The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Нов собственик на V40

#11
Честито! Дано всичко е наред с турбото. Един съвет от патил човек със същия автомобил: Ако не си го направил,отиди да видиш дали всичко с маслата и изобщо течностите в системите е наред,защото когато купих моето Волво /V40 1.8 i 2001 г./,също внос от Италия,се оказа,че тъпанарите там,са заредили вместо спирачна течност... двигателно масло!... Просто без думи... Едвам източиха маслото от системата - то беше станало така гъсто,че излизаше на парчета. Цяло чудо е,че това не видя сметката на съединителя. Така че провери тези неща,ако трябва дай някой лев в сервиз,но го направи - има смисъл! И още нещо - виж дали резервното колело става на болтовете на главината. Карах моята кола 2 години,докато веднъж съвсем случайно установих,че резервното колело е било подменено преди продажбата и това,което имах не става на колата.
"Наистина,Херакле,това е най-големият и най-красивият от всички градове. Отдалеч блести красотата му"...
Лукиан Самосатски,ІІ век

<!-- m --><a class="postlink" href="http://youtu.be/MZh9Ehd-ys4">http://youtu.be/MZh9Ehd-ys4</a><!-- m -->
Reply

#12
Пламен Дянков Wrote:Честито! Дано всичко е наред с турбото. Един съвет от патил човек със същия автомобил: Ако не си го направил,отиди да видиш дали всичко с маслата и изобщо течностите в системите е наред,защото когато купих моето Волво /V40 1.8 i 2001 г./,също внос от Италия,се оказа,че тъпанарите там,са заредили вместо спирачна течност... двигателно масло!... Просто без думи... Едвам източиха маслото от системата - то беше станало така гъсто,че излизаше на парчета. Цяло чудо е,че това не видя сметката на съединителя. Така че провери тези неща,ако трябва дай някой лев в сервиз,но го направи - има смисъл! И още нещо - виж дали резервното колело става на болтовете на главината. Карах моята кола 2 години,докато веднъж съвсем случайно установих,че резервното колело е било подменено преди продажбата и това,което имах не става на колата.
Интересни съвети. Ще проверя и двете неща още тази седмица! Мерси!
Reply

#13
Течностите са която където трябва! Smile
Днес диагностик ми нагласи каквото трябва на дроселовата клапа и сега колата пали от "чук" без проблеми всеки път!
Откачи ми се маркуча на турбината и покарах 20 километра без турбо... Почувствах се като в 850цата! :Р
Оказва се, че няма и не е имало скоба да го стяга, та утре ще си сложа една...

Неща които ми липсват от 850ката 1995та година: тонколони в задните врати, волан регулируем напред-назад и малкия брой компактни бушони на едно място...

Я кажете... колко литра трябва да събира резервоара? Днес ми наляха 66литра в "Еко" на "Царица Йоана" в Люлин. Разбирам 1-2 литра горница... ама 6 и малко сякаш е прекалено? В седалките ли е попила горницата? :Р
Reply

#14
Няма да се плашиш - събира си повечко от показанието на таблото резервоара. Тя и стрелката обикновено подминава 60ката на показателя и отива на високо в небитието. И можеш да минеш 100-150км преди да слезе под 60ката. Така че не става дума за кило две повечко!
Карай и не бой се! Дано са само безаварийни всичките километри с нея!
[Image: ab218468.gif]
Volvo V40, 1999, 1.9Diesel - 95HP
[Image: ab276647.gif]
Volvo V70, 2007, 2.4D5 - 185HP
Reply

#15
ico_kosara007 Wrote:За 4-та 1500 оборота са малко и за това придърпва.Няма как да се ускори колата при рязко подаване на газ при тези обстоятелства.Предполагам че скоростта ти е около 50 км/ч при тези обстоятелства.

Колега Smile аз карам същото Волво, но с малката разлика, че движа повече на газ отколкото на бензин и според мен придърпването няма нищо общо с 4-та скорост и 1500 - те оборота, защото моята малко след оборотите напразен ход (независимо 3-та, 4-та или 5-та )си върви и си ускорява без никакъв проблем. На газ ! За бензина изобщо не говорим - там нещата се случват една идея по-добре.

Поздрави !
Reply

#16
cc20t Wrote:
ico_kosara007 Wrote:За 4-та 1500 оборота са малко и за това придърпва.Няма как да се ускори колата при рязко подаване на газ при тези обстоятелства.Предполагам че скоростта ти е около 50 км/ч при тези обстоятелства.

Колега Smile аз карам същото Волво, но с малката разлика, че движа повече на газ отколкото на бензин и според мен придърпването няма нищо общо с 4-та скорост и 1500 - те оборота, защото моята малко след оборотите напразен ход (независимо 3-та, 4-та или 5-та )си върви и си ускорява без никакъв проблем. На газ ! За бензина изобщо не говорим - там нещата се случват една идея по-добре.

Поздрави !

Склонен съм да се съглася с теб, колега. След "настройката" на дросела... 48часа по-късно отново не пали от раз, а върти по 5-10 секунди преди да запали. Също така и това придърпване при ниски обороти се появи на всички предавки. Случва ми се, защото по навик от спънатата 850ца не сменям скоростите... т.е. редновно подавам газ от 1200 оборота още на 2ра, 3та и т.н. И придърпва... пребогатява ли какво - ще се разбира занаперед. За сега съм нарочил кабели и евентуално кофти зацепване на ремъка.
Reply

#17
BFal Wrote:Течностите са която където трябва! Smile
Днес диагностик ми нагласи каквото трябва на дроселовата клапа и сега колата пали от "чук" без проблеми всеки път!
Откачи ми се маркуча на турбината и покарах 20 километра без турбо... Почувствах се като в 850цата! :Р
Оказва се, че няма и не е имало скоба да го стяга, та утре ще си сложа една...

Неща които ми липсват от 850ката 1995та година: тонколони в задните врати, волан регулируем напред-назад и малкия брой компактни бушони на едно място...

Я кажете... колко литра трябва да събира резервоара? Днес ми наляха 66литра в "Еко" на "Царица Йоана" в Люлин. Разбирам 1-2 литра горница... ама 6 и малко сякаш е прекалено? В седалките ли е попила горницата? :Р


Аз карам V40/1998/115 и си имам колони в задните врати, а бушоните са повече, защото електрониката е доста, такаче .....
Volvo V60, D3, 136 hp, 2013
Volvo V40, 1.8, 115 hp, 1998
Членска карта - 00330
Reply

#18
kingdim Wrote:Аз карам V40/1998/115 и си имам колони в задните врати, а бушоните са повече, защото електрониката е доста, такаче .....
Ако имаш време би ли ги снимал, да видя къде трябва да са отворите, ако има такива изобщо да си инсталирам и аз! Smile С какви гуми си ги карате колите? Марка и размери... Мерси предварително!
Reply

#19
В задните греди са, не във вратите. Грешката е моя.
Volvo V60, D3, 136 hp, 2013
Volvo V40, 1.8, 115 hp, 1998
Членска карта - 00330
Reply

#20
А за гумите - 195/55/15 - аз съм с летни SAVA - доста добри, много добре спират, но са малко шумни, а зимните са ми Gislaved - задни Nordfrost, а предни 5 Eurofrost 3 - страшна гума за сняг и лед, за топло - не.
Volvo V60, D3, 136 hp, 2013
Volvo V40, 1.8, 115 hp, 1998
Членска карта - 00330
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)