The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Въпрос относно плафон над педалите за Volvo V40

#21
Жълтата рамка са щипки - избутваш ги настрани и дърпаш бушона нагоре. WD40 по пантите е грешка, въобще всякаква смазка по пантите е лоша идея, събира прах и става мазало. Ключовете на вратите трябва да се свалят, разглобяват (на щипки са) и тогава се пръскат. Няма никакъв смисъл да ги пръскаш отвън - направени са да не влиза вода.

Дал си накъсо нещо и затова свети лампата за отворена врата - свали и 4те ключа, провери кабелите, изчисти ги и ги върни.

Ключовете са на купето на колата, а не на вратата - гумени пишки с кръстато винтче за сваляне. На предните са долу вдясно гледано към колата при отворена врата, на задните са вдясно на средата на височина.
------------------------------------------
Volvo V40 1997, 2.0
Reply

#22
не аз ги разбрах разглобих ги и ги напръсках и конекторите и вътре там.И отново си светеше някъде.А за дистанционнто го разглобих з ада сваля батерията и да я сменя.И напръсках по платката.Стори мисе че имаше нещо клеясало.Изсъхна и си го сглобих относо.Но не дава никва индикация,че подава сигнал.работеше си супер дорбе и хващаше от метри разстояние(10 и повече метри).А сега не.Това стана докато се окабеляваше касетовофона.Там беше едно мазало(едни скъсани кабели)Уж стана всичко добре:всичко стана със снопове с букси(културна работа).А сега ще вдия днес като се прибера от работа дали свети тази врата .Може и да се е оправило к ато ее киснало с вд40.Поне задната врата се отключва сега.Но ми се иска да си орпавя дистанционното.Ако откача акумулатора дали бих фиксирал някоа грешка?
Volvo V40 1.9 DI 1999г. август D4192T2 Първа рег.2000г.
[Image: ab202814.gif]
Reply

#23
Колега това жълтото в което има гнезда за 3-предпазителя се сваля с две отверчици като ги промушиш там където са чопчетата.Споко пластмасата е мека но все пак внимателно.Среднич бушон е за осветлението в купето.10-А е и се сваля малко по-тпудно но пак сдвете отверчици раздалечаваш отстрани жълтите чопчета които пречат.Мисля че бушона се води ном.6 ама не съм сигурен.Освен това в купето има още един 10-А който също е за тези неща,като погледнеш отдолу колоната с предпазители отдясно 3-ти или 4-ти от горе на долу.Ако имаш книшка ще си помогнеш.
VOLVO V40 2.0/96г. ГИ LOVATO
MITSUBISHI COLT V 1.3/99г.
Когато съдбата ти обърне гръб, не се отчайвай - изчакай я да се наведе!
Reply

#24
За съжаление нямам книжка.Иначе отвън е описано доста дорбе кой какво е.Но вътре ще видим.А затова жълтото.А бе мъчих се и по този начин ,но не натисках много силно може би.А бе натиснах ,ама то не помръдва.Ще бъда по-сериозен.Чудя се какво се е случило със центалното ми.Защо не работи дисатнционното а работи с ключа откл няма проблеми.
Volvo V40 1.9 DI 1999г. август D4192T2 Първа рег.2000г.
[Image: ab202814.gif]
Reply

#25
MatZo Wrote:Момчета намерих вд40 купигх го.И ако знаете какво стана само.Днес си свързвах касетофона и по едно време както ми седеше вратата светнала на таблото так аси остана да свети и след като си затворих вратата.Напръсках навсякъде стов авд40 и панти и конекторите на вратите,абе всичко .Но вратата не изгасна.И плаофна не светна.А другият проблем,който се появи е вече ме притесни.Както си работеше дисатнционното и спря да подава сигнал нещо.Т.е натискам и никакъв резултат.Само с ключа работи .С дистанционнот не.Заднат ами врата не се отваряше сега вече се отваря,Но смао с ключ .До вчера можеше спокойно и с дистанционното,СМених батерията на дистанционното,после и него напръсках леко с вд40.Постоя но никакъв ефект.Нито плафона нито дисатнционото вече ми работи.Помислих да не би да енякой бушон видях че има такъв за 20амперов едни жълт в кутийката отвън.Обаче господи как се вади този бушон не знам.Всички останали ги разбрах лесни са.Ама този се намира в редица с още два обвити в жълта рамка.И натисках .Леко поклатих брей никак не става.Някой да знае как се маха този бушн.Толкова се чудох,че се ядосах,Как може само този да не мога да махна.Както и да е.Ако някой знае надявам се да каже.Но си мисля,че дори и да е изгорял едвали ще мога с ключа да отключвам а аз си отключвам без проблем.Светнах с една запалка(диод)и ми се видя ,че не е изгорял бушона понеже не мога да го махан пустия.Страх ме е да напъна.Какво може да е>Аз по дяволит еисках да си оправя плафона то кво излезна нито плафон .Светна ми лампа за отворена врата при всички затворени и смазьани с вд40 и на всичкото отгоре и изведнъж дистанционнто както ми работеше ама идеално хващаше отдалече.Сега никакъв сигнал и със сменена батерия?Тук вече не знам кого трябва да помоля за помощ
Така, като ти чета постовете, колега, май за теб ще е по добре, да минеш през някой авто еладжия, че ти май го даваш леко беладжия :mrgreen: Ако ли не ти се дава, някоя друга стружка (разбирай стотинка) за майстори, то поне посети тогава, някоя от регулярните срещи на клуба по вашият край и колегите ще те ориентират, какво да правиш :wink:
V90 97 200hp
S60 AWD 15 249hp
144 70 82hp
--------------------
     EX
V70AWD 97 193hp
S80 07 200hp
S70 97 140hp
V40 96 115hp
940 95 155hp
S80 06 170hp
940 95 122hp
Reply

#26
Дидо много римувано и поетично за неделя сутрин! :lol:
VOLVO V40 2.0/96г. ГИ LOVATO
MITSUBISHI COLT V 1.3/99г.
Когато съдбата ти обърне гръб, не се отчайвай - изчакай я да се наведе!
Reply

#27
Ами непозната ми е работата,защото не виждам друг от Плевен ,койот да кара такова нещо и да ги чатка.Нямам книжка .Имам вадис.Ама трудно се търси с него.Трябва да напиша тема за волваджии от плевен да се видим и така
Volvo V40 1.9 DI 1999г. август D4192T2 Първа рег.2000г.
[Image: ab202814.gif]
Reply

#28
MatZo Wrote:Ами непозната ми е работата,защото не виждам друг от Плевен ,койот да кара такова нещо и да ги чатка.Нямам книжка .Имам вадис.Ама трудно се търси с него.Трябва да напиша тема за волваджии от плевен да се видим и така
<!-- l --><a class="postlink-local" href="http://volvoclub-bg.com/forum/viewtopic.php?f=20&t=15281" onclick="window.open(this.href);return false;">viewtopic.php?f=20&t=15281</a><!-- l --> то има, но кой да чете, рано сутрин, по-добре да се пие кафе Big Grin Big Grin Big Grin
V90 97 200hp
S60 AWD 15 249hp
144 70 82hp
--------------------
     EX
V70AWD 97 193hp
S80 07 200hp
S70 97 140hp
V40 96 115hp
940 95 155hp
S80 06 170hp
940 95 122hp
Reply

#29
По късно ще направя някоя снимка да добиеш представа,а пък ти ще ме водиш на Панорамата лятос! :lol:
VOLVO V40 2.0/96г. ГИ LOVATO
MITSUBISHI COLT V 1.3/99г.
Когато съдбата ти обърне гръб, не се отчайвай - изчакай я да се наведе!
Reply

#30
да взема и аз да дойда да си припомня казармените години от ШЗО-то :mrgreen: :minigun: Confusedpam1: Confusedpam1: Confusedpam1:
V90 97 200hp
S60 AWD 15 249hp
144 70 82hp
--------------------
     EX
V70AWD 97 193hp
S80 07 200hp
S70 97 140hp
V40 96 115hp
940 95 155hp
S80 06 170hp
940 95 122hp
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)