The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Волво S 60 2.4 i гори масло...

#21
Понеже темата е за харчене на масло.....моята много дими бяло.....Не беше така преди.....
Доста дими.......
Кара/ше/ Волво С 40 2,0 бензин
1997г. 140 к.с.С уважение към съфорумниците.
<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.forum-lines.ru/rez/ab189818.gif">http://www.forum-lines.ru/rez/ab189818.gif</a><!-- m -->
Now AUDI A6 4F 2.4 2004г. 177 к.с.
Reply

#22
joro74 Wrote:С диагностика не можеш да хванеш разход на масло. Разхода е или теч или издухал двигател. Датчиците на двигателя не могат да засекат това. Те засичат температура, вакум, детонации, качество на горивната смес. Компютъра винаги предполага двигател в добро механично състояние, а разход на масло е механичен проблем.

Защо всички мислите че диагностика означава да ти боднат някакво кабелче....някъде и да четат грешки? Това си е цял дял от автомобилната техника....... и общо взето без диагностика, няма ремонт Wink

Razsipnik Wrote:Понеже темата е за харчене на масло.....моята много дими бяло.....Не беше така преди.....
Доста дими.......

Ами преди сигурно е било топло.... сега прави конденз. Дали ти харчи масло, може да видиш на щеката за масло Wink И моята задимя повече (бяло), като и сложих ГИ, махнах катализитора....и особено когато преправих задното гърне, а още повече, когато е студено. Даже правеше конденз по капачката на маслото и по щеката....ама тогава карах с Кастрол....сега с Yacco няма грижи Wink
[Image: main.php?g2_view=core.DownloadItem&g2_itemId=27919]
Volvo V40 2.0 1998
Reply

#23
Ами в повечето сервизи под диагностика разбират да ти боднат кабелче и да ти кажат, че ламбдата е за смяна. А, да отидеш на сервиз с оплакване харчи 1,5 литра масло на 1000 км и да не открият причина е несериозно.
------------------------------------------
Volvo V40 1997, 2.0
Reply

#24
Аз имах подобен проблем с АБФ-а ми.. ако имаш възможност махни отдолу всякакъв вид кори, измий я и погледни какво се случва след ден-два. Може някоя гарнитура да е сдухала. Това беше проблема при мен и имаше подобен разход на масло... След като гарирах всяка вечер си оставях по едно петно с масло по асфалта Smile) Погледни масления филтър, може калпаво да е завит и от там да излива... срещал съм и такъв проблем.. изобщо проследи за някакви течове..

Успех!
Reply

#25
Здравейте!

Прочетох правилата на форума и по мое тълкуване, трябва да пиша тук.
Проблемът ми е, частично същият. Колата също, с разликата, че е 2006, а не 2001 година.
На кратко, ситуацията е следната
- Маслото е предписаното от Волво - Castrol 5W-30 (пълна синтетика);
- При нормално каране, в градски условия няма никакви проблеми;
- Течове под колата не виждам, ауспухът е чист, а оборотите ОК;
- Колата е купена от МП, и с изключение на последната смяна на масло, всичко е правено там.
- Проблемът с падането на нивото на маслото се появява на магистрала. Последно, малко преди входа на София, идвайки от Пловдив. Скоростта на магистралата, беше между 150 и 170 км/ч. Светна оранжевата / ! \ и се изписа "ниско ниво на маслото, долейте масло". Нивото беше между средата и долната граница, клонящо по-скоро към долната. Друг път беше същото, но се появи когато влизах във Варна, а третият път беше миналата година - дестинация Бургас - София, а тогава не съм надвишавал 140! Причината да давам тези примери, е разликата в пропътуваните километри и фактът, че предупреждението и в трите случая, излизе, когато скоростта ми беше под 80 км/ч. Не знам дали е закономерност или признак, но на мен ми изглежда като такъв.
- Колата наближава 115 000 км.(в момента 113 900) и идва време за обслужване.
Моля Ви кажете каква може да е причината, за да се подготвя с операция "олекване на портфейл". "Тънко" ли е вече това масло?
Volvo XC90 D5 (D5244T18) R-Design, АСК, дизел, 2012 г.
-------------
Volvo S80 2.5T (B5254T6) Momentum, АСК, бензин, 2009 г.
Volvo S60 2.4  (B5244S4) Sport, РСК, бензин, 2008 г.
Volvo S60 2.4  (B5244S2) Move, РСК, бензин, 2006 г.
Reply

#26
По принцип за 115 000 едва ли и е тънко, но наблюденията ти не са коректни. Правилното наблюдение отчита конкретен разход - проверяваш преди да тръгнеш, проверяваш след като спреш. Според Волво до 300 грама на 1000 е нормално при нормални условия, при висока надморска височина (над 2000 метра) може да стигне и до 800 грама. При теб не се знае какво е било нивото преди да тръгнеш, следователно не се знае дали имаш нормален разход.
Забелязал съм, че и моята почти не харчи масло на градско, но на извънградско си отива към половин литър на 1000. Причината, е че при високи обороти лятото на магистрала маслото поддържа темепаратура около 90 градуса, на градско темепературата "играе" между 50 и 90 градуса. Аз карам с 10/40, което е малко по гъсто при 100 градуса, но разликата спрямо 5-30 при 100 градуса не е токова съществена. Може да пробваш с 5/40 на следващата смяна, но ако си харчи масло, винаги ще си харчи - просто трябва да го следиш.
------------------------------------------
Volvo V40 1997, 2.0
Reply

#27
joro74 Wrote:По принцип за 115 000 едва ли и е тънко, но наблюденията ти не са коректни. Правилното наблюдение отчита конкретен разход - проверяваш преди да тръгнеш, проверяваш след като спреш. Според Волво до 300 грама на 1000 е нормално при нормални условия, при висока надморска височина (над 2000 метра) може да стигне и до 800 грама. При теб не се знае какво е било нивото преди да тръгнеш, следователно не се знае дали имаш нормален разход.
Забелязал съм, че и моята почти не харчи масло на градско, но на извънградско си отива към половин литър на 1000. Причината, е че при високи обороти лятото на магистрала маслото поддържа темепаратура около 90 градуса, на градско темепературата "играе" между 50 и 90 градуса. Аз карам с 10/40, което е малко по гъсто при 100 градуса, но разликата спрямо 5-30 при 100 градуса не е токова съществена. Може да пробваш с 5/40 на следващата смяна, но ако си харчи масло, винаги ще си харчи - просто трябва да го следиш.


Жоро, ти нещо ни премяташ??
Как ще е нормален този разход до 300 мл на 1000 км? :o
Това, ако от Волво са го написали просто се излагат тотално........ :roll: Разбирам, че се презастраховат, както и ипроизводителите на цигари, които на кутиите пишат,,Тютюнопушенето вреди на Вас и на другите около Вас", за да избегнат завеждането на искове за причинени заболявания.
Такъв разход да дават от Волво ми се струва гавра с потребителите.


Ако може да те питам като опитен(извинявам се ,че ползвам темата на колегата)...купих антифриз Феби G12, червен, разредих го с 2,3 литра дестилирана вода(до получаване на количество 6,3 лиряа=4 литра антифриз концентрат + 2,3 литра дестилирана вода)...Има ли проблем да го сменя, защото не знам, какъв е блока на двигаеля(чугун или алуминий)?
Има ли проблем с гарнитурата, пир смяна с такъв антифриз?Купих и добавка дза промиване на охладителната система на Liqui Moly.
Живи и здрави, да не ми мине котка път, на 06.05.2011г. трябва да сменям.......

Благодаря!
Кара/ше/ Волво С 40 2,0 бензин
1997г. 140 к.с.С уважение към съфорумниците.
<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.forum-lines.ru/rez/ab189818.gif">http://www.forum-lines.ru/rez/ab189818.gif</a><!-- m -->
Now AUDI A6 4F 2.4 2004г. 177 к.с.
Reply

#28
Razsipnik Wrote:Жоро, ти нещо ни премяташ??
Как ще е нормален този разход до 300 мл на 1000 км? :o
Това, ако от Волво са го написали просто се излагат тотално........ :roll: Разбирам, че се презастраховат, както и ипроизводителите на цигари, които на кутиите пишат,,Тютюнопушенето вреди на Вас и на другите около Вас", за да избегнат завеждането на искове за причинени заболявания.
Такъв разход да дават от Волво ми се струва гавра с потребителите.
За пореден път цитирам Вадис.... (няма да го превеждам отново...дори да не знаете езика...цифрите сами говорят)
"Normal oil consumption
Running-in period
The oil consumption can be as much as 1 liter per 1,000 km during a running-in period of approx. 5,000 km if the engine is new or replaced (replacement of piston ring).
Driving between 5,000 and 150,000 km
Normal driving: up to 0.25 liters per 1,000 km is considered normal oil consumption.
Driving at high speed/with heavy trailer: up to 0.40 liters per 1,000 km is considered normal oil consumption.
Mountain/alpine driving: up to 0.50 liters per 1,000 km is considered normal oil consumption.
The above stated values for oil consumption can be used as guidelines if there is a suspicion that oil consumption is unusually/abnormally high.

Note! The oil consumption can be as much as the following at 150,000 km. The oil consumption can be approx. 0.35 - 0.55 liters per 1,000 km under all conditions." Това е за S/V 40 2.0 1-ва генерация.

А това е за S40 2.4:

"Normal oil consumption
Oil consumption may be as high as 1 liter of oil per 1000 km during a running in period of approximately 5000 km for new or reconditioned engines (piston ring replacement).
After a running in period, 0.4 liters per 1000 km is regarded as normal oil consumption during highway and town driving.
The above oil consumption figures can be used as guidelines when unusually high oil consumption is suspected.
To determine the exact oil consumption, a test drive of at least 1000 km must be carried out under controlled conditions. The oil must be weighed before and after the test drive. In this way the exact oil consumption can be determined."
[Image: main.php?g2_view=core.DownloadItem&g2_itemId=27919]
Volvo V40 2.0 1998
Reply

#29
Моята колица не харчи и грам масло,а отдавна мина 160 000 км.Винаги се кара в натоварен режим.Слагам това, което се продава в МП за моята кола и нямам грижи.
Ауспухът е сълза...
:wink:
Нека говорят,а ние ще правим каквото трябва и каквото е редно.
Шампион за сезон 2011-2012 с Volvo S60 D5- Шампионат по издръжливост на пилоти и автомибили
Шампион към БФАС 2014 с Volvo 480 ES - Шампионат по издръжливост на пилоти и автомобили
Reply

#30
В 'Bulletins' във Вадис е посочено, че колите до края на 1998 харчат повечко масло заради дизайна на сегментите. От 1999 се слагат бутала с нов дизайн сегменти и проблема е решен (буталата са съвместими, но сегментите не). Написано е, че ако клиент в гаранция с кола със стар дизайн сегменти вдига много джабала да му сменят буталата с тези от новия дизайн. Ако не вдига джабала да му сипят масло.

Понеже ми изтече гаранцията си сипвам масло :-P
------------------------------------------
Volvo V40 1997, 2.0
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)