но при няколко напомпвания сам се вдига до горе.Пробвахме 10-тина пъти да обезвъздушим и излезна доста мътилка значи има проблем ще търся сега проблема ,най вероятно гумички .
Volvo S80 2.5TDI 140 hp 1999 (брак)
Volvo V70 D5 185 hp 2008
Volvo XC90 3.2 243hp 2011
Reply

#27
Stanchoni Wrote:
Ignat40 Wrote:Спокойно, до колко е възможно.
Преживях същото преди месец.
Имаш загуба на спирачна течност. Най вероятно лагер помпа на съединителя.
Доливаш спирачна течност дот 4, помниш педала докато се втвърди и караш спокойно.
Проверяваш редовно и доливаш.
Ако още не си решил проблема, дай знак да ти кажа от къде да купиш части. Приготви се за разходи от 400 до 1400 в зависимост какво трябва да се сменя.

Не съм убеден че идеята с доливането и карането е добра. Важно е първо да се установи от къде е теча. Не знам дали и при V70 от 2008г. е така, но при старите V40 казанчето за спирачна течност е общо за съединителя и спирачките.Един вид ако мога да се изразя така направено е на две нива като от по-високото ниво се захранва съединителя. Направено е така за да може при загуба на спирачна течност първо се губи съединителя. Тоест опитвам се да кажа че теча на спирачна течност е възможно да е свързан и със спирачната система и тогава идеята да се кара така не е никак добра.

Миленски, ако все още не си разрешил проблема дай си телефона на лично.

Не е добра, но аз така минах близо 1000 км. Преди да направя ремонта.
Доста по-лошо идея ми се стори да си зарежда колата в Търговище и да се чудя как да се прибирам с 3 деца багаж и ремарке.
Допълнително идеята се влошава и от това, че колата трябваше да я прави неизвестен местен майстор, на неизвестна цена, с неизвестни части, който знае, че съм притиснат от обстоятелствата.
Важното в случая е да се следи за колко време изтича течността и да се добива постоянно. На мен ми губеше по 100 мл. на 100 км. Загубата на въпросните 100 мл. не се отразяване по никакъв начин.
Reply

#28
Bliznak Wrote:За в момента се предвижих ,намерих отворен сервиз доляхме спирачна течност педала започна да се вдига не много добре но при няколко напомпвания сам се вдига до горе.Пробвахме 10-тина пъти да обезвъздушим и излезна доста мътилка значи има проблем ще търся сега проблема ,най вероятно гумички .

Виж от къде е теча. Най-добре я качи на канал или подемник.
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)