The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Забравени ключове S80

#1
Здравейте,колеги.Имам следния проблем с едно S80 2.5 tdi: при даване на контакт всичко по таблото си светва както му е реда,но при опит за палене стартера не завърта.Дадох ток на стартера принудително,върти като луд,но колата не пали.При диагностиката изписва Transponder type incorrect permanent и записани ключове в компютъра-0бр.Имам три ключа-и трите са си от колата и до онзи ден палеше и с трите.Някаква идея?
Reply

#2
Може да пробваш следното:

Отключваш колата и веднага даваш на контакт, оставяш я 30 сек така. След това изключваш от контакт и пробваш да запалиш.

Според английският форум това работи за S/V40 въпреки, че официално за всички Волва ключове могат да се програмират само от дилъра.
------------------------------------------
Volvo V40 1997, 2.0
Reply

#3
Дано не стигаш до МП, но само информативно - програмирането на ключ беше някаква трицифрена сума ...
Reply

#4
Как според вас може да си забрави и трите ключа?????
Reply

#5
Коя година е колата?
Reply

#6
99
Reply

#7
Велислав Wrote:99

Какви други грешки имаше записани?
Нещо за CEM?
Reply

#8
А каква грешка ще изпише при диагностика ако по някаква причина е прекъснала намотката (бубина ли е каквото и да е там) която е около контактния ключ и чете чипа ?
Просто умувам върху клавиатурата, но аз бих проверил първо това.
volvo v40 1,8  1999г.
[Image: ab206894.gif]
Reply

#9
Във CEM стои същата грешка за transponder type incorrect.Записах час за утре в мото пфое.Ще пиша за резултата.
Reply

#10
Гадовете взеха 99 лв за диагностика и решиха,че CEM е изгорял "вследствие на некоректно подаване на напрежение".Някой да може да програмира CEM втора употреба?
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)