The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Проблем с забиване на двигателя D5

#31
bell Wrote:
mim4o_ Wrote:не ми казвай какво да правя, а ми кажи дали има вариант да е това проблема.

има поне 5 варианта за това забиване:
- задръстен филтър;
- скъсани турбопътища;
- тръгнали вакууми на тампони на мотора;
- датчик турбо;
- прецакано турбо;
- спукан интеркулер - аз вече 2 пъти го играя тоя цирк.
Volvo S60 D5 163hp D5244T - automatic
[Image: ab192146.gif]
юзербары для форумов
Reply

#32
Принципно всички възможни проблеми свързани с доставяне на въздух, като :
- интеркулер
- турбина
- турбо пътища и тн.
Най-често са свързани с грешка ECM-6805.
При грешка за високо налягане на горивото, предполагам:
ECM-2501 или ECM-2502
Възможни повреди са :
- колата е карана с празен резервоар
- въздух в горивото
- блокирал маркуч за връщането на горивото
- повреден сензор за налягането
- повреден клапан за налягането на горивото
1.Volvo 940, 1991, 2.0 turbo, B200FT, Estate
2.Volvo V70, 2002, 2.4 turbo, D5244T
3.Volvo S80, 2004, 2.4 turbo, D5244T
Reply

#33
Здравейте, всички присъстващи в темата!
Аз се самопоканвам при забиващите, но и на мен ми се случи - на излизане от Бургас, посока София, леекичко си ускорявам... и спирам да ускорявам. Няколко километра преди това (докато обикалях из града) излезе надписа за филтъра за сажди - появява се от време на време, като покарам на по-високи обороти изчезва. Мислех, като се кача на магистралата, да издухам филтъра. Волвото обаче, реши друго. Седи си на 120 км/ч, натискам газта - нищо не се случва: нито при оборотите, нито при моментния разход. Не ще и да поддържа зададена скорост - при 120 включвам круиз-контрола, на първото баирче скоростта пада до сто и по-малко, налага се да помагам с педалите. По някое време се появи и култовото "Engine System Service Required" и оранДжава чуденка... Като напуснах магистралата, забелязах, че на по-малки скорости колата си имаше някаква динамика (изпреварих камион!). Така и не посмях да загася двигателя, докато не влязох в града, престраших се на един светофар да загася за няколко секунди, запали без проблем, но надписа се мъдреше там, както и през следващите два дни.
Най-смешното беше, че на влизане в Сливен ми се обади Стефан (от сервиза в Бургас), да ми съобщи, че колегата ник_доб е при него и мога да отида за диагностиката... а аз вече бях на 100 км.
В неделя вечер, на тръгване към Бс, надписа не се появи. В момента (засега) всичко изглежда идеално...
Въпросът ми е, някой знае ли в Бургас добър сервиз или майстор за диагностика на Волвото? От МП не съм много доволен, но в краен случай ще отида там.
Само да кажа - филтрите (всички) са сменени преди около 2000 км, но в деня преди проблема, останах с много малко гориво, дори лампичката премигна веднъж. Заредих догоре, но се оказа, че съм заредил около 5-10 мин след като е заредена самата бензиностанция
I like work: it fascinates me. I can sit and look at it for hours.
Jerome K. Jerome

ex: Volvo V40 1.8, 122 hp
now: Volvo S60 2.4D, 163 hp
Reply

#34
айде и аз да се запиша тук Sad
ECM-6805.
вече втори път ми го прави...... принципно като я форсирам на място стандартно чувам турбината как надува и как се разтоварва като върна газта, но като загуби мощност това не се случва. сменил съм тампоните на двигателя, проверил съм всички турбо маркучи. въпроса е как играе вакума или липсата на такъв на турбината, възможно ли е да забива променливата геометрия на турбината и от там да идва проблема? защото за мен останаха варинатите да са или проблем в турбото или проблем в вакумите.
Volvo S60 D5 163hp D5244T - automatic
[Image: ab192146.gif]
юзербары для форумов
Reply

#35
Като влезе в авариен режим е нормално да не чуваш разтоварване ,защото ЕКУ-то я държи постоянно разтоварена + намалява горивото. Запушената със сажди геометрия е много вероятна причина за забиването ,но не е лошо и да премериш вакуума от вакуум помпата ,който трябва да е около -0.7 до -0.95 Bar.
Volvo S60 D5 - D5244 T - 2004
Reply

#36
j-ikata Wrote:Като влезе в авариен режим е нормално да не чуваш разтоварване ,защото ЕКУ-то я държи постоянно разтоварена + намалява горивото. Запушената със сажди геометрия е много вероятна причина за забиването ,но не е лошо и да премериш вакуума от вакуум помпата ,който трябва да е около -0.7 до -0.95 Bar.
този вакум константна величина ли е или се мени с оборотите за да знам какво да меря? на изхода на помпата ли да го меря дирекнто или по някоя от тръбите за вакум без значение къде? ако с вакума всичко е ок, ще извадя турбината за почистване, но ме притеснява при нея че ми изглежда че няма развиване на болтовете от към топлата страна, и ако се скъса някой ще се вкарам в приключение...
Volvo S60 D5 163hp D5244T - automatic
[Image: ab192146.gif]
юзербары для форумов
Reply

#37
Вакуума трябва да е константен ,но са допустими малки отклонения. Най-реално е да го замериш директно от щуцера на вакуум помпата при работещ двигател ,няма да има проблем. Може и от разклонението ,което отива към ел.клапана за тампоните ,защото е по-удобно ,но да не е след него. Ако имаш ръчна вакуум помпа с вакууметър на нея ,можеш да я свържеш директно към актуатора на турбината и да гледаш как се движи ,трябва при -0.5/-0.6 лостчето да стига до ограничителния болт. НО! това пак не е 100% гаранция ,че геометрията не е запушена ,само може да разбереш дали е Много запушена ,ако лоста не достигне ограничителя.
Volvo S60 D5 - D5244 T - 2004
Reply

#38
j-ikata Wrote:Вакуума трябва да е константен ,но са допустими малки отклонения. Най-реално е да го замериш директно от щуцера на вакуум помпата при работещ двигател ,няма да има проблем. Може и от разклонението ,което отива към ел.клапана за тампоните ,защото е по-удобно ,но да не е след него. Ако имаш ръчна вакуум помпа с вакууметър на нея ,можеш да я свържеш директно към актуатора на турбината и да гледаш как се движи ,трябва при -0.5/-0.6 лостчето да стига до ограничителния болт. НО! това пак не е 100% гаранция ,че геометрията не е запушена ,само може да разбереш дали е Много запушена ,ако лоста не достигне ограничителя.
благодаря за изчерпателният отговор.
Volvo S60 D5 163hp D5244T - automatic
[Image: ab192146.gif]
юзербары для форумов
Reply

#39
след като тотално заби,пробвах всякакви варианти, разкачах акумолатор чистих грешки и не и не. с една ръчна вакум помпа започнах да проверявам едно по едно. реших да проверя всички вакуми преди да се насоча към геометрията на турбината. и се оказа клапана който е за вакумите на тампоните на двигателя( където е закачен на въздушния филтър). просто при форсиане той трябва да маха вакума към тампоните но греда..... . срещу 109лв нов клапан от Мото Пфое . довечера като го сложа ще видя резултата, но при положение че без него работи колата перфектно значи проблема ще е само в него.
Volvo S60 D5 163hp D5244T - automatic
[Image: ab192146.gif]
юзербары для форумов
Reply

#40
Здравейте колеги. От 6 дена съм собственик на с80 д5 163 кс. и естествено започна да забива...Аз очаквах още като е купих да го направи номера,понеже колата е карана 20000км само градско,но ме изненада Big Grin ..наясно съм ,че трябва да проверя всичко и при волво до колкото схванах от темата е възможно от повече неща да влезе в сервизен режим.Какво ми направи впечетление.Колата без проблем вдига 200,намаше изсфирване на турбото и абсолютно никакв пушек от зад ,дори при яко смачкаване и смяна на предавките на 4000 об.. и сега не пуши...преди 2 дена започна да се чува турбината и за първи път заби на 4000 об. След преглед се оказа скасано съединението преди турбото ,картерната вентилация дет влиза,след побългаряването му...спря да забива но за малко ,сега забива на 2500-700 об..а съединението е здраво ,интересно ми е как е варвяла преди,като дебитомера не е отчитал вярното количество въздух, след като това съединение не се е скъсало сега ,доста е оцапано с масло не е от сега..И защо го къса филтъра ли не пуска достатъчно въздух,а сменян преди 7-8000...Какви филтри слагате за да няма ядове...
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)