The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Волво S60 D5

#11
vicata Wrote:Вярно ли е че Волвото за което говорим е "китайско" и че двигателят е Рено?

Не!
Този модел го правиха в заводите на Москвич с двигатели от ЗАЗ... :twisted:

Аман вече...
Reply

#12
vicata Wrote:Здравейте отново! Днес покарах Волвото и останах силно впечатлен от възможностите на тези 130к.с. , возията и лукса...с една дума навих се на 100% да го взема. Двигателя буквално не се чува... Сега да спомена и минусите...пукнато стъкло на един от фаровете, счупено е капачето на жабката която се намира веднага зад скоростния лост и всъщност най-големия проблем е че потропва нещо...и понеже отидох с познат който е по-разбирач от мен, според него клопането идва от биалетки (отпред и отзад) и един тампон...разбира се и един от ремъците е напукан, но е ясно че като се изкара колата от автокъщата веднага отива за смяна на всички масла и филтри, та това не ме притеснява. Имате ли представа за цените на биалтеките, тампоните и обслужването (масла, ремъци, филтри)? И още едно питане...възможно ли е тази проверка на колата която спомена колегата Someone в Мото-Пфое да се извърши на място в автокъщата и по принцип каква е цената на тази услуга?

Това от какво е хлопането може да се установи само като се прегледа колата. Капачето е болка на вички S60. Повечето хора имат навика да се подпират там като влизат и/или излизат от колата и резултата е счупен пластмасов капак.
Reply

#13
Здравейте отново след дългата пауза! Smile След като за последно писах тази тема реших да изчакам с покупката за да се появи някое волво 163 коня което да ми допада и преди година и половина вече съм горд собственик на Волво С 60 Д5 2002 година 163 коня, автоматик. Колата е просто уникална...поне за мен де...смених повечето неща по нея (изцяло ново окачване, нова турбина-185к.с. , ремонтирах скоростната кутия, смених таблото с по-новото-с ринговете, поръчах оригинален махагонов волан на Волво), но пък след това ми се отблагодари и иска само нафта и газ до ламарината Smile Ще взема да и направя едни хубави снимки и ще кача да се похваля най-после Smile Запланувал съм още някои ''подобрения'' или по точно глезотиики по колата и за това ми е нужна малко помощ от вас....

1.колата няма навигация, а искам да сложа оригинална. Знае ли някой какво точно ми е нужно за да се сдобия с тази екстра? До тук имам дисплея, решетката която е над колоната на таблото и някаква пластмаса която държи дисплея отдолу, оригинално ЦД (видях че има няколко модела, та има ли значение кой точно е моя модел?).....предполагам ще ми трябва и цд чейнджър, има ли точно определен модел или може който и да е на Волво?

2."всичко в кожа'' Smile дали ще се получи добре ако се направи цялото табло, корите на вратите, средната конзола с подлакътника в кожа? Разбира се говорим за естествена кожа в същия цвят като оригиналния (бежово и тъмно сиво), с кантове по ръбовете? Някой да знае добър тапицер който да го направи ''грамотно'' това нещо? А и кожата на седалките на места е леко напукана, та най вероятно ще се тапицират и седалките изцяло в кожа (в момента е кожа+плат).

Ако някой има и други идеи или забележки нека да каже Smile Всичко е добре дошло Smile

Благодаря Smile
Reply

#14
vicata Wrote:Здравейте отново след дългата пауза! Smile След като за последно писах тази тема реших да изчакам с покупката за да се появи някое волво 163 коня което да ми допада и преди година и половина вече съм горд собственик на Волво С 60 Д5 2002 година 163 коня, автоматик. Колата е просто уникална...поне за мен де...смених повечето неща по нея (изцяло ново окачване, нова турбина-185к.с. , ремонтирах скоростната кутия, смених таблото с по-новото-с ринговете, поръчах оригинален махагонов волан на Волво), но пък след това ми се отблагодари и иска само нафта и газ до ламарината Smile Ще взема да и направя едни хубави снимки и ще кача да се похваля най-после Smile Запланувал съм още някои ''подобрения'' или по точно глезотиики по колата и за това ми е нужна малко помощ от вас....

1.колата няма навигация, а искам да сложа оригинална. Знае ли някой какво точно ми е нужно за да се сдобия с тази екстра? До тук имам дисплея, решетката която е над колоната на таблото и някаква пластмаса която държи дисплея отдолу, оригинално ЦД (видях че има няколко модела, та има ли значение кой точно е моя модел?).....предполагам ще ми трябва и цд чейнджър, има ли точно определен модел или може който и да е на Волво?

2."всичко в кожа'' Smile дали ще се получи добре ако се направи цялото табло, корите на вратите, средната конзола с подлакътника в кожа? Разбира се говорим за естествена кожа в същия цвят като оригиналния (бежово и тъмно сиво), с кантове по ръбовете? Някой да знае добър тапицер който да го направи ''грамотно'' това нещо? А и кожата на седалките на места е леко напукана, та най вероятно ще се тапицират и седалките изцяло в кожа (в момента е кожа+плат).

Ако някой има и други идеи или забележки нека да каже Smile Всичко е добре дошло Smile

Благодаря Smile

1. Оригиналната навигация е прекалено куца като карти.
2. Мен ако питаш кожа-текстил си е най добре. Това го оценяваш в големите жеги като си по къси гащи и седнеш в кожената седалка. :mrgreen:


-----------
Местя темата в правилния раздел за нея.
Reply

#15
Tisho Wrote:
vicata Wrote:Вярно ли е че Волвото за което говорим е "китайско" и че двигателят е Рено?

Не!
Този модел го правиха в заводите на Москвич с двигатели от ЗАЗ... :twisted:

Аман вече...
Да не забравим и кремиковската ламарина :lol:
volvo v40 1,8  1999г.
[Image: ab206894.gif]
Reply

#16
Нищо не ме притиска да си сменям колата, даже е неразумно, но все повече гледам към новото поколение дизели Д5. Някой чипосвал ли е този двигател и какви са отзивите? В коя година отшумяват "детските болести"...
Не отварям нова тема, така поне се вижда, че съм прочел тази, инак ще ме пратите до търсачката, а оттам идвам.
Reply

#17
tortomanin Wrote:Нищо не ме притиска да си сменям колата, даже е неразумно, но все повече гледам към новото поколение дизели Д5. Някой чипосвал ли е този двигател и какви са отзивите? В коя година отшумяват "детските болести"...
Не отварям нова тема, така поне се вижда, че съм прочел тази, инак ще ме пратите до търсачката, а оттам идвам.

Дам - аз вече 10 месеца пърпоря с чип - 198 к.с. и 420 нютона минус двата катализатора плюс спортен К/Н филтър.
Добре върви 8-)

поприпушва си, но то си беше от преди - няма връзка с чипа!
The Easy Driver
MOSKVICH 426 combi - 1968 - ex
SEAT TOLEDO/1.6 m.i - 1993 - ex
VOLVO S40/1.8 i - 1996 - ex
VOLVO V70 D5 - 2003 - ex
VOLVO S80 V8 - 2006 - now
Reply

#18
Това е на двигателя със 163 коня нали?
А пушенето при мен дойде точно след чипосването. Разходът падна в ниските обороти и кроткото каране, но на форсаж замъглям атмосферата. Не знам дали ми виждат номера.
Макар че съм с ТДИ, обикновено слагам от по-скъпата нафта. Никога не съм купувал разни смески в шишета, за олио да не говорим. Как понася Д5 нашата нафта, иска ли глезене като присадки?
Reply

#19
tortomanin Wrote:Това е на двигателя със 163 коня нали?
А пушенето при мен дойде точно след чипосването. Разходът падна в ниските обороти и кроткото каране, но на форсаж замъглям атмосферата. Не знам дали ми виждат номера.
Макар че съм с ТДИ, обикновено слагам от по-скъпата нафта. Никога не съм купувал разни смески в шишета, за олио да не говорим. Как понася Д5 нашата нафта, иска ли глезене като присадки?

абе двигателя е от порода "ЧУК". Върви и с присадки и с гола нафта. Въпроса е редовно обслужване и това е!
Аз от доста време наливам двутактово в нафтата - така двигателя се чува по-меко 8-)
Единствено ме дразни липсата на 6 скорост ... ама хайде и така си върви.
The Easy Driver
MOSKVICH 426 combi - 1968 - ex
SEAT TOLEDO/1.6 m.i - 1993 - ex
VOLVO S40/1.8 i - 1996 - ex
VOLVO V70 D5 - 2003 - ex
VOLVO S80 V8 - 2006 - now
Reply

#20
D5 наистина е яко животно и носи на натоварване. На мойта махнах по обясними причини DPF-а и колата живна доста - на една от срещите в София с bell я тествахме и той може да направи сравнение с неговата. Карам я с нафта + двутактово масло и от няколко месеца сипвам добавка на Лики Моли за почистване. Е, сега пропипушва при рязко ускорение, но само ако не е загряла. Шестата скорост наистина си е глезотийка.
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)