The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Странно, но факт (B6294S)

#21
armagedon Wrote:Аз пък имам мнооого голям опит с таралясници и съм се нагледал на какво ли не.Преди няколко години баща ми беше купил 80бр.по стари коли с цел да ги рециклира и понеже ми е като хоби да се занимавам с автомобили,лично съм ги обслужвал.Както ти беше казал в по преден пост,не старило а патило,опитът е важен! Този сервиз в който работиш за газови уредби ли е? Защото сред такива коли ще се сблъскаш с такива проблеми.А и като си в този бранш не си ли забелязал,че всички коли,които се внасят или са им монтирани газовите в Италия или Холандия са с работещи бензинови помпи.На мен това ми е втората (лична) кола с ГИ,директно от чужбина.Дали те или ние Българите сме по разбирачи и тарикати от тях?Те които са измислили и произвеждат АГУ и ГИ.Не мисля! :!: :?:
За холандските газаджии не мога да кажа нищо, но италианците съм ги виждал много пъти ккави са ги сътворили и трябва да ти кажа че българските газаджии бледнеят пред тях по тъпотии сътворени със "заводските" им АГУ-та - няма такива некадърници.
Аз от газови не разбирам изключае случаите в които се е налагало да отстранявам простотиите на големите специалисти, включително по моята кола :!: :!: :!:
За чистенето - само ултра звук, но и там си чалъми защото може да се постигне обратния ефект и дюзите да се задръстят още повече :!: :!: :!:
<!-- m --><a class="postlink" href="http://ivailovgrad.com/" onclick="window.open(this.href);return false;">http://ivailovgrad.com/</a><!-- m -->
ASS, GAS OR GRAS - NOBODY DRIVES FOR FREE
VOLVO 850 2,0 20V 143HP - Ръбчо
VOLVO 940 D24TIC 122HP - Red Devill
VOLVO 480 B18FT   120HP - Жабчо
Reply

#22
Вильо, случайно да си забелязал играене на оборотите на празен ход или увеличен шум на газовата рейка?
При мен симптомите бяха такива, а причината разбити дюзи - гумичките бяха намачкани и ... а бе бяха заминали.
Варианта беше 4 нови дюзи за по 8 лв или нова рейка. Според майстора, при който ходя след като са заминали гумичките на буталцата със сигурност има нараняване и по корпуса и ми препоръча смяна на рейката. Старата беше на 50 хил. км. Според него се е получило от кофти газ, не мръсна, а с кофти химически състав.
Reply

#23
До ico850 .Знаеш ли защо си с такова впечатление за италианците,ами пак заради българите.Джамбазина като отиде да ти внася кола,първо гледа да е възможно най евтината(за да има по голяма печалба),второ сега е на мода с "оригинална газова уредба".Отива нашия в най евтиния и долнопробен сервиз и монтира газта и после имаш кола с газ от Италия.Само,че там в реномиран сервиз струва майка си и баща си.Но това пак са редки случай,вече като ги вкарат колите ги слагат тук и ето ти "грамотния монтаж". За дюзи,дано да не ми се налага никога, но ако има нещо ще се допитам до теб,защото виждам че си в час и си почти единствения ,който ми отговаря на въпросите.Поздрави!!!
VOLVO 850 GLT 2.0Turbo avtomatik 1996g.
Reply

#24
armagedon Wrote:До ico850 .Знаеш ли защо си с такова впечатление за италианците,ами пак заради българите.Джамбазина като отиде да ти внася кола,първо гледа да е възможно най евтината(за да има по голяма печалба),второ сега е на мода с "оригинална газова уредба".Отива нашия в най евтиния и долнопробен сервиз и монтира газта и после имаш кола с газ от Италия.Само,че там в реномиран сервиз струва майка си и баща си.Но това пак са редки случай,вече като ги вкарат колите ги слагат тук и ето ти "грамотния монтаж". За дюзи,дано да не ми се налага никога, но ако има нещо ще се допитам до теб,защото виждам че си в час и си почти единствения ,който ми отговаря на въпросите.Поздрави!!!
Аз отговарям само на въпроси на които знам отговорите :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: А иначе двйкаджии си има навсякъде не са само в България и съвсем не става въпрос само за газаджии :twisted: :twisted: :twisted:
<!-- m --><a class="postlink" href="http://ivailovgrad.com/" onclick="window.open(this.href);return false;">http://ivailovgrad.com/</a><!-- m -->
ASS, GAS OR GRAS - NOBODY DRIVES FOR FREE
VOLVO 850 2,0 20V 143HP - Ръбчо
VOLVO 940 D24TIC 122HP - Red Devill
VOLVO 480 B18FT   120HP - Жабчо
Reply

#25
Ей ей, момчета, не се яжте, моля ви.
Знаех си, че подобна тема от типа, "Кое е първо - кокошката или яйцето?" ще доведе до такъв спор. Съжалявам - грешката е моя.
[Image: ab276107.gif]
[Image: ab245320.gif]

[Image: ab245321.gif]
VOLVO S40, 1.8 115hp, 97г. -Р 9969 минало
VOLVO 440 1.7i 89г. B18E, Р 1401 РС - минало
VOLVO 460 1.8 моно 91г. B18U, Р 0345 РС - минало
Reply

#26
А-а-а не се ядеме,моля ти се! Това е дружески спор,а от спора се ражда истината. Big Grin
VOLVO 850 GLT 2.0Turbo avtomatik 1996g.
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)