The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined array key 0 - Line: 1640 - File: showthread.php PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php 1640 errorHandler->error_callback
/showthread.php 915 buildtree
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Моля за помощ.

#1
Привет на всички фенове на Волво.
Първо да поясня, че нямам автомобил от любимата ви марка, което не означава че не я харесвам и не съм и фен.
Търся помощ във вашия форум, защото имам проблем с мотора на един Фолксваген ЛТ 2.4Д и след като не намерих някаква информация във WV форума се обръщам към вас за помощ.
Буса е кемпер и имам голямото желание да заработи нормално, но вече втора година ми създава само ядове.
Проблема е, че пуска масло в охладителната система. Веднага ще поясня че е CP мотор чист дизел без охладител на маслото при масления филтър.
Историята е следната: няколко месеца, след като купих буса от автокъща и изминати 2-3000х.км., установих че в разширителния съд има доста голямо количество масло. Закарах го на майстора, с който ходих да го купувам, той свали главата и мнението му беше, че е поставена гарнитура от евтините, преди закупуването на буса, само да го продадат. Трябва да уточня, че при свалена глава се виждаше надпис с маркер ЗДРАВА, поради което не я носих на тест. Поставихме скъпа уж хубава гарнитура, но след промивка на системата и 500км. продължаваше да пуска масло в антифриза.
Тази пролет предприех на ново сваляне на глава тест на главата, при който резултата беше -ЗДРАВА отнеха и 1десета да сме сигурни, че е права Този път сваляне на радиатор и всички маркучи промиване с обезмаслител. Всичко в охладителна система стана като ново. Пак нова гарнитура и резултатът е същия. Имам масло в казанчето и то само при работа на място около 2-3 часа.
Ако някой има на идея от кое друго място, освен от блока, може да влиза този трън в задника ми моля да сподели, защото съм си купил и един мотор от не знам какво Волво, но е 2,4 ТДИ и ако започна да го вграждам имам усещането, че ще се вкарам в сериозехн филм.
Това е моя проблем и ще бъда благодарен на всякакви мнения и съвети.
Reply



Messages In This Thread

Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)