The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Въпрос оотносно инфо за имобилайзер

#21
Matzo като каз за книжката,отварям моята отзад и гледам някакъв код и пише:
Micro switch ......motore и 15- цифрово буквен код.Мислех че е нещо за радиото ама моето е касетофон с чейнджър в багажника.Така че незнам за какво е.
VOLVO V40 2.0/96г. ГИ LOVATO
MITSUBISHI COLT V 1.3/99г.
Когато съдбата ти обърне гръб, не се отчайвай - изчакай я да се наведе!
Reply

#22
Относно имобилайзера- на познат му изгаснала колата след минаване през голяма дупка и се чуди дали има откъде да резетне за да се оправи паленето. Предположението се основава на аналогични проблеми с други модели автомобили, на които има някакво копче/ лостче.
VOLVO V40,1.9TDI 97г.
Reply

#23
При други коли има бутон, който изключва бензиновата помпа при удар и след удар трябва да се натисне бутон. При Волво системата е много по-сложна и се задейства само ако са задействани въздушните възглавници.

За да изгасне от дупка - нещо се е откачило - диагностика за да се види кой датчик го няма. Колата не пали без датчик за обороти, датчик за горна мъртва точка, единия е на маховика, другия на единия вал на клапаните. Всички други датчици може да ги няма - ще работи, но не много добре.
------------------------------------------
Volvo V40 1997, 2.0
Reply

#24
Чудесен отговор- благодаря! Забравих да спомена че колата е дизел, но предполагам е аналогично.
VOLVO V40,1.9TDI 97г.
Reply

#25
При дизел няма такава система, нафтата е по безопасна. При бензин горят изпаренията и се палят и от най-малката искра. Разлята нафта се пали само от открит пламък.
------------------------------------------
Volvo V40 1997, 2.0
Reply

#26
уууууууууу колеги какво става по Бг пътищата.И имобилайзерите отказват на волвата от нашите окопи.Докога ще бъдем така .Не знам.Напораво ме е яд като стъпя в някоя дупка,която е неизбежно да я преодолееш.Сърцето ми се свива :evil:
Volvo V40 1.9 DI 1999г. август D4192T2 Първа рег.2000г.
[Image: ab202814.gif]
Reply

#27
Преди две седмици колегата ми с AUDI A6 2.5 TDI му се отвори страничният еърбег от подхвърлен камък под купето.Слава богу от пасажерската страна при липса на пътник.Така че всичко е възможно.
VOLVO V40 2.0/96г. ГИ LOVATO
MITSUBISHI COLT V 1.3/99г.
Когато съдбата ти обърне гръб, не се отчайвай - изчакай я да се наведе!
Reply

#28
Ебати, това си е страшно. Audi жестоко са се осрали или камъка е смачкал жестоко прага. При Волво датчиците за страничните възглавници са отвътре в купето. За да се отвори възглавница трябва да има деформация на купето, а то е подсилено. Предните възглавници реагират на деформация и ускорение - за да се отворят трябва да има деформация на челната греда и много рязко спиране.
------------------------------------------
Volvo V40 1997, 2.0
Reply

#29
Пиропатрона на колана също се е задействал така че и той е за смяна..Предстои зашиване на седалката и колан с пиропатрон 2-ра употреба.Отдолу няма видими поражения.Студио X или дефект някакъв.
VOLVO V40 2.0/96г. ГИ LOVATO
MITSUBISHI COLT V 1.3/99г.
Когато съдбата ти обърне гръб, не се отчайвай - изчакай я да се наведе!
Reply

#30
Въпросния проблем с колегата се е случил в Румъния- дупка- проблем от типа "не пали' и въже до Русе. Не е регистриран тук и ме помоли за помощ- не съм проверил за резултата, но накрая ще пиша.
VOLVO V40,1.9TDI 97г.
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)