The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined array key "dateline" - Line: 1000 - File: inc/functions_post.php PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions_post.php 1000 errorHandler->error_callback
/inc/functions_post.php 834 get_post_attachments
/showthread.php 1121 build_postbit
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
температурата пада

#21
утре ще търся термостата за да го сменя,видях и от къде от даденото клипче за което много благодаря. днес случайно забелязах че тръбата за изгорелите газове е скъсана и то доста скъсана. преди време я бях залепил със тиксо от сивото със където го слагат на климатиците и си мислих че ще реша проблема,но уви. сега ще търся и тази тръба,дано се продават. мисля си че от тази тръба идва миризмата,дано е така както си мисля. става въпрос за тръбата за изгорелите газове която излиза от двигателя и отива във въздушния филтър.
волво S40 2000г,1.8 ,122 коня
Reply

#22
Нищо общо, там няма изгорели газове а просто топъл въздух.Все едно имаш една тръба и ламарина около парното в апартамента и смучеш от там топъл въздух.
V40 B4204S '97
Reply

#23
набързо ми секна надеждата колега,надявам се да се окажа от трермостата
волво S40 2000г,1.8 ,122 коня
Reply

#24
Не ,в тази тръба не минава само "топъл въздух" ,ами смес от изгорели газове и маслени пари ,наречена просто картерни газове,и въобще не трябва да е спукана ,защото от там влиза въздух и обеднява сместа,а от там стават мизерии.
Volvo S60 D5 - D5244 T - 2004
Reply

#25
Колегата не говори за вентилацията на картерните газове, а за подгряването на въздуха във въздушния филтър. Оттам миризма няма, но съм забелязал, че когато има газова уредба я махат.

Тръбата може да бъде сменена с алуминиева гъвкава връзка за абсорбатор стига да намериш подходящия диаметър.
------------------------------------------
Volvo V40 1997, 2.0
Reply

#26
Aха ,извинявам се ,явно аз не съм разбрал...
Volvo S60 D5 - D5244 T - 2004
Reply

#27
да колеги,става дума за маркуча който е индентичен с тези за абсорбаторите,само че не знам дали те ще издържат на топлината. той излиза от двигателя и отива във въздушния филтър.
волво S40 2000г,1.8 ,122 коня
Reply

#28
Не излиза от двигателя а взема топъл въздух от щита над колекторите.Температурата не е висока понеже засмуква и студен въздух покрай колекторите.Ако не издържи тази гофрирана тръба то значи тялото на филтъра ще се е стопило много преди това.
V40 B4204S '97
Reply

#29
искренно благодаря на всички колеги който ми дадоха всички насоки за моят проблем. найстина се оказа термостата,благодаря и на колегата за клипчето как да го сменя. колата заработи по-друг начин,сега загрява за отрицателно време и най-важно я задържа и парното духа вече доста топло. за миризмата на газ,изчезна със смяната на въпросния термостат,явно изпарителя не е работил както трябва,поради това че колата не може да загрее. остава да си намеря маркуча за топлия въздух и съм изцяло готов. благодаря на всички колеги отново за съдействието. това на снимката е маркуча за топлия или за изгорели газове,не съм много сигурен.


Attached Files Thumbnail(s)
   
волво S40 2000г,1.8 ,122 коня
Reply

#30
Ако не си го хвърлил термостата може да се поиграеш с него.Предполагам стои леко отворен но пък може и да е затворен но да отваря рано.Сложи го в една тенджера с вода на котлона като го вържеш е едно въженце или с тел и гледай какво прави.Много е интересно как отваря и затваря като се затопля или изстива.Сигурно нямаш термометър до 100 градуса да гледаш кога отваря но е ясно че е сдал багажа.
V40 B4204S '97
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)