The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Колко км издържат накладките и дисковете на S80

#11
Е те моите хем скърцат хем отделят много прах. Не ми е особено прятно да залягам по земята и да свалям джантата. Все си мислех че луксозна кола 2001г би трябвало да има сигнализация от компа. Той иначе за толкова други третостепенни неща ми сигнализира. Това че автотърговците в БГ режат жичките за да не лъсне истината го знам отдавна, ама при мен случаят не е такъв.
Колата на бъдещето е с 2 багажника и без двигател!
Reply

#12
Ходи в сервиз и ще ти кажат. Сложи си керамични накладки и няма да има толкова феродо по джантите. За скърцане не знам как са.

Едните са със сигнализация от компютъра, другите от ограничителни пластинки, който скърцат гадно, но стигнеш ли до там е опасно за каране.
------------------------------------------
Volvo V40 1997, 2.0
Reply

#13
Gustav може да не са се износили дотолкова, а просто да си скърцат. Тука ме научиха да слагам малко грес на гърба на накладките. Не знам дали помага ама не е проскърцвало. Между другото кои спирачки вият предните или задните, или всички заедно. Аз залагам на задните Wink
joro74 мисля че най-правилно съветва да се отиде в сервиз, ако не разбираш и не си пипал преди или нямаш време, по-добре да ги видят на сервиза, и нещата ще са ОК.
Наздрави - тука е ракиено време и не е за шафиори.
I am not suffering from panic attacks, I enjoy them.
Reply

#14
Quote:Gustav може да не са се износили дотолкова, а просто да си скърцат.
Да аз затова питам за да разбера колко време ми остава до смяната. Ако поискат да ми сменят и дисковете ще стане скъпо. Не знам тук как действат исках да съм подготвен.
Колата на бъдещето е с 2 багажника и без двигател!
Reply

#15
Колко пък скъпо да стане?! Дисковете са на същите пари като в България, разликата между смяна на дискове и накладки и смяна на накладки е 10 минути труд и за 2та диска.
------------------------------------------
Volvo V40 1997, 2.0
Reply

#16
Ако се притесняваш да не стане скъпо, вземи си ги смени сам, както Жоре е казал 10 минути работа е и не се изискват невероятни умения за това.


Поздрави
Volvo For life!
Reply

#17
Е сам няма да мога. Те частите са на същите цени, ама трудът е основното перо. В събота ще вдигна на крик да видя колко са дебели накладките. Ако са дебели ще чакам. Ще ходя тука в сервиза на Волво, пък колкото излезе.
Колата на бъдещето е с 2 багажника и без двигател!
Reply

#18
Gustav ако ходиш до Волво да ги сменят пиши какво са сменили и колко е излязло всичко ако е удобно. Искам да сравня цените. Ако сменяш и дисковете може би с труда да отиде към 350евро.
I am not suffering from panic attacks, I enjoy them.
Reply

#19
Аз и сега мога да ти кажа някои цени. Смяната на маслото в двигателя е 120 евро. Маслото е някакъв Кастрол 5W-40 7л. Но са си писали и 2ч работа, което е много. Гуми Нокиан Allweather+ 4бр 225/55/16 монтаж и застраховка 600 евро. От друга страна интернет магазините им са по-евтини. Халогенът дето ми го счупи някой струва 38 евро с доставката, а в БГ го няма в наличност никъде.

Хубавото е че никога не казват НЯМА и всяко нещо има гаранция. Другото е че тук километрите се навъртат много бързо и с големи скорости. Просто няма как да не си поддържаш колата. Ние от Март доесега сме минали 21000км средна скорост 105 км/ч среден разход 10/100.
Колата на бъдещето е с 2 багажника и без двигател!
Reply

#20
Gustav, мерси за цените. Два часа е нормално за смяна на масло. Трябва да се изтече. Не ходи по места където смяната е за 15-30мин. Castrol е препоръчан от Волво, това се слага и тук. Интересно ми е какво ще е развитието за спирачките.
Иначе се кара, така е. Разхода е добър за колата, даже нисък.
Поздрави.
BTW цените са аналогични само че в долари.
I am not suffering from panic attacks, I enjoy them.
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)