The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Volvo V50 2.0D EGR клапан

#11
gomez Wrote:Разхода едва ли винаги ти е един и същ 5,2 (до десетата).
ЕГР клапана е сложен за да влизат колите в екологичните норми. Има доста дълги теми с обяснения. Аз смятам че разхода ще ти се намали, но пак казвам това е много трудно доловимо. Разлика в десети. Мисля, че ще усетиш как колата ти някак по-леко "диша" !

нов клапан е 755лв в мото пфое,незнам аз дали ще мога да дишам Smile Smile Smile и кога щего избия от горивото,то в бг нали имаме голями отстъпки при данака при наличие на работещ катализатор.....
V40 1.9д 115 2001г
Reply

#12
mitko-v40 Wrote:и кога щего избия от горивото,то в бг нали имаме голями отстъпки при данака при наличие на работещ катализатор.....
Имаш големи отстъпки /-50%/ ако колата е до 100 к.с. Иначе си плащаш като поп пълния данък. Ти като гледам си си над 100 к.с. Да не би случайно в данъчното да те лъжат, че плащаш наполовина данък? В Добрич за 115 к.с. данъка е около 180-200 лв. Аз съм 90 к.с. и плащам 24 лв.
VOLVO V70 2.0D 2008г. 136к.с.
Code:
[url=http://forum-lines.ru/][img]http://forum-lines.ru/rez/ab286793.gif[/img][/url]

[Image: ab284504.gif]

VOLVO V40 1,9TD 1997г  VIOLET METALIC
[Image: ab214140.gif]
[Image: ab286793.gif]
Reply

#13
mitko-v40 Wrote:да използвам и аз тък темата за егр клапана...
ходих на диагностика и след 4 часа се разбра,че егр клапана неми работи и еза смяна.предложиха да го затапят с ламаринка или с нов кое е по добрият вариант за в40
1. Вариант със затапване не само, че не е препоръчителен, а и ще ти излезе доста солено след време!
ЕГР-а не само намалява емисиите, но с по-ниската температура на изходящите газове пази турбината от прегряване. Сложиш ли ламаринка ще изпържиш турбината.

2. Има вариант със сваляне и почистване. Свалянето обаче е много гадна работа, особено ако е запекъл достатъчно здраво. При мен така беше запекъл, че се наложи сваляне на целия колектор.

3. Стигне ли се до вариант купуване на нов, аз миналата година купих EGR на HOFFER - 7518012 Pierburg - не от МП естествено. Цената му беше около 300лв. мисля

Но съвета ми е не си прави експерименти да го затапваш.
Vovlo V40 2001 1.9Di 115Hp
Reply

#14
В английския eBay ги има ЕГР-ите по 89 паунда, което е около 240лв. Аз моят се опитвах да го вадя и чистя, но не стана и така го напръсках с обезмаслител и ръчках вътре и като се уверих, че се движи буталото и пружината го връща, го затворих обратно.

edit: Даже сега видях, че има и по евтини : http://www.ebay.co.uk/itm/BRAND-NEW-GENU...519e276ec0
Reply

#15
Сменям го за втори път...(този път гаранционно Wink - за тази резервна част Мото Пфое дават 1 година гаранция). Миналата година даде грешка и го смених, струваше 380лв. В поведението на колата не се забелязваше промяна, само едно допълнително свистене. Иначе от приемчика в Мото Пфое знам, че EGR клапана и четеца за безконтактния ключ са слаби места за този модел S40/V50 2005-2006 година. Даже след като беше изтекла гаранцията на колата от Мото Пхое ми предлагаха в рамките на още 2 години, с други думи в рамките на 4 години да смениа тези 2 части на половин цена...
Сега се надявам да нямам повече проблеми с EGR-a..., ама кой знае...гаранция няма.

Митко
Reply

#16
milenhr Wrote:
mitko-v40 Wrote:и кога щего избия от горивото,то в бг нали имаме голями отстъпки при данака при наличие на работещ катализатор.....
Имаш големи отстъпки /-50%/ ако колата е до 100 к.с. Иначе си плащаш като поп пълния данък. Ти като гледам си си над 100 к.с. Да не би случайно в данъчното да те лъжат, че плащаш наполовина данък? В Добрич за 115 к.с. данъка е около 180-200 лв. Аз съм 90 к.с. и плащам 24 лв.

и моя данък е 178лв имах в предвид,че не важи катализатора за данака.Ако затапя EGR ще се прецака и катализатора.
V40 1.9д 115 2001г
Reply

#17
dango_ Wrote:1. Вариант със затапване не само, че не е препоръчителен, а и ще ти излезе доста солено след време!
ЕГР-а не само намалява емисиите, но с по-ниската температура на изходящите газове пази турбината от прегряване. Сложиш ли ламаринка ще изпържиш турбината.
Здравейте колеги.Заинтригува ме темата, че това е моята стихия...така да се каже.Да не се обиди колегата, но мисля че турбината няма да се изпържи след затапване на ЕГР-а.Този клапан не работи при високи обороти, а при такива обороти температурата на изходящите газове са доста по високи и не пречат на турбината.Емисиите са правилния отговор за ЕГР-а.Този клапан връща само част от изходящите газове за "доизгаряне" при ниски обороти, като по този начин елиминира част от вредните съставки в атмосферата, за сметка на динамиката на двигателя.
Човек цял живот се учи . . .


[Image: ab250839.gif]
Reply

#18
И аз съм на мнението на колегата над моя пост.
От това което съм чел съм разбрал горепосоченото.
Според мен EGR-a няма нищо общо със загряването на турбината. Самото наименование е разковничето.
Има един дизел форум в България, в който има дооста отговори. Даже основателя му е е регистриран тук и предлага ЧИП тунинг.
Според мойте наблюдения от няколко години един доста начетен и разбиращ нещата човек.
Reply

#19
Не знам при Волво как е, но при дизелите на BMW и Audi EGR се отваря заедно с турбината. При старата ми фиеста дизел EGR клапана беше постянно отворен над 2000 оборота с механично закачен за жилото на газта.

EGR не е само екология. Има го по дизелите от времената когато екологията не беше модерна.
------------------------------------------
Volvo V40 1997, 2.0
Reply

#20
...затваря, колега.....затваря заедно с турбината за да не влизат изгорели газове отново в двигателя, а само чист въздух за по голяма мощност .Повече кислород - повече мощност.
Човек цял живот се учи . . .


[Image: ab250839.gif]
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)