The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Голф 4-ка или S/V40

#31
metallista написа:музика, табло, салон, разход, фарове, возия, шум от двигателя, и не най-накрая качесвто на изработката е с класа над нашите коли..

Не че нещо колега ама ти качеството в голф която и да е серия виждал ли си ? Защото аз не. За Голф4 конкретно пък както казах приятелката ми се искефи на интериора но няма и една пластмаса която да е с качеството на тази на С40.


Колкото до колегата в предните постове... Голф държи цената си САМО В БЪЛГАРИЯ Smile Който познае от раз ще получи близалка ...
Настояща : Volvo S40 1.8 115hp 98г AUTOMATIC - ГИ Бардолини
Предишна: Toyota Corolla RunX LD
Проектиране и поддръжка на интернет страници + СЕО оптимизация Ниво №1. -10% отстъпка VDesign
Reply

#32
Колега, явно не си разкоствал врата на голф 4, за да видиш какво е "не пестене" на материал.. Защо пак има пестене на тоя същия и не са монтирали на задните врати на С/В40 колони? Толкова ли е скъпо?
За качество да не сравняваме Г4 с предишните си предшественици, защото е първото с независимо задно окачване и има табло/салон и аксесоари като на по-високия си събрат ПАСАТ. Да не говорим, че окачването му- още преди е съобразено с по-големия си и сега масов размер гуми 205x55 R16. Я опитай да сложиш такива на сериите до 2000г отпред и отзад.. Какви са цените за 205x50 i 205x55 16ки всеки знае.
Нека не сравняваме разтоварено Волво с Ибиза, защото Волвото е толкова тежко, колкото е проектирано да бъде. И нека спрем с тия спирачки, защото Волво променят спирачките си на 300мм чак след 2006та...... Пък и вие драги изпускате момента, че говорим за ТОП модификации като Т4 е НЕ ДОПУСТИМО е да има дискове като на 1.6, това никъде го няма. Забележете градация при голф 4 1.6 101 коня- 260мм отпред, 210 (или нещо подобно беше) отзад, ГТИ 150коня 280мм отпред, ГТИ 180коня 312мм. Да не говорим за масата на Т4 спрямо 1.6...
Споделям мнение, не се сърдете Smile
Reply

#33
Да изкажа и аз мнение като бивш собственик на Голф. Чудесна кола, но VW. След 6 месеца се качвах в него с отвращение - всичко в него ме дразнеше, никакви проблеми, просто ми беше неудобен и некомфортен без причина.

Проблема с 40та серия е, че до 2004а си остава кола от 90те. Проектирано е за джанта 14", но никой не го е продавал с този размер защото седи нелепо (в нормалните държави не се продава недоразумението 'базов модел' за която и да е марка). Заради тези 14" дисковете остават малки като се компенсира със спирачна течност с по-висока температура на кипене (ДОТ4+).

След успеха на Голф 2 GTI VW си поддържат статуса на 'резачка' в серията Голф. При Волво за нито един двигател не мога да кажа, че е 'резачка'. Имат си конски сили и въртящ момент, но са 'скопени' откъм скоростни кутии. 140 кс в Пасат се усещат много повече от 140 кс във Волво. Откъм разход на гориво Волво са направо трагични.

НО, ВЪВ ВОЛВО СЕ ЧУВСТВАМ ДОБРЕ, В ГОЛФ МИ Е ГАДНО. Във Волво всяко копче е където трябва да бъде, позата при шофиране ми е идеална, усета за пътя. Обичам да си правя екскурзии в чужбина с по 1000 - 1200 км каране на ден. С Голф не го направих защото след 600 км всичко ме болеше. С Волво съм го правил вече 3 пъти. След 1200 км опъвам палатка, пия бира и отивам на концерт на Iron Maiden. С Голф щях да търся масаж.
------------------------------------------
Volvo V40 1997, 2.0
Reply

#34
Интересна концепция на независимо окачване с цяла греда на задния мост :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
<!-- m --><a class="postlink" href="http://parts.autoxp.ru/allprices/catalog.aspx?clstep=catalog_parts&mark=vw&codaxp=203016&grnum=3&pdgrnum=562909">http://parts.autoxp.ru/allprices/catalo ... num=562909</a><!-- m -->
Колкото до дисковете... на Волво 1,6 са по-малки от 280мм... мисля че точния размер беше 256мм (все пак стават 14'' джанти), а на 2.0 140к.с. след 1998-ма година всичките са 280мм Общо взето мощностния диапазон и размера на дисковете и при двете марки (и не само при тях) съвпада. Не разбрах и какво общо има окачването с размера на гумите...аз съм виждал В40 със 17'' джанти...ако това е толкова важно. Да..волвото е толкова тежко, колкото е проектирано да бъде и спира, точно толкова, колкото трябва да спира и спирачките му са съобразени с мощността на мотора. Да не говорим, че окачването е разработено с японци, които си разбират от работата, а точно пък задното окачване на Волвото е на светлинни години пред това на голфа (тази концепция е изпипана още при ранните Еволюшъни).
[Image: main.php?g2_view=core.DownloadItem&g2_itemId=27919]
Volvo V40 2.0 1998
Reply

#35
Сравнявате спирачки.... не им сравнявайте външния вид, а ефективността, защото спирачките трябва да си вършат работата - да спират. За красота е решетката отпред Smile
'Айде сега гоУфето и Волвето на линията, газ 100 и обратно до 0
[Image: ab276107.gif]
[Image: ab245320.gif]

[Image: ab245321.gif]
VOLVO S40, 1.8 115hp, 97г. -Р 9969 минало
VOLVO 440 1.7i 89г. B18E, Р 1401 РС - минало
VOLVO 460 1.8 моно 91г. B18U, Р 0345 РС - минало
Reply

#36
Към Metalista - пиис братко ! Wink Между другото най-вече съм съгласен с мнението на joro74 - важното е как се чувстваш, а щом и като намираме всяко копче там където го търсим,а и всичко останало работата е ОК. Стефчо хайде още малко да те "фърля" Smile в джаза, ръчната ми е на барабани-т.е. с челюсти които хващат от вътрешната страна на диска, а не като на другите коли чрез накладките. Иначе това за охлаждането си има резон, очаквам още мнения.
1983 Volvo 244, B200E - carb., manual M46, 121hp., 158Nm.- Аврора
1999 Volvo S80, B5204T4, manual M56, 180hp., 240Nm - Албиноса
R.I.P. Холандецо
Неам нерви,за тва карам Волво! :-)
Reply

#37
Stanchoni Wrote:Стефчо хайде още малко да те "фърля" Smile в джаза, ръчната ми е на барабани-т.е. с челюсти които хващат от вътрешната страна на диска, а не като на другите коли чрез накладките. Иначе това за охлаждането си има резон, очаквам още мнения.

Защото така конструирана ръчната спирачка, отнема от вътрешния радиус на триене на диска.... За да се компенсира това се увеличава външния, докато средният радиус на триене не стане същия. Така се запазва същата сила. Това го пиша само по спомен, как се изчисляваше спирачна система...и дори без да съм виждал дисковете и ръчната ти Big Grin :mrgreen: , така може и да са пълни глупости :mrgreen:
[Image: main.php?g2_view=core.DownloadItem&g2_itemId=27919]
Volvo V40 2.0 1998
Reply

#38
Хубава темичка се е заформила :mrgreen:

@ VDesign колега моля те стъпи здраво на земята, ако S/V 40 1.8 можеда вдигне от 0-100 за 5-7 секунди, аз си режа глават и я хвърлям на коня да я яде .На Т4 подяволите му дават едни 8 сек!

Айде и аз да си кажа мнението за Г4 и В40 . Г4 е не лоша кола, особено ако е дизел и ако е чипната. Един 110кс ТДИ 100% върви повече , и гори по малко от моята бангия. На интериор не е лош има какво да се желае но сие добре . Имам В40 '96 1.8 ръчка, поддържана е колата , не е оставена на произвола на сътбата карам я от 2г и съм супер доволен. От към вървеж обаче не съм , тежка и тромава си е(макар че след едни манипулации се пооправи малко). За спиране не говорим - та на баща ми 440-ката спира по добре!
Колкото до понятието голфаджия - сложно е не само хората каращи голфове са голфаджии, дори аз самия на моменти съм голфаджия , с изпълненията си!
В крайна сметка всеки си решава какво да кара и какво му харесва! Нека не падаме на нивото на БМВ , ОПЕЛ, И VW форумите че нашето е най добро! Винаги има и по добро , просто караме това което ни харесва и можем да си позволим да потдържаме.
Ето например аз моето в40 ще го сменям ... за какво може да се досетите ...аххах няма да е Г4, но пак ще е VW :oops:
Поздрави и си карайте колите с кеф Wink
Reply

#39
Голфове,Мерцедеси,Аудита и тем подобни ,а никой не споменава за трабантчето или добрата стара ЛАДУХА . :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
А за МОСКВЕто на дядо ми и ред няма.За ВОЛГИчките какво да кажем,да не би да не са коли.Имаше и ВАРШАВА,ВАРТБУРГ и тн. Idea
Нека говорят,а ние ще правим каквото трябва и каквото е редно.
Шампион за сезон 2011-2012 с Volvo S60 D5- Шампионат по издръжливост на пилоти и автомибили
Шампион към БФАС 2014 с Volvo 480 ES - Шампионат по издръжливост на пилоти и автомобили
Reply

#40
Как сравнявате "small family car" с Голф?! Smile Возил съм се в Голф 4....еммм няма как да го сравняваме с моето V40, просто е много по-малко. Двете са в различни класове просто, а от тук и разликите са доста големи.
Volvo V40 2.0, 1999, 140hp, automatic, ГИ
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)