The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined array key "dateline" - Line: 1000 - File: inc/functions_post.php PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions_post.php 1000 errorHandler->error_callback
/inc/functions_post.php 834 get_post_attachments
/showthread.php 1121 build_postbit
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Разход по надолнището :)

#41
На мен не ми бръмчи като се спускам на включена предавка и отнета газ?! Има шум от гуми, диференциал, но резониране от липсващият катализатор няма. По принцип при 4х4 системата е малко по-различна и има собствено мнение по въпроса за спускане по инерция.

3 години се борих с руската електроника и механика, която управлява клапана за спиране на гориво при Москвич, та този вид екология ми е познат до болка.
------------------------------------------
Volvo V40 1997, 2.0
Reply

#42
    Днес поекспериментирах малко и стигнах до следния резултат:Това е по инерция на 5-а скорост и показание на компа(на почти равно място,по надолнище е същата работа).При по ниска скорост до към 50-60 км/ч при спускане компа отчита минимален разход от порядъка на 1,5 литра.Според мен икономия се получава при по-висока скорост!
VOLVO V40 2.0/96г. ГИ LOVATO
MITSUBISHI COLT V 1.3/99г.
Когато съдбата ти обърне гръб, не се отчайвай - изчакай я да се наведе!
Reply

#43
При Москвич електрониката запушваше карбуратора при над 1500 оборота. Не знам колко е при Волво, но по принцип има долна граница на обороти под която започва да се подава гориво.
------------------------------------------
Volvo V40 1997, 2.0
Reply

#44
Cavalera Wrote:Еиии маскари с маскари и тая тема оспамихте.

Айде сега някой да ми обясни от къде идва бръмченето на двигателя след като изцяло се спира подаването на гориво към двигателя.

Калинче, ти пък мислиш че мотора като му се спре горивото трябва да спре да ръмжи ли? Ми нали макар и без гориво всички механични детайли пак си се движат, няма как да са безшумни само заради едното спряно гориво.
Reply

#45
Не прочетох цялата тема, но по инерция на скорост мотора не гори абсолютно нищо освен ако оборотите не паднат твърде много - под 1100-1000. Мит е че на свободна колата гори по-малко - ако е карбуратор сигурно е така, но инжекционите определено спират горивото напълно. Нямам бордови компютър да ми показва моментен/среден разход, но пък си виждам горивото на широколентовата сонда - инжекторите спират съсвем, и горивото се възстановява чак когато оставиш колата почти да спре или натиснеш педала на газта.

P.S.
За тези които карат на газ - ако е обикновена газова ефекта не е същия и все пак някаква газ си заминава, докато с газов инжекцион също не се хаби гориво защото той се командва от бензиновия. Преди време си мислих
да правя подобрение за обикновени газови - емулатор за инжектори с вграден таймер който си брои постоянно и се нулира от импулсите на бензиновите инжектори. Ако се препълни таймера (т.е. достигне някаква достатъчно голяма стойност и не е нулиран) емулатора да цъка газовия клапан. При поява на импулси да го пуска пак.. Нещо такова определено ще смъкне разхода с поне 1 литър на газ.
Volvo 945 '97, B200FT, 155hp
Volvo 960 '93, B204FT, 190hp

savarturbo.se
turbobricks.com

It’s not the fart that kills, it’s the smell!
Reply

#46
Севдалинченце, пепел ти на езика. Не дай боже да се стига до там, да си чувам някой от "механичните детайли дето се движат при спряно гориво", докато оня с именцето над картинката в ляво си попява "тихо и кротко" :mrgreen:
Reply

#47
:roll: Мдамм.щом и Влади твърди че спира вече се съгласявам че е така, явно и аз научих нещо ново.
1983 Volvo 244, B200E - carb., manual M46, 121hp., 158Nm.- Аврора
1999 Volvo S80, B5204T4, manual M56, 180hp., 240Nm - Албиноса
R.I.P. Холандецо
Неам нерви,за тва карам Волво! :-)
Reply

#48
Пичове, аз не се натискам за компетенция по точно тази тема, но ако толкова много държите да разберете какво се случва имам една идея:
Изберете си един инжектор (който кабелите му са на по-достъпно място) закачете за него (на буксата му, не да оголвате жичките) едно дълго кабелче а на другия край - светодиод. Влизате в колата, карате и наблюдавате поведението на светодиода. Идва баир надолу, закачате 5-а и светодиода не мига (предполагам), оборотите падат под 1200 примерно или колкото там е долната граница и започва да попримигва.
Накрая ще се хвана и ще ви направя клипче аз... жалко че ще е най-рано другата седмица ...
[Image: ab276107.gif]
[Image: ab245320.gif]

[Image: ab245321.gif]
VOLVO S40, 1.8 115hp, 97г. -Р 9969 минало
VOLVO 440 1.7i 89г. B18E, Р 1401 РС - минало
VOLVO 460 1.8 моно 91г. B18U, Р 0345 РС - минало
Reply

#49
Супер си Smile Чакам клипчето Smile
S 60 2001 2,4 140ps
Reply

#50
Малеее 5 страници за тази тема Big GrinBig Grin. Когато караме на двигателна спирачка, моторът не харчи гориво. Как тогава не угасва?!...Ами угаснал е, ама колелата го въртят Wink Ако се подаваше гориво, МПС-то ни нямаше да намалява скоростта, ами щеше да я увеличава (и ако някой каже, че пак се увеличава, значи просто не сте подбрали предавка на която да намалява скоростта или наклонът е много голям или двигателят ви е за основен ремонт). Просто при движение с напълно затворена дроселова клапа и обороти над "еди колко си" (според зависи презумцията на конструктора) притока на гориво се спира от компа - ППХ (принудителен празен ход). И карбураторите имат такава система... било то по-сложна или по-проста. При Москвича ми с карбуратор Озон, беше един електромагнитен клапан управляван от бутонче монтирано на лоста на дроселовата клапа и мембрана, която спира притока на гориво-въздушна смес.
Трябва да отбележим и че при движение на ППХ, моторът харчи повече масло, особено при моторите с повече клапани.
По въпроса, кога харчи повече - ами зависи от предавката. Ако сте избрали предавка на която автомобила намалява много скоростта, то след това ще трябва да я увеличите - т.е. да подадете гориво. Ако карате на предавка, която поддържа скоростта или се увеличава - то ще спестите. И да знете че карането по голям наклон без включена предавка е опасно Wink
[Image: main.php?g2_view=core.DownloadItem&g2_itemId=27919]
Volvo V40 2.0 1998
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
2 Guest(s)