The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined array key "dateline" - Line: 1000 - File: inc/functions_post.php PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions_post.php 1000 errorHandler->error_callback
/inc/functions_post.php 834 get_post_attachments
/showthread.php 1121 build_postbit
Warning [2] Undefined array key "dateline" - Line: 1000 - File: inc/functions_post.php PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions_post.php 1000 errorHandler->error_callback
/inc/functions_post.php 834 get_post_attachments
/showthread.php 1121 build_postbit
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Целогодишно на ФАРОВЕ !!! Какво мислите ??

Понеже видях, че колегата "Карбуратор" си е монтирал сам дневни светлини, ми изникна въпрос. Това не се ли води промяна в конструкцията на автомобила? Не може ли да те спрат от движение за тази интервенция?
Според долунаписаното и колегата "Тигър" е в нарушение с новите си фарове (п.п. надявам се не сгреших , ама мисля че той беше с подобни туниг фарове).
Как ще коментирате това :


Attached Files Thumbnail(s)
       
Reply

Дали пък австрииците не са изключително тъпи да правят такива проучвания за градски условия?
Quote:Експериментът "Дневни светлини" в Австрия и провалът му На 1 януари 2006 година парламентът на Австрия въведе задължително използване на светлините на превозните средства при движение. Година и половина по-късно равносметката е следната: 1. Инциденти: (19,102) +12% 2. Ранени: (24,850) +11% 3. Убити: (324) +17% 4. Деца: +13% 5. Колоездачи: инциденти +43 % 6. Мотоциклетисти: инциденти +46%, смъртни случаи +51% Voralberg Online, Kurier, Austrian Press След консултация с офталмолози парламентът на Австрия гласува на 12 декември 2007 отмяна на задължението за движение с включени светлини. Половин година след отмяната на дневните светлини (1 януари 2008) се съобщава за по-малко инциденти: 1. Убити: минус 5% 2. Колоездачи: минус 25% инциденти Weiner Zaitung, Newspool ORF.at След две години DRL експеримент в Австрия, Дружеството на офталмолозите в Австрия отрече и осъди ненужното използване на светлините на превозните средства. Привличането на вниманието върху една група "свързани с трафика обекти" прави всички останали по-малко очевидни, а в най-лошият вариант ако попаднат под прага на привличане на вниманието, да убягнат и да бъдат изцяло "незабелязани", по подобие на всички останали непривличащи вниманието обекти в пътните сценарии (странични и челни удари). Светлоотразителните материали (друг опит да се подобри безопасността на по-уязвимите участници в движението) са неефикасни по отношение (и при наличието) на дневни светлини (DRL). Дразнителите (DRL) причиняват проблеми. Виждането, възприемането и разпознаването трябва да бъдат ясно разграничени едно от друго. Шофьорът трябва да вижда дете пресичащо улицата. Негово внимание и зрителна картина се фокусира на ниво ретина и нормално работещите нервни връзки изпращат тези сигнали до мозъка, където се възприемат като визуална информация. Обаче, тази определено трафик-свързана картина на детето пресичащо улицата, може да изчезне изцяло при наличието на дневни светлини (DRL). Достатъчно е наличието само на четири дразнителя, от рода на DRL, за да бъдат причинени проблеми с краткосрочната визуална памет (VSTM - visual short term memory). След инцидента водачът може да се закълне, че не е видял детето. Грешно! Той е видял детето, но неговият мозък не го е възприел! Пресичащият пешеходец е убягнал в съзнанието

Следващия читав закон който трябва да бъде приет в името на безопасността по пътищата е да се движат коли само с въздушни възглавници, DSTC, ABS, ESP, BLIS . Автомобили необорудвани със съответните системи ще бъдат спирани от движение и изземвани на момента.
Reply

Нека Австрийците да не са ни мерило! Те и закон за тютюнопушенето имат, но миналата година минавах през Австрия и полицаите им пушеха, а е забранено в кафенето на безиностанцията, на която зареждах. И други неприятни впечатления имам от Австрия, ако ще черпите примери от някъде то поне да е от наистина сериозна държава като Швейцария, Швеция или Германия....

Поздрави
Volvo For life!
Reply

traffic Wrote:Понеже видях, че колегата "Карбуратор" си е монтирал сам дневни светлини, ми изникна въпрос. Това не се ли води промяна в конструкцията на автомобила? Не може ли да те спрат от движение за тази интервенция?
Според долунаписаното и колегата "Тигър" е в нарушение с новите си фарове (п.п. надявам се не сгреших , ама мисля че той беше с подобни туниг фарове).
Как ще коментирате това :
Еее Краси Костов дори не може и да пише..... Та с какво трябва да сравняваме нашите полицай...викате?
<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.tuning.bg/avto-novini/drl-dnevni-svetlini-polezna-informaciya-otnosno-izpolzvaneto-im-v-balgariya-23124">http://www.tuning.bg/avto-novini/drl-dn ... riya-23124</a><!-- m -->
Ето ви една интересна статия за дневните светлини. Е там не фигурират най-новите текстове от закона, който разбирате ли аз трябва да си го купувам през 2 месеца, щото "умните" глави все променят нещо. Та поне до последната промяна в закона, допълнително монтираните дневни светлини не са незаконни...стига да са сертифицирани и да се монтирани съгласно Европейскоте изисквания (нали се правим на европейци).
Според Краси Костов, мога да карам с дневни светлини, само ако автомобилът ми е произведен....след ъъъъ 2005-2006 ли започнаха от Ауди :mrgreen: Това е смешно. Значи аз трябва да си развалям енергийният баланс на старата кола, докато новите са с привилегии... хм.
Инцидентите по пътищата ще намалеят, когато хората започнат да мислят, какво правят и когато се обърне внимание на обучението на шофьорите и на техническите прегледи. А това дали колата ми свети, като коледна елха посред лято няма значение.
Колегата traffic е дал добри примери. Действително всяка светлина насочена срещу окото те заслепява малко или много, губиш представа за контраст и обем...а така и за разстояние до околните обекти.
[Image: main.php?g2_view=core.DownloadItem&g2_itemId=27919]
Volvo V40 2.0 1998
Reply

Основната причина за катастрофите у нас е ниската култура на движение по пътищата, абсолютното незачитане на останалите участниците в движението.
Докато на българина не му се набие в главата, че на пътя всички сме равни, без значение дали сме с БМВ, Голф,Мерцедес,колело,Жигула, нещата няма да се оправят! И ако при извънградски условия от светнатите фарове има някакъв смисъл, то в града каква е файдата от тях? Само през миналата седмица по ограничения маршрут, по който се движех, видях 5 или 6 катастрофи. Фаровете светнати - и какво от това? Като ти отнемат предимството не го правят, щото не ти светят фаровете , а по простата причина, че те са по- по- най-! Като се качат в колата след .500 и повече водка,ракия или квото и да е друго упойващо, дали ще видят , че си запалил фаровете? Като подкарат с 200 км. по шосето все едно, че си им заврял люта чушка отзад ? В петък на Новачане една баничарка се беше хербаризирала на мантинелата.Дано да са оцелели хората, ама не мисля, че основната причина за инцидента е била незапалени фарове.
Няма файда от фаровете или поне за сега няма да има.Примерите с Германия, Швейцария и др. държави, в които цари ред и законите се спазват от 99% от населението са неуместни ! За да намалеят ПТПтата и да се подобри безопасността напътя, трябва най-напред да се научим да уважаваме останалите люде около нас, пък чак тогава идват другите мерки, разните фарове и пр.
Аз поне така мисля!
Обикновен простосмъртен с клубна карта.
Reply

Напълно съм съгласен и с двама ви (LeecH и profyt) за културата на каране, стягане на нещата с шьофеорските курсуве и така нататък, но тези неща се постигат само със закони, дали на изток или на запад няма никакво значение. Точно на запад, нещата са подкрепени от солидни закони със сурови сакции за нарушителите и с течение на времето, нещата са придобили тази си форма, която виждате днес или преди 10 години в Германия например.

Поздрави
Volvo For life!
Reply

Според мен изобщо не можем да се сравняваме с Германците по простата причина че нищо при нас не е като при тях .... Нито пътища,нито закони ,нито коли ако щете и заплати... не виждам смисъл да се сравняваме с тях като никога няма да стигнем до там ... В България има много кадърни шофьори и едни тиквеници отгоре където само се чудят как да вземат парите на културните водачи ,а на тези дето има номерче с "7777" не го докосват 'щото е клечка... а тука също плащаме и една камара данъци за коли по на 15 години ... А заплатите са нищожни ... Стига толкова че се отдалечехме от темата.. Та мисълта ми е че не трябва изобщо да се сравняваме с тях..... Лично мнение ако всеки има глава на раменете си може да се осъзнае и да разбере че държавата се чуди как да измъкне парите на обикновения човек.....
Веднъж VOLVO, завинаги VOLVO ...
Сега: VOLVO V40 1.9D 115hp 2002г,.
предишна: VOLVO V40 1.9D 115hp 2003г.
предишна: VOLVO 440 Turbo 1989г.
Reply

Да бе, всички шафиори са изключително толерантни и възпитани, ама пустите политици и полицаи само мислят как да ги доят. Ами не съм съгласен - тук всеки е по-голям тарикат от предишния. И селяндурите зад волана са както зад волана на 30 годишна лада, така и зад чисто нова кола за сто хиляди лева. Просто скъпите коли се забелязват повече. Но читавите шофьори са по-малко от некадърните, а те винаги ще намерят причина да са нетолерантни или да прекрачват нормите на поведение или закон.
Reply

И тук в Чехия е задължително с фарове през цялата години поне според мен има някакъв ефект но всичко е култура на пътя така наречените лед светлини тук са доста разпространени мисля главно на коли с хсенони нали хсеноните имат някакъв кратък живот та по-добре лед светлини за културата шофьор не се става за час два нужно е време и пак сме неподготвени за пътя днес какво мама тате купят някаква мощна кола и давай нямат нито инстинкт нито усещане нито опит нищо едно голо самочувствие бяхме в Бг. за малко за разлика от преди една година има наченак на толерантност но...
Завой на пътя не е края на пътя... освен ако не завиеш навреме.
Volvo V40 1.6 16V 1999 80kw(109hp)
Reply

troy57 Wrote:И тук в Чехия е задължително с фарове през цялата години поне според мен има някакъв ефект но всичко е култура на пътя така наречените лед светлини тук са доста разпространени мисля главно на коли с хсенони нали хсеноните имат някакъв кратък живот та по-добре лед светлини за културата шофьор не се става за час два нужно е време и пак сме неподготвени за пътя днес какво мама тате купят някаква мощна кола и давай нямат нито инстинкт нито усещане нито опит нищо едно голо самочувствие бяхме в Бг. за малко за разлика от преди една година има наченак на толерантност но...
Там в Чехия препинателни значи ползвате ли?
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)