The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Волво S 60 2.4 i гори масло...

#11
joro74 Wrote:При 1л/1000 км едва ли е от типа масло. Карал съм кола, която харчеше толкова от сдухан двигател. Не се дишаше от смрад на изгоряло масло от ауспуха. Може да е лошо затегната пробка на картера или маслен филтър след последната смяна на маслото. Трябва да се огледа хубаво двигателя под капаците.


Жоро, сега като пиша се сещам моята С 40 също пуши отзад...Бял дим.....
Снащи карах една компания на гости и при пуснато парно ми се оплакаха че и,,миришело нешщо като на масло"...
Възможно ли е?
Карам с масло 5W40...доста е тънко за кола на тези километри...
Все пак си мисля, ако ми гори масло не би ли трябвало ауспуховите тръби да са омаслени и при бъркане с пръст да остават яки сажди по него.....При мен това го няма(чукам на дърво)........
Само да кажа карам без катализатор, така че ако гори масло би трябвало без проблем да стига до края на ауспуха.....
от друга страна колата ми не пушеше так преди година...
Дали не е от добавките за гориво , които използвам?
Слагам много често добавки за чистене на инжектори от типа на лики моли и на ,,бардал", които са доста агресивни и са за еднократно профилактиране...Аз слагам много често......
Може ли от това да има проблем......
При бъркане с пръст в ауспуха има като вода, явно е конденз.......
Кара/ше/ Волво С 40 2,0 бензин
1997г. 140 к.с.С уважение към съфорумниците.
<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.forum-lines.ru/rez/ab189818.gif">http://www.forum-lines.ru/rez/ab189818.gif</a><!-- m -->
Now AUDI A6 4F 2.4 2004г. 177 к.с.
Reply

#12
Ами при мен не мирише на масло, от аупуха и с парното няма проблем. до колкота до ауспуха има сяжди но са в рамките на нормалното.
тази сутрин налях масло и почвам да го следя ежедневно.
за изтичането по колата няма капки, а и двигателя е чист отдолу.

Ще ви информирам отностно развитието на проблема...
Reply

#13
За всеки случай си провери капачката на масления филтър и пробката за източване на маслото. Обикновенно на тези двете места уплътненията се сменят на всяка смяна на масло. :wink:
Reply

#14
Колеги здравейте!
Първо искам да пожела новата 2011 година да донесе на всички първо много здраве, след което много лични успехи, спокойствие и сбъднати мечти.

Сега по темата: колата все още гори масло и аз си го следя, но според Вас има ли значение, че от извество време ми свети check engine лампичката проверих я на компютър и излезна датчик на дроселната клапа. Не съм го сменял, но това би ли имало нещо общо с горенето на масло?
Reply

#15
Извинете малко се обърках излезна датчик на дебитомера...
Reply

#16
ЧНГ и на теб колега.Проблем с дебитомера би ти дал негативно отражение на вървежа на колата и оттам евентуално на разхода, но не и при загуба на масло. Трябва да се търси на друго място ключа за палатката. Все някъде трябва да изтича това масло, щом не го гори и не ти е омаслен двигателя :roll: . Следи нивото и казвай резултата, пък междувременно може да се открие причината за тази загуба на масло. Поздрави и успех.
\\// (())  ||_  \\//  (()) S60 D5 185+к.с. М66.
Reply

#17
Наливай предписаното като вид и вискозитет масло за този двигател. Никакви минерални масла. Моята кола не е Волво и нямам представа колко реални са 165-те хиляди на моя километраж, но си наливам 5/40 пълна синтетика. Честно казано, моята е на много повече километри съдейки по износеното по волана, ск. лост, тапицерията и т.н. въобще целия вид на колата ми. На 8000 км. е загубила около 400 мл. масло, така че сипвай смело каквото масло препоръчват. Добавки не слагай при тези километри на твоята. Може само някоя за промиване точно преди смяната на маслото, но и това може да го пропуснеш. Аз никога не съм ползвал каквито и да било добавки.
Свали корите и огледай за течове. При мен доскоро пропускаше от гарнитурата на клапаните на предния ред цилиндри и целия двигател отпред се е омазал.
Ако катализатор/ите ти са изправни по-трудно ще доловиш характерната миризма на изгоряло масло от ауспуха. По-лесно се усеща и забелязва при топло време - поне 10 градуса и топъл двигател. Накарая някой да подаде газ на колата на място до към 4000-4500 оборота рязко 3-4 пъти последователно и след това да пусне газта. Ако от ауспуха изкара синкав дим и/или замирише на изгоряло масло, най-вероятно трябва да се сменят гумичките на клапаните.
Накрая ще отбележа че стилът на каране определя разхода на масло. Ако караш спортно (високи обороти и скорост на движение) и не щадиш все още незагрелия двигател, ще гори и масло.
На подемник огледайте отдолу предницата под автомобила за омасляване. Виж къде има маслени семеринги по двигателя и прегледайте състоянието им. Характерно за студеното време е втвърдяването на гумените уплътнители и пропускането на масло.
Reply

#18
С диагностика не можеш да хванеш разход на масло. Разхода е или теч или издухал двигател. Датчиците на двигателя не могат да засекат това. Те засичат температура, вакум, детонации, качество на горивната смес. Компютъра винаги предполага двигател в добро механично състояние, а разход на масло е механичен проблем.

Най-скритите места за теч са през уплъненията на клапаните или през семеринга откъм скоростната кутия. През клапаните няма как да се види, сменят се уплътнения на сляпо, през семеринга откъм скоростната кутия ще има омазняване между скоростната кутия и двигателя. Издухал двигател се проверява с тест за компресия.
------------------------------------------
Volvo V40 1997, 2.0
Reply

#19
joro74 Wrote:... Издухал двигател се проверява с тест за компресия.
Тази тема и тя кривна в друга посока. Горецитираното не кореспондира изцяло с разхода на масло. При констатиране на такъв разход и износени маслени сегменти, компресията е по-висока даже от нормалното. Темата е дълга, но накрая не се разбра имаше ли разход на масло или не. 8)
Reply

#20
Аз разбрах, че колата е на 135 000 км и 10 години, има проблем с MAF, харчи масло като трабант, но няма видим теч. Едиственото ясно нещо май е, че е на 135 000 колкото моята е на 160 000. :-)
------------------------------------------
Volvo V40 1997, 2.0
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)