The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Таблото на S60 се побърка!

#1
Здравейте колеги,

Собственик съм на Volvo S60 D5 2002г. От два дни имам много странен проблем: таблото с уредите се побърка! Онзи ден, по време на силния снеговалеж, влизам в колата и какво да видя: всички лампи и дисплеи по таблото светят без дори да е вкаран ключа в ключалката, стрелката на температурата сочи земята, стрелката на километража на 140, тази на оборотомера някъде м/у 2000 и 3000 оборота. С две думи всичко по таблото се побърка...Стартирах двигателя-никаква промяна. Двигателят и всички други системи работят нормално без никакви видими отклонения. Откачих акумулатора, изчаках 30 мин. и пак го свързах. Всички лампи изгаснаха, всички уреди показваха 0 (както трябва да е при положение 0 и 1 на ключа). При положение 2 на ключа, когато нормално светват лампите за масло, акумулатор, свещи и т.н., светва само лампата "check engine" и изгасва след като стартирам двигателя (само тази лампа работи нормално). След като си тръгнах от работа покарах 4-5 километра без нищо по таблото да свети и чудо: изведнъж всичко се оправи и заработи нормално! Така до следващата сутрин когато работеше единствено индикацията "check engine" преди старт. След 1-2 километра каране пак всичко заработи нормално и така сега има три положения: или всичко свети и уредите показват ненормални стойности (това положение се случва без дори да е вкаран ключа в ключалката), или нищо не свети (освен "check engine" на положение 2 на ключа) и всички уреди показват 0, или всичко работи нормално...Тази сутрин всичко работеше нормално в началото и на дисплея за съобщения пише: "SRS-AIRBAG SERVICE URGENT" Confusedhock: . След малко дисплеите за километрите, часовника и външната температура станаха не четими и се появи индикация за включен cruise control. След като извадих ключа, дисплеите продължиха да светят без да могат да се четат (само надписа "cruise")...

Моля ако някой е имал подобен проблем да сподели как го е решил. Ще бъда благодарен за всички мнения и препоръки за решаване на проблема!

P.S. Това е първият ми пост във форума, моля не ме съдете ако съм допуснал някоя грешка или съм пропуснал нещо Smile

Благодаря на всички!
Reply

#2
Tisho е твоят човек Wink
V90 97 200hp
S60 AWD 15 249hp
144 70 82hp
--------------------
     EX
V70AWD 97 193hp
S80 07 200hp
S70 97 140hp
V40 96 115hp
940 95 155hp
S80 06 170hp
940 95 122hp
Reply

#3
kukuruzius Wrote:Здравейте колеги,

Собственик съм на Volvo S60 D5 2002г. От два дни имам много странен проблем: таблото с уредите се побърка! Онзи ден, по време на силния снеговалеж, влизам в колата и какво да видя: всички лампи и дисплеи по таблото светят без дори да е вкаран ключа в ключалката, стрелката на температурата сочи земята, стрелката на километража на 140, тази на оборотомера някъде м/у 2000 и 3000 оборота. С две думи всичко по таблото се побърка...Стартирах двигателя-никаква промяна. Двигателят и всички други системи работят нормално без никакви видими отклонения. Откачих акумулатора, изчаках 30 мин. и пак го свързах. Всички лампи изгаснаха, всички уреди показваха 0 (както трябва да е при положение 0 и 1 на ключа). При положение 2 на ключа, когато нормално светват лампите за масло, акумулатор, свещи и т.н., светва само лампата "check engine" и изгасва след като стартирам двигателя (само тази лампа работи нормално). След като си тръгнах от работа покарах 4-5 километра без нищо по таблото да свети и чудо: изведнъж всичко се оправи и заработи нормално! Така до следващата сутрин когато работеше единствено индикацията "check engine" преди старт. След 1-2 километра каране пак всичко заработи нормално и така сега има три положения: или всичко свети и уредите показват ненормални стойности (това положение се случва без дори да е вкаран ключа в ключалката), или нищо не свети (освен "check engine" на положение 2 на ключа) и всички уреди показват 0, или всичко работи нормално...Тази сутрин всичко работеше нормално в началото и на дисплея за съобщения пише: "SRS-AIRBAG SERVICE URGENT" Confusedhock: . След малко дисплеите за километрите, часовника и външната температура станаха не четими и се появи индикация за включен cruise control. След като извадих ключа, дисплеите продължиха да светят без да могат да се четат (само надписа "cruise")...

Моля ако някой е имал подобен проблем да сподели как го е решил. Ще бъда благодарен за всички мнения и препоръки за решаване на проблема!

P.S. Това е първият ми пост във форума, моля не ме съдете ако съм допуснал някоя грешка или съм пропуснал нещо Smile

Благодаря на всички!


Нищо ново под слънцето Smile
Между 2001 и 2003 всичките Волва(без S/V 40) си го имат този проблем. Досаден проблем, за сметка на това напълно решим. Wink
Пращам ти моя тел. номер на ЛС. Звънни ми ще го оправим.
Reply

#4
Хм, оня ден имаше много силно слънчево изригване :oops: Tongue
Reply

#5
Здравейте имам волво s60 от месеци имам проблем с таблото как да намеря телефона на тишо. Предварително благодаря
Reply

#6
Пиши му лично съобщение
2001 S80
Reply

#7
здравейте ,аз също имах този проблем и го реших сам но ми отне известно време докато го открия какъв е точно .Четох доста из чуждестеранните форуми ,едни казват регулатора на напрежение L 4925N други казваха процесора на моторола сухи споики ,трети акулулатора е за смяна и много други неща ,а се оказа наистина доста сухи споики едни от които на процесора моторола .След като преди него смених 3 пъти регулатора а се оказа че не от него започнах да презапоявам всички споики на 4 -процесора ,трагна да свети таблото ,свет иизвестно време и пак загасна ( ЗАБРАВИХ ДА СПОМЕНА ЧЕ ДИСПЛЕЯ ПОКАЗВАШЕ РАЗМАЗАНИ НАДПИСИ ИЛИ ВЪОБЩЕ НЕ СВЕТЕШЕ,ПРАВЕШЕ КАКВОТО СИ ИСКА). Това с размазването на дисплея го оправих след като презапоих всичките чипове и пак започна да гасне ,накрая пак разглобих таблото за пореден път и правех опити само с платката на колата да хвана с леко натискане на елементите каде е проблема и го намерих .Имаше сухи споики ,те са едни точици кадето се съединяват двете страни на платката ,след презапояване от моя страна ,таблото вече работи 3 седмици без да имам проблеми с него .
Reply

#8
Очевидно е с доста тънък поялник процедурата...
ex - Volvo S60 2.4i BSR 188hp
Volvo S60 2.5 T5 Platinum 285hp Rica
Reply

#9
Leper Wrote:Очевидно е с доста тънък поялник процедурата...

Аха. Smile Но само с поялник в доста от случайте не става. Налага се да се оправят и проблемите които за възникнали в следствие на проблемите с платката. тоест кофти данни в еепром-а на процесора, защото след време пак започва да се държи по същия начин и тогава поялника не помага...
Reply

#10
Тогава Тишо помага Smile
Не му стига само да кара, трябва и да знае как работи!
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)