The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined array key "dateline" - Line: 1000 - File: inc/functions_post.php PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions_post.php 1000 errorHandler->error_callback
/inc/functions_post.php 834 get_post_attachments
/showthread.php 1121 build_postbit
Warning [2] Undefined array key "dateline" - Line: 1000 - File: inc/functions_post.php PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions_post.php 1000 errorHandler->error_callback
/inc/functions_post.php 834 get_post_attachments
/showthread.php 1121 build_postbit
Warning [2] Undefined array key "dateline" - Line: 1000 - File: inc/functions_post.php PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions_post.php 1000 errorHandler->error_callback
/inc/functions_post.php 834 get_post_attachments
/showthread.php 1121 build_postbit
Warning [2] Undefined array key "dateline" - Line: 1000 - File: inc/functions_post.php PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions_post.php 1000 errorHandler->error_callback
/inc/functions_post.php 834 get_post_attachments
/showthread.php 1121 build_postbit
Warning [2] Undefined array key "dateline" - Line: 1000 - File: inc/functions_post.php PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions_post.php 1000 errorHandler->error_callback
/inc/functions_post.php 834 get_post_attachments
/showthread.php 1121 build_postbit
Warning [2] Undefined array key "dateline" - Line: 1000 - File: inc/functions_post.php PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions_post.php 1000 errorHandler->error_callback
/inc/functions_post.php 834 get_post_attachments
/showthread.php 1121 build_postbit
Warning [2] Undefined variable $thumblist - Line: 1033 - File: inc/functions_post.php PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions_post.php 1033 errorHandler->error_callback
/inc/functions_post.php 834 get_post_attachments
/showthread.php 1121 build_postbit
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Блоу-оф на 97г. S40 T4???

#11
До колкото знам 300к.с. е прага за сток карантии за Т4.
'98 S40 T4 - 173.5 whp -> <!-- m --><a class="postlink" href="http://www.youtube.com/watch?v=MgEc1gSBEkc">http://www.youtube.com/watch?v=MgEc1gSBEkc</a><!-- m -->
Reply

#12
war_hawk Wrote:До колкото знам 300к.с. е прага за сток карантии за Т4.

Ами не точно. Това е прага на първата генерация турбо мотори на т4 и 2.0т. Следвашия модел след 2001 държи учудващо много повече. В момента има едно волво на 521 коня със стандартния мотор. Човека има и бутала и биели в шкафа и чака да се счупи но уви :lol:
Reply

#13
VolvoFan Wrote:
war_hawk Wrote:До колкото знам 300к.с. е прага за сток карантии за Т4.

Ами не точно. Това е прага на първата генерация турбо мотори на т4 и 2.0т. Следвашия модел след 2001 държи учудващо много повече. В момента има едно волво на 521 коня със стандартния мотор. Човека има и бутала и биели в шкафа и чака да се счупи но уви :lol:

Не съм съгласен, че 2.0Т и Т4 имат един праг. Останал съм с впечатление, че Т4 мк1 ( с неговите си части) държи до 300к.с. и то беше ограничен от дюзи и това съм го чел в английски форуми. За 2.0 мотора доколкото си спомням държеше до 250к.с. и то заради прословутите биели, защото те издържат до там. Не ми се рови пак да търся, но съм почти сигурен за това, което пиша.
<!-- m --><a class="postlink" href="http://forums.swedespeed.com/showthread.php?35089-Volvo-S40-T4-300bhp" onclick="window.open(this.href);return false;">http://forums.swedespeed.com/showthread ... -T4-300bhp</a><!-- m -->
'98 S40 T4 - 173.5 whp -> <!-- m --><a class="postlink" href="http://www.youtube.com/watch?v=MgEc1gSBEkc">http://www.youtube.com/watch?v=MgEc1gSBEkc</a><!-- m -->
Reply

#14
VolvoFan Wrote:
Toreto Wrote:
MaxBass Wrote:Големи мощности явно ще търсиш....
За турбото съвет не мога да ти дам...
Най-лесно ще е ако има по големи от тази серия на същия фланец...
Като цяло назапад каквото и да правят с тези коли си държат на митсубиши турбините ....Гледам някой слагат 16т други 19т Big Grin ...Но идва и лага...няма ли да те дразни за ежедневно каране?
И гърнето отзад на 160 и 200 не са ли едни и същи...
и аз още работя по изпускателната и ми е интересно кой какво как Smile
Големи мощности чак не знам, нещо около 300 може би. Идеята е по-голямо турбо, корава горивна помпа, дюзи евентуално, и на настройки, пък колкото даде. А за турбини, има то, ама са цифра, а от тук реално погледнато варианта е от някое 2.3 или 2.5, 15G мисля е турбото, от 850, 950, В70, нещо такова. А за генерация ти споделям впечатления от 440 турбото; оригиналната е на 50мм, изринах всичко отдолу и му пуснах тръба на 60мм от турбото до края, без гърне, без нищо - ефекта, много бързо пристигащ и много непостоянен бууст, то пикове, спадове, луда работа. Дам му газ, скочи на 1.2, после падне на 0.8, такива луди работи. И като му сложих крайно гърне, миряса, леко забави бууста, обаче пък вдигне 0.8 примерно и не мърда. Говоря ти за гърне тип права тръба вътре, не като оригиналното с вата.

Ти се радвай ако биелите ти издържат и на 300 :lol: Турбо си намери 16G или 19т и не го кара над 1.3 бара. Биелите се чупият над 1.5. Проверих го лично :lol: Турбината може и в българия да ти я направят. Говори с Митко Турбото ако се съгласи да направи хибрид.
Проблема с буста на 440-ката идва предимно от това, че турбината е много малка и няма как да държи голямо налягане.
440-ката беше с Т25 и си държеше 12-14psi доволно, но вече е в историята Cry Казваш, че си карал на 1.5, кой ти писа електрониката и колко ти взе, доволен ли си и т.н.? Питам, защото други оферти, освен за чипове по сайтовете от типа на Диджитал тунинг и подобните, не мога да намеря..
Reply

#15
Toreto Wrote:Защо нямам блоу-оф клапан под капака, моята кола ли нещо е правена, или по принцип си излизат без? Разгледах си подробно турбо пътищата - от край до край оригинални маркучи на Волво, без грам да си личи нещо да е затапвано, рязано, или преправяно по какъвто и да било друг начин :? Което ме води до следващия въпрос - как се разтоварва системата като върнеш газта???? Имам си много готин алуминиев възвратен клапан от старото 440, който смятам да сложа, но преди да почна да режа тръби и маркучи, ми се ще да посъбера малко инфо.

трябва ти такава плочка за блоу офф - като на снимките долу, в противен случай ще ти разтоварва и през двата клапана и се губи смисълът. Както каза Максбас фабричният е на компресора на турбото, той се сваля и на негово място се слага плочката.


Attached Files Thumbnail(s)
                       
S402.0T99 - на части
S402.0T01
Reply

#16
cjman Wrote:
Toreto Wrote:Защо нямам блоу-оф клапан под капака, моята кола ли нещо е правена, или по принцип си излизат без? Разгледах си подробно турбо пътищата - от край до край оригинални маркучи на Волво, без грам да си личи нещо да е затапвано, рязано, или преправяно по какъвто и да било друг начин :? Което ме води до следващия въпрос - как се разтоварва системата като върнеш газта???? Имам си много готин алуминиев възвратен клапан от старото 440, който смятам да сложа, но преди да почна да режа тръби и маркучи, ми се ще да посъбера малко инфо.

трябва ти такава плочка за блоу офф - като на снимките долу, в противен случай ще ти разтоварва и през двата клапана и се губи смисълът. Както каза Максбас фабричният е на компресора на турбото, той се сваля и на негово място се слага плочката.
Това добре, обаче друго ми прави впечатление: Блоу-офа от снимката разтоварва в коша, оригиналния - обратно в системата, няма ли ядове с дебитомера, все пак тоя въздух е отчетен,че е тръгнал за мотора, а дефакто не е стигнал до там?
Reply

#17
Поразрових се малко относно тунинг на Т4 B4194T и мисля да споделя информацията, защото аз лично бях изненадан. Инфото го прочетох във форум и са писали хора с опит от колата. Оказва се, че прага на B4194T е към 275-285к.с. и идва от разпределителните валове на колата и за да се извадят още коне трябва смяна на валовете. Друг вариант е смяна на главата с такава от B4194Т2 мотор заедно с електрониката, защото тази глава е с VVT. Дюзите захранват 250+к.с. при 90%, а интересното е, че MAF-а също има таван и той е 250-60к.с. При по-големи мощности не може да отчете по-големия поток на въздуха и от там дава грешка.
Надявам се да съм дал полезна информация :wink:
'98 S40 T4 - 173.5 whp -> <!-- m --><a class="postlink" href="http://www.youtube.com/watch?v=MgEc1gSBEkc">http://www.youtube.com/watch?v=MgEc1gSBEkc</a><!-- m -->
Reply

#18
Toreto Wrote:
cjman Wrote:
Toreto Wrote:Защо нямам блоу-оф клапан под капака, моята кола ли нещо е правена, или по принцип си излизат без? Разгледах си подробно турбо пътищата - от край до край оригинални маркучи на Волво, без грам да си личи нещо да е затапвано, рязано, или преправяно по какъвто и да било друг начин :? Което ме води до следващия въпрос - как се разтоварва системата като върнеш газта???? Имам си много готин алуминиев възвратен клапан от старото 440, който смятам да сложа, но преди да почна да режа тръби и маркучи, ми се ще да посъбера малко инфо.

трябва ти такава плочка за блоу офф - като на снимките долу, в противен случай ще ти разтоварва и през двата клапана и се губи смисълът. Както каза Максбас фабричният е на компресора на турбото, той се сваля и на негово място се слага плочката.
Това добре, обаче друго ми прави впечатление: Блоу-офа от снимката разтоварва в коша, оригиналния - обратно в системата, няма ли ядове с дебитомера, все пак тоя въздух е отчетен,че е тръгнал за мотора, а дефакто не е стигнал до там?
няма ядове - просто губиш компресираният въздух и ти се качва разходът - виждал съм изпълнения, където от блоу офът само, че не такъв двубутален, с маркуч го връщат преди дебитомера, например във филтърната кутия, но чак толкова не бих се заигравал.
S402.0T99 - на части
S402.0T01
Reply

#19
war_hawk Wrote:Поразрових се малко относно тунинг на Т4 B4194T и мисля да споделя информацията, защото аз лично бях изненадан. Инфото го прочетох във форум и са писали хора с опит от колата. Оказва се, че прага на B4194T е към 275-285к.с. и идва от разпределителните валове на колата и за да се извадят още коне трябва смяна на валовете. Друг вариант е смяна на главата с такава от B4194Т2 мотор заедно с електрониката, защото тази глава е с VVT. Дюзите захранват 250+к.с. при 90%, а интересното е, че MAF-а също има таван и той е 250-60к.с. При по-големи мощности не може да отчете по-големия поток на въздуха и от там дава грешка.
Надявам се да съм дал полезна информация :wink:

Колега, имай едно на ум, че много хора лъжат по форуми, или не казват истината, или крият някакви подробности, а и мисля, че за да бъдат описани нещата ще са нужни бая повече странички, това което съм чувал аз е - първо слабите биели, на второ място обаче са стените между цилиндрите (особено, когато се разширяват цилиндрите). Най-добрата комбинация за B4204Т(Х) са ризи + бутала от 4194, без да се разширяват цилиндрите. И друго- никой не използва за тунинг бутала от Т4 фаза две 83мм, защото "смърдят", даже някой ги беше мерил и излизаха по 100гр. на бутало по-леки в сравнение с тези от фаза 1 - 81мм, а и на дължина са по-къси. Двигателят, за който говориш с хидравличните повдигачи vvt технологията - е B4204T5 и е с обем 1948, а не 1855 като при фаза 1. Доколкото знам главата от Т4 фаза 2 я използват и защото е по-проводима от тази на Т4 фаза 1, а фабричната електроника чете дюзи до към някъде 550сс. Друга разлика с втора фаза е, че имат MAP сенсор(манифолд еър прешър), който фаза 1 го няма - и там пада една игра - например MAP сенсор от S60,S80...
S402.0T99 - на части
S402.0T01
Reply

#20
Е колега няма да е лошо да сложиш едно клипче ,
да го чуем как звучи Big Grin Big Grin Big Grin
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)