The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
сериозен проблем с v70 ПОМОЩ

#11
Много ви благодаря, че сте толкова активни.За първи път карам VOLVO[е сега го ремонтирам де] и се радвам,че съм един от вас. Майсторът[голям и квалитетен сервиз] ми обясни нагледно моето желание да ми сложи масло 5w40 така'' Все едно да дадеш на баба си да дъвче луканка'' и ми сложи 10w 40.Не съм убеден, че е от маслото, но това е друга тема.Сега въпросът е да ремонтитирам този или да търся нов двигател. Коляновия вал отива на втори ремонт. Значи основни и биелни лагери-2ри. А и трудно ще намеря само една биела.
Reply

#12
s0me0ne Wrote:Напротив. 5 цил двигатели на Volvo изискват много качествено масло. В линка до спецификацията се вижда, че шелското масло покрива A5/B5 и е 0W30.

Масло, различно от 0W30 води до точно този резултат - нов двигател!!! Това са изключително балансирани двигатели, при които "играта" с маслото не струва само "странни звуци" и "тропане на клапани", а много повече!

Експериментатори споделят, че колата "работи" и с 5W30. Да, тя работи, но никой не знае до кога и как! Защо все трябва като българи да обясняваме как "можело и с такова"?! Има си предписание - трябва да се спазва.

Ако някой "майстор" не е бил наясно с това изискване на двигателя, то това е показателно за компетентността!

+1
Затова и на мен първата ми работа беше да попитам с какво масло е карана колата. 5W30 е някъкъв компромис с който може да се кара колата предимно при високи температури. За нашия умерен климат най подходящото е 0W30. Просто двигателя си иска правилното масло, кофти е да го научиш по такъв начин... Sad
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)