The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
волво s80 или s60?

#11
prostsotadjiq Wrote:
franka Wrote:за големия мотор съм съгласен . Този 2.4Т не ми е познат . Това не е Д5 нали ,а бензинка с турбо? От прочетеното за марката разбирам ,че трябва да бягам от Т6 мотора(заради автомата), от този на ВАГ(защото е на ВАГ). Това 2.4Т с 200-210 коня ли е? И турбото надеждно ли е? Защото ново турбо е цифра.
5 цилиндров турбо бензин мотор с обем 2.4 200коня разтоварен доста харчи по- малко от 2.4 атмосферен 140 и 170 коня ... мойта е такава също автомат проблем да чукна на дърво нямам независимо че километража е връщан със сигурност ..... среден разход градско 12-13-15 зависи от сезона и движението извънградско пак зависи от сезона но досега най-много 7 ми е давал и то при яко юркане при спазване на ограниченията т.е магистрала 130км/ч и обикновен път 90-100км/ч ми е падал и на 5 и нещо без багаж и климатик ако те интересува нещо по-конкретно като цени или обслужване с удоволствие ще помогна .... за тясна наистина е тясна отзад но това е спортен седан аз лично съм 1.91 висок и ми е удобно седалката не ми е докрай назад и за някой по-дребен е добре ако е като мен ще му е тясно със сигурност, возията е стегната и сравнително твърдичка
Добре ами как стои въпроса със обслужването, частите? Като цени това едва ли е много евтино за поддръжка. Освен това - турбото какъв живот има? Нали се сещаш ,че при такава мощ, тая кола не е карана със 90-100. Също така този двигател газифицира ли се ,защото ,ако човек има пари да кара на бензин, си купува нова кола, а не като нас на по 10 г. Cry
И още нещо, другия конкурент на волвото ( който също проучвам ) е мазда кседос9. Това е волво форум и сигурно ще хвалите волвото, но все пак ,ако някой има впечетления и за този автомобил , ще се радвам да науча нещо повече. :roll:

#12
[quote="franka" .... ако човек има пари да кара на бензин, си купува нова кола, а не като нас на по 10 г. :cry: [/quote]

По добре пак си направи сметките, разликата бензин/газ реално е около 70%, при 300 лв на месец за бензин като ги сваля на 180 с останалите 120 каква кола ще си купя?! Ако ще се газираш за какво ти е турбо - търсиш си ядове само.

Частите за Волво са като за всички други европейски коли от този клас (за Ауди/VW/BMW/Mercedes има повече боклуци, но те водят само до нови ядове). Маздата е прекрасна кола, но за всеки ремонт ще плачеш пред Стар Моторс. Там вече е безобразно скъпо.
------------------------------------------
Volvo V40 1997, 2.0

#13
За автоматиците:
-с най-малък живот, но и най-лесен за ремонт е този за GM с 4-ри скорости монтира се на 6-цилиндровия мотор 2.9 с 272кс с турбо-Т6.
-следващия е 5-степенен на Айсин монтира се на всичко останало - доста по-труден за успешен ремонт
-най-безпроблемен е 4-степения на Айсин монтира се на част от първите S80.
Цена на смяна на съединител комплект с демферен маховик - 2000+лв.Ремонт на автоматик 3000 - 4000 лв.
От двигателите на ВАГ коите се монтират на Волво ми е известен само 2.5 дизел, 5-цилиндъра - 140 кс. Познат с такъв двигател на 850-ръчка с пробег по километраж - 390 000км , а действителния поне 490 000 км за сега никакви сериозни драми.
VOLVO XC90 2.9T - 272 hp

#14
Бате взимаш си 80тка 2и5 д. 5така на ауди ,140 кончета ,ръчка в последствие го чипваш (както смятам да направя аз) и забравяш за случая... Аз преди 2 седмици направиш тази покупка и до момента да чукна на дърво съм доволен,но наистина е доста неманеврена, но се свиква..Онияя ден ходих до Боровец с 12 литра минах 240 км с 3ма човека което е 5/100 в града 7/8 , което смятам ,че е много добре и забравяш за случая .....
ПОздрави . Smile

#15

#16

#17
D5 ми промени представите за дизел Smile) за мен това е най оптималният вариант разход/мощност. Друго е вече "евентуален" ремонт на този двигател. Дано не ми се налага. "като те е страх от мечка не ходи в гората" както се казва
Аз предпочетох 60 ка. По спортен седан, е докато 80ката ми изглежда много бизнес автомобил. По за улегнали хора Smile
Volvo S60 D5 163hp D5244T - automatic
[Image: ab192146.gif]
юзербары для форумов

#18
Според мен колега първо трябва да определиш финансовия ресурс за покупка на колата и да приготвиш допълнително 1500 - 2000лв. за регистрации, застраховки и обслужване.Почти винаги се налага да се купи инакоя и друга гума или акумулатор.Това е малкия допълнителен разход който в 95% от случаите се изхарчва без проблем и в някои случаи вобще не стига.
VOLVO XC90 2.9T - 272 hp

#19
Колега вземи си S60 с бензинов мотор. 2.0Т или 2,4Т.
Както каза колегата сотаджия, с тая скапана кафта в България може да плачеш за нови дюзи след време..+ това че дизеловия автомобил винаги е по - скъп от бензиновия....А и нафтовия няма алтернатива като гориво....ако бензина поскъпне драстично винаги можеш да сложиш газова уредба Wink
[Image: ab268624.gif]
[Image: ab262939.gif]
ВНИМАНИЕ!!!От много секс се ослепява!!!!!

#20
2.0Т е също бензин с турбо ,нали?



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)