The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Целогодишно на ФАРОВЕ !!! Какво мислите ??

#31
Да, идеята е чудесна, да се обърне внимание на неправилно регулираните фарове. Но не виждам как, ще се следи за това от пътните полицай. Да речем, че ще се проверяват фаровете и ако има нужда, ще се регулират при минаване на ГТП, ами след това? Който му е кеф, да му е навирен фара, пак ще врътне винта с оборот, два. С домашните ксенони е по лесно. Нямаш "хартийка" от оторизирана фирма за продажба и монтаж на ксенон, за глоба си!
Reply

#32
Споко! От догодина ще гласуват задължително да се кара и на клаксони и лудницата ще е пълна... :mrgreen:
VOLVO 850 GLT 2.0Turbo avtomatik 1996g.
Reply

#33
Малко по горе видях едни сметки колко струва карането на фарове. Smile
Направих подобна сметка за моя автомобил и да ви кажа за да избия парите които бих дал в Мото-Пфое да ми направят фаровете да се изключват в сегашния ми режим на шофиране, ще ми трябват 25 години. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
S80 D5244T 163hp - 2006г. ръчна скоростна кутия
Reply

#34
Надявам се и КАТ след като влезе в сила въпросния закон да направят една уведомителна кампания, а не да чакат само на телевизиите и след това да дебнат за рушвети.
Полека с алкохола!
Reply

#35
Slavy Wrote:Малко по горе видях едни сметки колко струва карането на фарове. Smile
Направих подобна сметка за моя автомобил и да ви кажа за да избия парите които бих дал в Мото-Пфое да ми направят фаровете да се изключват в сегашния ми режим на шофиране, ще ми трябват 25 години. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Другия месец по това време ще минавам покрай Варна по път за морето. Ако искаш ще ти ги спра. Те пак ще са винаги ОN при положение "I" на копчето, но ще можеш примерно вечер да спреш пред вас и да си я оставиш запалена с климатик и музичка докато чакаш нещо си, без да осветяваш целия квартал ...
[Image: ab276107.gif]
[Image: ab245320.gif]

[Image: ab245321.gif]
VOLVO S40, 1.8 115hp, 97г. -Р 9969 минало
VOLVO 440 1.7i 89г. B18E, Р 1401 РС - минало
VOLVO 460 1.8 моно 91г. B18U, Р 0345 РС - минало
Reply

#36
yuckuJackD Wrote:...Другия месец по това време ще минавам покрай Варна по път за морето...
СРААМ-СПаам - Варна е някъде по пътя между Руситу и мУрето ли бре Tongue
V90 97 200hp
S60 AWD 15 249hp
144 70 82hp
--------------------
     EX
V70AWD 97 193hp
S80 07 200hp
S70 97 140hp
V40 96 115hp
940 95 155hp
S80 06 170hp
940 95 122hp
Reply

#37
То е ясно каква е целта на този нов закон - да правим оборот на магазините за авточасти като купуваме крушки.Айде ние с обикновените крушки ще прежалим там некой кинтерос за нова , ама колегите с ксенони , дето една крушка е ..... нямам думи , и не само това....Поне аз така го тълкувам.Дърти шофьори са ми разправяли , че някога когато през деня се види кола с включени фарове , се разбира че тая кола се е забързала за някъде и и се придава някаква спешност , нещо като допълнителен сигнал към останалите.Явно сега това не важи.Иначе аз съм донякъде ЗА постоянно включените светлини , ако това ще представлява по-голяма безопастност за всички нас.
Sweden style , by momcho00
____________________________________________________________________________
Клубна карта №:00389
[Image: ab271105.gif]
пазлы trefl
Reply

#38
bg_tiger1978 Wrote:
yuckuJackD Wrote:...Другия месец по това време ще минавам покрай Варна по път за морето...
СРААМ-СПаам - Варна е някъде по пътя между Руситу и мУрето ли бре Tongue
СРААМ-СПаам - пристанище на Шумен ...
[Image: ab276107.gif]
[Image: ab245320.gif]

[Image: ab245321.gif]
VOLVO S40, 1.8 115hp, 97г. -Р 9969 минало
VOLVO 440 1.7i 89г. B18E, Р 1401 РС - минало
VOLVO 460 1.8 моно 91г. B18U, Р 0345 РС - минало
Reply

#39
Хубава тема, включвам се с лично мнение, базирано на опит и не искам да засягам никого, всеки има право на мнение.

Карал съм около 60 хил. км основно в Северна Европа - Дания, Германия, както и ред други Европейски държави, като само в Дания е задължително целогодишното каране на фарове. Там денят по това време на годината е много по-дълъг от колкото тук, но въпреки това карането на фарове е задължително целодневно, не е заради мъгли (такива няма лятото) или каквото и да било друго. Не мога да ви опиша колко по-лесно е шофирането когато всички се виждат от далече. Като мина от Дания в Германия (там е като тук, само зимата се кара на фарове) и изведнъж става много по-напрегнато (може би най-правилната правилната дума), защото хем има много места без ограничение на скоростта, хем тия хора, които летят с 200+ не се виждат от далече, разбираш, че са в движението само като профучат покрай теб... Знам не сме Германя, но тук също си караме редовно с над 140, което си е, си е!
Друг пример, отивам към морето и на Сливен - Карнобат на двупосочното сутринта в 8, на изгрялото точно срещу мен слънце, изпреварвам и нещо в далечината има срещу мен, но не личи идва към мен или изпреварва с мен??? Ако виждам фарове ще си знам, че трябва да се прибера... Същото е и вечер, няма час за пускане на фарове, всеки си пали когато си иска, ама т'ва дали е сумрак или не, вижда се от другите в движението или не, няма значение... да не говориме при дъжд.

Та хайде стига с този разход...той понеже по тия задръствания "не" се вдига с литри на 100, да не говориме за климатик и разни музикални системи по 1кВ... едни 100грама/100км никой няма да ги усети...а крушките и другите дреболии, които имат хиляди часове живот и я ги смениш веднъж на 3 години, я не.

Аз винаги си карам на фарове, кога само на халогени, кога само на къси няма значение. Нека веднъж да помислим за обстановката на движение, а не само за себе си Smile

пп.: за НЕрегулираните фарове и хоум-мейд ксеноните съм съгласен, но и на тях ще им дойде реда :mrgreen:
2001 S80
Reply

#40
Германия и Дания нека не ги коментираме, тия хора там си имат култура на пътя, като пътуваш толкова много навън да си видял накой да се "кюпне" на АМ в крайна лява лента и да кара с 80? Да си видял някой да си позволява такива своеволия като в БГ?
Quote:Та хайде стига с този разход...той понеже по тия задръствания "не" се вдига с литри на 100, да не говориме за климатик и разни музикални системи по 1кВ... едни 100грама/100км никой няма да ги усети...а крушките и другите дреболии, които имат хиляди часове живот и я ги смениш веднъж на 3 години, я не
Ето пак всеки мисли за себе си... и мен не ми оречат тия 100гр. , ама за всички страни с този тип закон? Говорим за нещо по голямо, в глобален мащаб. Ако пък не ни пука за глобалния мащаб съм съгласен, и с музиките и с климатиците, и с всичко.
Quote:Друг пример, отивам към морето и на Сливен - Карнобат на двупосочното сутринта в 8, на изгрялото точно срещу мен слънце, изпреварвам и нещо в далечината има срещу мен, но не личи идва към мен или изпреварва с мен??? Ако виждам фарове ще си знам, че трябва да се прибера...
Всеки го е пътувал тоя път, ама точно в 8 ни фар ще помогне ни нищо, слънцето е толкова ниско и заслепява отвраттително.Най много с блесналия фар срещу теб да не видиш изобщо нищо.
Quote:Същото е и вечер, няма час за пускане на фарове, всеки си пали когато си иска, ама т'ва дали е сумрак или не, вижда се от другите в движението или не, няма значение... да не говориме при дъжд.
Тук съм съгласен с теб, и ето че пак опираме до елементарна етика на пътя.
Quote:Аз винаги си карам на фарове, кога само на халогени, кога само на къси няма значение. Нека веднъж да помислим за обстановката на движение, а не само за себе си
Когато караш само на халогени мислиш ли че не заслепяваш тия срещу теб? А и доколкото помня карането само на халогени е забранено . За мен карането на халоген в ясно време е като карането с нецентровани фарове.
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)