The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
S40 T4 черно-сив дим при развъртане на турбото

#11
BukToP Wrote:По ред на нещата: смени маслото и никога повече не слагай такова. Сложи и 5W30 или 40, синтетично, освен ако вече не е за ремонт двигателя/турбото. Махни щеката за маслото и виж дали духа. После пробвай същото и с капачката за доливане на масло. Не трябва да духа силно ако мотора е ОК. Това са признаци за износен мотор (ако са износени сегментите/буталата, газовете минават в картера и създават повишено налягане там). Гори ли ти много масло? Ако ти гори много свали въздуховода между турбото и интеркулера и виж за силно омасляване от турбото. Колегата отгоре ти е дал съвет, внимавай като сваляш тръбата за картерните газове, че е много забутана, а и на нея е вързан подгрев за газовете. Намира се на входа на турбото. Силен звук от турбото чува ли се над 2500 оборота и пълна газ? На моето турбо му бягаше масло през турбинната част, не димеше и нямаше омасляване. Ако там няма омасляване, а ти гори масло си свали свещите, може би са почернели...и т.н. Smile
+1! Кола с турбо, задължително се кара с пълна синтетика 5/30 или 5/40, което се сменя редовно. Не заради двигателя, а заради мазането на турбото. Всеки компромис води до значително скъсяване на живота на турбината. Има все още "майстори", които съветват, щом колата е на години, по-добре да се мине на минерално масло. Не правете това, ако имате турбиниран мотор.
В случая, освен другите процедури, е добре по възможност да се промие интеркулера и да се проверят въздуховодите за пробиви и хлабави връзки. Замерване на компресията на колата може да помогне за преценката за състоянието на бутала,цилиндри,сегменти.
S40 2,0D 2008
Reply

#12
На първо време относно повишеното налягане в двигателя задължително си смени масления сепаратор(филтъра на картерната вентилация). От там може да ти гори масло,да ти духа от пръчката и налягането да се чуди откъде да избие!
VOLVO 850 GLT 2.0Turbo avtomatik 1996g.
Reply

#13
Здравейте и от мен : ) Понеже се зачетох за пушека и турбото искам и аз да споделя моята несгода. От миналата година карам V40 2.0 T 99г. с ГИ, при закупуването ми казаха,че на маслото му остава още малко до смяна, а то е беше Elf 10W40 - нямам идея какво точно. Аз покарах колата известно време ( приблизително 600 - 700 км ) без да забележа никакви пушеци или каквото и да било и реших да сменя маслото и полагащите се филтри. НО ! Май не свърших тази работа като хората, защото не се допитах до никого, нито търсих някъде какво масло да сложа, а отидох и си взех Castrol Magnatec 5W40. И след време забелязах, че колата ми пуши, но не при ускорение - независимо дали е плавно или е до ламарината, а при продължително спускане по наклон без да съм изключил от скорост. Първия път, когато забелязах това пътувах за Плевен и след края на магистралата и продължителния налкон, който спуснах без да изключвам от скорост като слязох на равното и подадох газ се заизвиваха едни синьосинкави пушеци и аз спрях веднага и изгасих колата, чудейки се какво да правя. Така или иначе не съм разбирач и не съм карал до сега бензинов мотор с турбина, реших да запаля за да видя дали ще продължи да пуши, но тя изпуши съвсем малко и след това всичко си беше както преди - върви си нормално и не пуши. Катализатора е свален, турбината я чувам да свисти съвсем слабо само около 2000 оборота ако е абсолютно тихо в колата, но за приблизително 8000 км е изпила около 1л. масло !

Драскайте какво мислите и предварително благодаря !
Reply

#14
Колега, смятам, че разхода на масло е горе-долу в рамките на нормалното. Ако нямаш течове най-вероятно турбината си похапва. Според мен я покарая така още, докато се вдигне разхода на масло, а през това време се оглеждай за турбина. Най-добре се консултирай със специалист.

ПП. Предишния собственик вероятно умишлено е сложил по-гъсто масло.
Volvo S40 T4, B4194 T (16V), 240 hp
Reply

#15
Честно казано и аз стигнах до този извод. Пича, който ми прави колата ми каза, че съм сипал по-тънко масло от необходимото и че е нормално да си попийва така. Посъветва ме да го сменя с 10W40. Аз доколкото успях да разбера има и вариант за рециклиране на турбината или по-точно на някакви втулки, но за момента не съм я карал на диагностика и нямам идея какво е положението и в какво състояние е. А някой има ли идея къде да отида и да прегледат Тошо защо изпушва от време на време !?
Reply

#16
Малко СПАМ, ама кой е тоя Тошо, ти или колата се казва така или някой друг

cc20t Wrote:... къде да отида и да прегледат Тошо защо изпушва от време на време !?
:lol:
V90 97 200hp
S60 AWD 15 249hp
144 70 82hp
--------------------
     EX
V70AWD 97 193hp
S80 07 200hp
S70 97 140hp
V40 96 115hp
940 95 155hp
S80 06 170hp
940 95 122hp
Reply

#17
Тошо е турбото : D
Reply

#18
колега, как ще е тъничко 5W40? Аз съм в момента с Мотул 5w30 и съм много по-доволен от използваното преди това Statoil Lazer Way 5W40, което го гореше като бензин- за 10 000км над 3л заминаха.. с Мотул-а мотора е мн по спокоен и по-безшумен. Да не говорим, че може да си попаднал на кофти Кастрол..
Моя съвет е да стоиш на далече от 10w40..
Това са мои впечатления....
Reply

#19
Благодаря за съветите : ) Не съм карал до сега бензин с турбина и все още трупам опит и впечатления и за това питам : ) Един колега от форума ми препоръча Febi 5W40 - не съм го чувал като марка това масло, но видях,че е марка на Bilstein ...... или нещо такова. Също така за Castrol-a ми дадоха пробег от 15 000 км, което не знам до колко е достоверно и дали е разумно да минавам тези километри !? Разбрах, че трябва да карам с пълна синтетика и възможно по-рядко масло, но не прекалено за да не чукат клапаните разбира се. Разхода на масло разбрах,че е почти задължителен при тези мотори - при мен е в границите на разумното - за 8000 км около литър : ) А от това масло съм доволен, с оглед работата на мотора - доста тихо и гладко работи, а дали друго масло ще гори повече или по-малко ....... ще пиша като имам наблюдения : )
Reply

#20
И аз имах този неприятен проблем с горенето на масло. Има тръбичка която връща маслото от турбото в двигателя. Самата тръбичка беше прецакана и О-ринга също. Завърти ли турбото налягането става голямо, потича масло и попада директно върху гърнето което е мн топло и гори маслото. Не ги разбирам много но се надявам да съм помогнал.
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)