The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Целогодишно на ФАРОВЕ !!! Какво мислите ??

#21
Твърдо подкрепям промяната в закона. Освен по-добра видимост за пешеходците, съм сигурен, че ще има по-добра видимост между коли /При 40 градуса навън... В скандинавските страни, които дават за пример - няма такива температури, а и е по-мрачно. те на пътя. - Вярно в Гърция около 22 часа миналата година имаше доста коли с загасени фарове, но надали не ги палят поради големите жеги.
Reply

#22
Аз постоянно си карам на къси така че мен не ме бърка дали ще го приемат закона или не.Просто искам да ме виждат от далеко :mrgreen:
Reply

#23
А с колко намаляха жертвите по пътищата, след като вкараха закона, да се кара с включени фарове през зимата? Това, че тока не го плащаш....не е точно така, защото всяко нещо, което работи се амортизира. Не може да се сравнява изхабеното гориво, ламби, алтернатори и т.н. с човешки (и не само) живот....но нищо не е доказано. Все си мисля, че се случват повече катастрофи, заради заслепяване от домашен ксенон през нощта, отколкото поради невключени фарове пред деня (и то през лятото). Да не говорим, че фаровете са последният проблем на гробниците, които се движат по пътищата.... те спирачки нямат, пък ние искаме да са с включени фарове.
На мен не ми пречи да си карам с включени фарове Волвото...просто завъртам ключа и го забравям....но като се кача на друга кола.... :mrgreen:
[Image: main.php?g2_view=core.DownloadItem&g2_itemId=27919]
Volvo V40 2.0 1998
Reply

#24
Аз не знам как е по правилно и дали трябва да сме с постоянно включени фарове, но аз винаги си карам с включени фарове. Wink
Volvo V40 1997г. 2.0 - EX
Volvo 850 1994г. 2.0 - EX
Honda Accord 2004г. 2.2 i-CTDI - EX
VW Touareg 2005г. 2.5 TDI - EX
Opel Astra 1994г. 1.6 - EX
Nissan Almera N16 2004г. 1.5 QG15, - Now
VW Passat 2006г. 2.0 TDI - Now
Ford Mondeo 2004г. 2.0 - Now
Reply

#25
Твърдо съм за включените светлини през цялата година . Както аз искъм да ме виждат така и аз искъм да ги виждам от далече . Много е полезно за водачи каращи срещу слънцето .
Случва се да върви като по масло, а малко по-късно се изяснява, че това е вазелин...
If you dont like where you are, then change it! You are not a tree
Reply

#26
Твърдо НЕ съм за заължаване да карам нон стоп с фарове. Виж ако колата си има DRL е друго нещо. Нека първо да махнат нефабричните ксенони например, Да се обърне внимание на реглажа на фаровете, и тогава да задължават тиквите. А колкото до другата част , ето един материал на който попаднах в тази връзка
Quote:Нормалната крушка за фаровете е 55W приема се, че двете консумират 100W при намалена мощност през деня.
Според изследване на NHTSA, превозните средства в САЩ са изминали по пътищата около 2,560 милиарда мили (4.119 милиарда километра) през 1997 г.

При предполагаема средна скорост от 30 mph (48.28 км/ч), 1 миля се изминава за около 2 минути, което прави общо 5,120 милиарда минути или 85.3 милиарда часа. Предполага се че половината време се кара презз нощта, когато и без това светлините са необходими и задължителни, така че времето за каране на светлини се намалява двойно: 42.6 милиарда часа годишно.
Това умножено по 100W на крушка прави 4,260 милиарда ват-часа или 4.26 милиона киловат-часа годишно, енергия изразходвана от фаровете на превозните средства през деня, което е приблизително равно на общото потребление на ел. енергия в САЩ за 12 часа

Ако се приеме, че КПД-то на алтернатора е 70% то той произвежда в идеалния случай 10.5 киловат-часа ел. енергия с един галон бензин.

Ако разделим 4.26 милиарда киловат-часа ел. енергия потребявана от фаровете през деня на 10.5 киловат-часа (енергията получавана от 1 галон бензин) това показва,че само за да светят фаровете през деня в САЩ са необходими допълнително 406 милиона галона (1536.88 милиона литра) бензин всяка година. При цена на бензина $1.50/галон това прави $600,000,000.00 годишно.

От друга страна в резултат на това допълнително 8 милиарда паунда (4000 тона) СО (въглероден окис) отиват в атмосферата.

За информация:

1 галон = 3.785411784 литра
1 миля = 1.609344 километра
1 паунд = 0.45359237 килограма

Не мисля, че е нужно да съпоставяме цифрите дадени за САЩ т тези за Европа или в частност за България ....
Или пък всеки по отделно да преценява какво му коства на него, както и до колко ефекта от "подобрената видимост" на колата от далеч при ясно време и добри атмосферни условия оправдават средствата :

Въпроса в случая е до колко финансово е обосновано едно такова начинание за страна, като България като се вземе предвид климатичния пояс, продължителността на зимата и дните с мъгла (наистина намалена видимост)

Като знаем къде отиват печалбата от горивата, данъците и акцизите мисля, че картинката изглежда по друг начин (и не само за България)
Всеки може да си сметне как стоят нещата в глобален план. И да предпочитам да си дам десете стоники спестени за хляб от колкото за бензин. И айде без тоя номер че точно е сега в тия жеги и тая мараня по пътя ще видя някой по добре като съм на фарове.
п.п лично мнение
п.п.2 щом па са го гласували , че си карам на фарове и че си трая, е па нали съм си българин
п.п.3 сега чекам да гласуват, задължителни каски с фенери за пешеходците,че да се забелязват по добре от автомобилите, раници в които да има аптечка, литър вода, и тебешир ако случайто пак не те види някой, след като та блъсне да та очертае с тебешир, да си измие ръцете и да пие един аналгин от аптечката или друго за да се успокои малко и да си просължава по пътя.
Reply

#27
..."п.п.3 сега чекам да гласуват, задължителни каски с фенери за пешеходците,че да се забелязват по добре от автомобилите, раници в които да има аптечка, литър вода, и тебешир ако случайто пак не те види някой, след като та блъсне да та очертае с тебешир, да си измие ръцете и да пие един аналгин от аптечката или друго за да се успокои малко и да си просължава по пътя."

RESPECT
1983 Volvo 244, B200E - carb., manual M46, 121hp., 158Nm.- Аврора
1999 Volvo S80, B5204T4, manual M56, 180hp., 240Nm - Албиноса
R.I.P. Холандецо
Неам нерви,за тва карам Волво! :-)
Reply

#28
Личното ми мнение е, че с тази промяна се цели не толкова безопасността/дай боже да намалеят ПТП с фатален изход/, а е нова хранилка и начин за пълнене на бюджета. Глобата е 20лв./за сега/ и отнемане на 3точки от талона. За превишена скорост няма отнемане на точки, ама за невключени фарове ще има :evil: . Наистина първо трябва да се реши проблема с неправилно регулираните и заслепяващи фарове и после да се вади тоягата.
Както казах-лично мнение!
\\// (())  ||_  \\//  (()) S60 D5 185+к.с. М66.
Reply

#29
П.П. Мите, забрави и всеки да носи нечетен брой карамфили и да ги оставя до тебеширения силует :twisted: .
\\// (())  ||_  \\//  (()) S60 D5 185+к.с. М66.
Reply

#30
Обнародваха ли го вече, че не съм следил медиите, последно време?

П.П. Обмислям карането с пищяща аларма, за да ме и чуват от далече. Има много заспали "тиквеници", трябва да ги пазим!
Volvo S40 T4, B4194 T (16V), 240 hp
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)