The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined array key "dateline" - Line: 1000 - File: inc/functions_post.php PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions_post.php 1000 errorHandler->error_callback
/inc/functions_post.php 834 get_post_attachments
/showthread.php 1121 build_postbit
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Проблем с климатроника

#11
JackD, това което съм го писал са ми го препоръчвали автоклиматикаджии, нямам наблюдения дали има някакъв ефект или дефект ако се прави или не понеже съм на принципа "Умния се учи от грешките си а мъдрия от грешките на другите".Би трябвало климатичната система още повече климатроник успешно да се предпазва от разрушителното въздействие на човека но ние сме упорити :lol:
V40 B4204S '97
Reply

#12
Karlsson Wrote:
milenmetodi Wrote:...Забележих, че при палене на колата и включено копче за климатроник ...
Колега, не е хубаво това което правиш.Компресора го изключвай преди да изгасиш и го включвай след като запалиш.
Да колега, мисля че точно от това дойде проблема. Днес бях го изключил, запалих, след малко го пуснах и хоп... все едно нищо не се беше случило. И да междудругото забравих да спомена, че тия дни когато го имаше проблема все я палех при включен климатроник, иначе досега никога не се е случвало. Благодаря на всички отзовали се
Reply

#13
Точно така уиски!
Аз точно това правя! Само задавам температурата и всичко останало е на автоматичен режим. Той си решава какво, къде и колко силно да духа.
Относно стартирането на дв-ля с "пуснат" климатик. Ами пуснат е само от копчето едва няколко секунди, след успешно стартиране на двигателя компресора се зацепва. Така, че не смятам за грешно да се пали със "пуснат" климатик. Относно проблема на колегата. Най- добре преди да се пипа да се провери за грешки самия модул!
Reply

#14
Здравеите колеги имам волво s40 2001г. имам седният проблем като пусна климатроника работи известно време (5-10) минути и започва да включва и изключва на 10 тина. секунди 10 секунди работи 10 секунди неработи нормално ли е ако не каде може да е проблема?има фреон заредил сам я наляганията са добри диагностиката показва че няма някой датчик изгармял!ако имате някакви съвети ще се радвам да ги чуя Благодаря!!!
Reply

#15
пресостат ?
S402.0T99 - на части
S402.0T01
Reply

#16
Lubopz,
След като си с климатроник защо да е проблем???
Ако това го прави при зададени градуси/не на най- долния сектор- синият/.
То за тези 5-10мин от включванено е влезнал в режим/постигнал е желаната температура/ и започва цикъл включва/изключва през кратки периоди. Нали за това е климатроник за да му кажеш каква температура искаш, и от там нататък той си решава кога за колко. Следващата възможност е да си се самоизключва поради сигнал от датчика, че температурата на изпарителя е опасно ниска и има възможност да замръзне/това може да го прави ако копчето за избор на температурата е на най- долния сектор-синият/.

Cjman,
Кой пресостат имаш предвид:
за ниско налягане? Ако е този компресоря няма да тръгва изобщо
или
за високо налягане на кондензатора? Възможно е и от него да гаси компресора но не мисля, че температурите са толкова високи за да стане. Друг е въпроса дали работи вентилатора за принудителното охлаждане на кондензатора/външния радиатор/. Но факта, че Lubopz е ходил на диганостика и наляганията са били добри ми говори за факта, че охлаждането на кондензатора е ОК.
Reply

#17
Smile
просто предположение...


Attached Files Thumbnail(s)
   
S402.0T99 - на части
S402.0T01
Reply

#18
del :може и да си прав незнам какво да кажа просто се чудим дали е нормално или не повечето майстори казват че не е нормално трябва да изключва ама не на секи 20 сек.разбираш ли
Reply

#19
Karlsson Wrote:
milenmetodi Wrote:...Забележих, че при палене на колата и включено копче за климатроник ...
Колега, не е хубаво това което правиш.Компресора го изключвай преди да изгасиш и го включвай след като запалиш.
Колега Karlsson ...защо да не прави това...би ли обяснил.Аз от години се занимавам с климатици по колите и това което казваш ми прилича малко на някой от многото митове за климатиците по колите.Това е като оня мит...."не пускайте компресора когато сте на високи обороти, че ще го счупите...".Те сигурно производителите не са се замислили за това.
Човек цял живот се учи . . .


[Image: ab250839.gif]
Reply

#20
колеги нов проблем сега в студено климатроника (компресора) вкл. за 3 секунди и изключва и край изкл. има фреон има всичко проверихме го ако някой има някакви предложения да ги чуем??? благодарим предварително
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)