The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Помощ за фарове за мъгла на V40.

#31
Нормално е да е два пъти като размер... Нали има две релета вътре и няколко тригера.

Снимай куплонга с кабелите.Принципно онова другото би трябвало да се слага на мястото на това което имаш в момента, защото това което имаш е само за задните лампи.
А другото и за отпред и за отзад.

Диващина...
Reply

#32
Тук се вижда по-ясно - 2 куплунга са. остава да намериш втори куплунг по колата
<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.ebay.de/itm/Steuergerat-ECU-Nebellampen-V40-VW-Kombi-5759-/310390900576?pt=DE_Autoteile&fits=Make%3AVolvo&hash=item4844bd4760">http://www.ebay.de/itm/Steuergerat-ECU- ... 4844bd4760</a><!-- m -->
------------------------------------------
Volvo V40 1997, 2.0
Reply

#33
Моята логика е, че щом имам окабеляване до самите халогени, би трябвало да имам и такава букса. Ясно е, че релето ми е само за задна светлина. Ще проследя кабелите от халогените и дано намеря куплунга. След това ще остане само да монтирам голямото реле.
\\// (())  ||_  \\//  (()) S60 D5 185+к.с. М66.
Reply

#34
Чудя се, ако я беше оставил да ги монтират в Мото пфое и те се обадят да кажат 'Дай още 100 лв за едно реле', и ти кажеш 'Това е комплекта според Волво, оправяйте се' какво щеше да стане.
------------------------------------------
Volvo V40 1997, 2.0
Reply

#35
Сега като се заприказвахте за кабели се позачетох из фактурите и другото нещо което би трябвало да са ми монтирали/сменили е V30813283 "Инсталация халогени" заедно със въпросното реле..
В моята кола от ключа за включване на халогените липсвал кабел до това реле ( V30813283 "Инсталация халогени"), който може би ще може да се намери втора употреба от автомобил с халогени и да се спестят 100-ина лева за ел.инсталацията от Мото Пфое
Ако ще е гарга да е рошава!
Reply

#36
Такааааа, да дам отчет за свършеното :mrgreen: . Благодарение на колегата от форума cjman, който осигури релето и кабели за инсталацията и на мой приятел който ми помогна да я "имплантираме" към ел.инсталацията на колата ми от днес вече съм с работещи фарове против мъгла. Още веднъж благодаря ти Марти!!! В разрез с нормалната логика се оказа, че буксата за задната светлина е с 6 кабела, а тази за предните фарове за мъгла само с 4. Единия влиза в таблото за крушката с индикация за включването.Втория е в сивата букса към копчето за фаровете. Третия е към кафявата букса до вътрешното табло с бушоните, а третия към синята букса над нея. Нарочно не говоря за цветове на кабелите, защото се оказва, че има разлика при различните модификации. Нищо друго не е необходимо-само тези 4 кабела и комбинираното реле. Дано това да е от полза на колеги, които тепърва ще се сблъскват с монтирането на фарове против мъгла и нямат реле и ел. инсталация. Още веднъж благодаря на всички, които писаха в темата и ми помогнаха. Поздрави от мен.
\\// (())  ||_  \\//  (()) S60 D5 185+к.с. М66.
Reply

#37
Сега си откривам една грешка, четвъртия кабел влиза в синята букса. Грешно съм написал два пъти трети кабел.Сори.
\\// (())  ||_  \\//  (()) S60 D5 185+к.с. М66.
Reply

#38
СПАМ: Аз пък се зачудих кви ли са тия фарове против мъгла, като ги пуснеш и се маха мъглата около твоята кола ли :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
п.п. сега чакам люк с картечница да почнеш да слагаш :twisted:
Reply

#39
traffic Wrote:п.п. сега чакам люк с картечница да почнеш да слагаш :twisted:

Хм. То това е необходимост за каране в София, а не в Казанлък. Confusedhock: Wink
Reply

#40
Tisho Wrote:
traffic Wrote:п.п. сега чакам люк с картечница да почнеш да слагаш :twisted:

Хм. То това е необходимост за каране в София, а не в Казанлък. Confusedhock: Wink

То в Казанлък задължително си караме с по едно КПВТ или ПКТ на таваните на колите, ама ги маскираме под формата на релинги :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: . На моята кола не се виждат, защото са вградени :twisted: .
\\// (())  ||_  \\//  (()) S60 D5 185+к.с. М66.
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)