The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined array key "dateline" - Line: 1000 - File: inc/functions_post.php PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions_post.php 1000 errorHandler->error_callback
/inc/functions_post.php 834 get_post_attachments
/showthread.php 1121 build_postbit
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Блоу-оф на 97г. S40 T4???

#71
LeecH Wrote:
war_hawk Wrote:Ами те като ме питаха каква мощност очаквам им казах, че очаквам м/у 180 и 190к.с. на колелата. Оказа се обаче, че не със всеки рън колата изкарва една и съща мощност. На първия изкара 171,5к.с., на втория малко повече, а на 3тия изкара 173.5к.с ~ 174whp. Ръновете на диното бяха 3, като преди мен свалиха една корса А, която я изпържиха сигурно 7-8 пъти и тя като почна първия от 121 та стигна чак до 128 и нещо си.. та на диното явно му трябва повече време да се калиброва към следващата кола. По думи на един приятел ако бяха направени още няколко ръна сигурно и тя е щяла да качи до 177-8whp. За мен обаче беше по-важна самата графика на конските сили.

Обади им се да ти изпратят графиката...хората там са много готини. На мен ми ги пратиха на мейла, веднага след като им се обадих. Принципно ги записват по номер на кола....казваш си номера и на кого е автомобила и така Wink Иначе има много фактори...дали е загрял хубаво двигателя....обаче да не ръчкан много (особено за турбините), атмосферните условия, бензина, състоянието на филтрите, свещите и всякакви малки подробности, които не можеш да предвидиш....от там идват разликите в 1-2коня Wink
Това е пределно ясно ,но разликата е по-голяма...И аз ще помоля ако няма проблем като ги вземеш да ги постнеш да видим Smile
Купувам (малката)дясната част от ножа под предната броня на с/в40...
Reply

#72
Колега Warhawk,
с какви гуми (размер) и къде си правил замерването 80-120 на клипчето, че калкулациите нещо не ми излизат според резултатите ти от дино-то в ХЕЕД? Не се заяждам, просто ми е интересно.

Поздрави!
Reply

#73
metallista Wrote:Колега Warhawk,
с какви гуми (размер) и къде си правил замерването 80-120 на клипчето, че калкулациите нещо не ми излизат според резултатите ти от дино-то в ХЕЕД? Не се заяждам, просто ми е интересно.

Поздрави!

Размера на гумите когато беше замерването бяха зимни 195/60/15 с железна джанта. Замерването го направих по бул. Сливница от Порше София Запад към караулката при люлин. В момента съм с летни 205/50/16 с алуминиеви джанти, които са си оригинални за Т4. Не само на теб не ти излизат калкулациите, а и на мен също защото и аз смятах, че ще излязат повече конете, но уви.
<!-- m --><a class="postlink" href="http://tuning.bg/forum/viewtopic.php?f=8&t=186525&start=15" onclick="window.open(this.href);return false;">http://tuning.bg/forum/viewtopic.php?f= ... 5&start=15</a><!-- m -->
Ето я темата в тунинга иначе графиката ако ми я пратят ще я постна няма проблем..
'98 S40 T4 - 173.5 whp -> <!-- m --><a class="postlink" href="http://www.youtube.com/watch?v=MgEc1gSBEkc">http://www.youtube.com/watch?v=MgEc1gSBEkc</a><!-- m -->
Reply

#74
И аз съм на мнение, че нещо я спъва тая кола (може да е катализатор, свещи и какво ли още не)

Моята T4-ка със хубави зимни гуми (Goodyear eagle ultra grip на 16 na 205) "пуска" DSC-то и на 4та при рязко подаване на газта.

Със зимни гуми на 2ра и 3та доста редовно присвятка дори и при по-умерено каране.
S40 T4
Reply

#75
Днес направих замерване на колата 80-120 на 3та, но този път с летните гуми и даде време 4.2 сек, но все пак летните гуми с алуминиевите джанти сравнени със зъмните гуми и железните джанти са с повече от 1кг. по-тежки, а и имаше малко лаг, за разлика от първия път. Искам да отбележа че замерванията ги правя като настъпя точно от 80км/ч, защото на много места гледам, че настъпват от 60-70, а мисля че е редно да е точно от 80.
'98 S40 T4 - 173.5 whp -> <!-- m --><a class="postlink" href="http://www.youtube.com/watch?v=MgEc1gSBEkc">http://www.youtube.com/watch?v=MgEc1gSBEkc</a><!-- m -->
Reply

#76
Koлега, времето ти е екстра. Аз се пуснах преди малко по околовръстното от разклона за Курило нагоре посока моста (преди него има едно ограничение от 60 и долу стоят почти винаги полицаи..). Гледал съм да е макс без всякакъв наклон. Времето ми варира,според хронометъра Ви щото нашите "прекрасни" пътища са едни... тези 2 времена са дадени зад кола, която бива изпреварена за това се тресе камерата като откачена. Според мойте замервания са, както поствах в една др тема, межу 4.2 и 4.5секунди.. И като за последно се извинявам за скапаното качесто и незнайно защо силната музика в клипа.
Времето е на ГАЗ замерено на Волво В40 т4, гуми 205x50 Р16 (пълни галоши)... общо тегло към 1500 с шофера и газовата у-ба.

преди да пуснете клипчето МОЛЯ да си НАМАЛИТЕ високоговорителите.


Attached Files
.mp4   VIDEO0004.mp4 (Size: 2.53 MB / Downloads: 1,147)
Reply

#77
metallista Wrote:Koлега, времето ти е екстра. Аз се пуснах преди малко по околовръстното от разклона за Курило нагоре посока моста (преди него има едно ограничение от 60 и долу стоят почти винаги полицаи..). Гледал съм да е макс без всякакъв наклон. Времето ми варира,според хронометъра Ви щото нашите "прекрасни" пътища са едни... тези 2 времена са дадени зад кола, която бива изпреварена за това се тресе камерата като откачена. Според мойте замервания са, както поствах в една др тема, межу 4.2 и 4.5секунди.. И като за последно се извинявам за скапаното качесто и незнайно защо силната музика в клипа.
Времето е на ГАЗ замерено на Волво В40 т4, гуми 205x50 Р16 (пълни галоши)... общо тегло към 1500 с шофера и газовата у-ба.

преди да пуснете клипчето МОЛЯ да си НАМАЛИТЕ високоговорителите.

Сложи един бустметър и си виж налягането на турбото.
'98 S40 T4 - 173.5 whp -> <!-- m --><a class="postlink" href="http://www.youtube.com/watch?v=MgEc1gSBEkc">http://www.youtube.com/watch?v=MgEc1gSBEkc</a><!-- m -->
Reply

#78
Имам молба към колегите с Т4-ките: погледнете, ако обичате, на задната стена на коша на мотора има един пластмасов капак, под него има няколко букси и един МАП сенсор, който обаче Волво май ползват за барометър само, та интересува ме в този датчик влизат ли маркучи някакви, той ли влиза някъде, защото при мен е хванат на една планка, закачена му е буксата и толкова. Мерси предварително!
Reply

#79
Toreto Wrote:Имам молба към колегите с Т4-ките: погледнете, ако обичате, на задната стена на коша на мотора има един пластмасов капак, под него има няколко букси и един МАП сенсор, който обаче Волво май ползват за барометър само, та интересува ме в този датчик влизат ли маркучи някакви, той ли влиза някъде, защото при мен е хванат на една планка, закачена му е буксата и толкова. Мерси предварително!
ами колега той ако е мап сензор точно така трябва да е ...Сензор и кабели....Нека все пак колегите с мапове си кажат....
Купувам (малката)дясната част от ножа под предната броня на с/в40...
Reply

#80
MaxBass Wrote:
Toreto Wrote:Имам молба към колегите с Т4-ките: погледнете, ако обичате, на задната стена на коша на мотора има един пластмасов капак, под него има няколко букси и един МАП сенсор, който обаче Волво май ползват за барометър само, та интересува ме в този датчик влизат ли маркучи някакви, той ли влиза някъде, защото при мен е хванат на една планка, закачена му е буксата и толкова. Мерси предварително!
ами колега той ако е мап сензор точно така трябва да е ...Сензор и кабели....Нека все пак колегите с мапове си кажат....
Ами т'ва е филма, че в диагностичните софтуери тоя мотор излиза без МАП, т'ва се води барометър и седи отпушен, ходих в Мото Пфое, там по номера излиза, че е мап и седи на колектора, 2 часа гледах рових по колектора - няма такова животно.... :? А колата се държи точно все едно е без МАП, като влезе в надув и почва да прекъсва и да пука, 2 дена съм по диагностики, всичко работи уж, обаче бедна смес излиза на всякъде и никой не знае що. Единия майстор изкочи с хипотеза, че колата пренадувала, закачих си манометъра, налягането си е 0.8-0.9. Единствено ми остана да замеря налягането в рейката утре, ама едва ли ще е там проблема. И в тоя филм влязах след като сложих газов инжекцион, колата ни на газ, ни на бензин работи в трубо режимите... :minigun: :minigun: :minigun:
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)