The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Търся си V50, помогнете ми с мнение.

#11
Благодаря за мненията.
В МП искат 110 лева за прегледа. Още 60 лева за превоза до там.
Колко излиза обслуйването на V50? Масла, филтри, ремъци и ролки. И колко често трябва да се прави?
Reply

#12
прав си колега коментара ми беше неуместен, извинявам се Smile
бивши:
V40 1.9D 115hp '03 - D4192T3
настоящ
Xc70 D5 185hp MY'06 - D5244T4
Reply

#13
bhteam Wrote:Благодаря за мненията.
В МП искат 110 лева за прегледа. Още 60 лева за превоза до там.
Колко излиза обслуйването на V50? Масла, филтри, ремъци и ролки. И колко често трябва да се прави?

Колега един съвет от мен Smile Парите за покупката са доста принципно 11 500 лв не са малко. Накарай търговеца да и направи временни номера и я закарай на собствен ход до там. Хем ще се повозиш малко хем ще прецениш дали ти харесва или не.Ще придобиеш представа за това как тръгва как спира дали има някаква вибрация било на празен ход било в движение. Защото имаш 1 път репатрак до Мото Пфое и втори път за регистрация в КАТ ако не я вземеш в същия ден.
Reply

#14
Maxijaz Wrote:
bhteam Wrote:Благодаря за мненията.
В МП искат 110 лева за прегледа. Още 60 лева за превоза до там.
Колко излиза обслуйването на V50? Масла, филтри, ремъци и ролки. И колко често трябва да се прави?

Колега един съвет от мен Smile Парите за покупката са доста принципно 11 500 лв не са малко. Накарай търговеца да и направи временни номера и я закарай на собствен ход до там. Хем ще се повозиш малко хем ще прецениш дали ти харесва или не.Ще придобиеш представа за това как тръгва как спира дали има някаква вибрация било на празен ход било в движение. Защото имаш 1 път репатрак до Мото Пфое и втори път за регистрация в КАТ ако не я вземеш в същия ден.
Няма такъв филм при джамбазите, ама аз да си я закарам, да си я докарам, временни номера и евентуално ако всичко е наред ще я купя... Пробвай, но според мен няма да се навие на такава схема :?
2001 S80
Reply

#15
Зависи с колкостотин хиляди е върнат километража Smile ако е границите на разумното. В тая криза трябва да е доволен ако я продаде изобщо.И то при тая конкуренция в Горубляне.
Reply

#16
Благодаря колеги.
А в Горубляне колите се разпадат.
Reply

#17
Колега, наскоро си купувах джанти от един привърженик на марката.Та той ме изненада неприятно, като ми каза, че на неговото В50 и на Ц30 на жена му е заминал съединителя на климатика на ок. 180-200 000 км.Моето е още далече от тези км(ако не са му връщали километража де), но пък ми излезна друга характерна болежка за модела - сензора за външна температура.Имам и други неща, които са тръгнали - вакуумна помпа, тампон на двигателя, автоматика ми придърпва и/или прибуксува чат-пат.Окачването е твърдо - по него смених биалетите отпред.

Успех с покупката!
Volvo V70 2002 Bi-Fuel

Volvo S80 2008 T6 AWD

Ex: Volvo V50 2005 2,4i
Reply

#18
За този датчик има бая изписано в англ. форум за V50ките. Лошото е че той подава сигнал към СЕМ и определя колко да ти зарежда алтернатора при различна външна температура. Някъде в форума бях описал точно как работи. А за Горубляне две различни мнения няма Big Grin
Reply

#19
bhteam Wrote:Благодаря за мненията.
В МП искат 110 лева за прегледа. Още 60 лева за превоза до там.
Колко излиза обслуйването на V50? Масла, филтри, ремъци и ролки. И колко често трябва да се прави?

Колега при теб момента е, дали си готов да дадеш 150-200лв. на вятъра или не!? Значи колата е в Горубляне, а Мото Пфое Люлин е на другия край на София - или уговаряш и караш колат в МП Люлин и там ти правят перфектен преглед и си плащаш за тази застраховка или рискуваш, като в последния случай вземаш колата на сляпо или се отказваш от покупката. Само недей си мисли, че само в Горубляне колите са "разпадащи се"! Няма борса в Б-г където да има гаранция, че кола втора употреба ще е супер и всичко по нея ще е реално, легално и точно - няма такъв филм. Аз съм разговарял с джамбази, монтьори, дилъри, мошеници и какви ли не агенти - схемата е една. Няма София, Стара Загора, Пловдив, Враца, Дупница, Варна, Бургас и които и да е град. Всичко е едно. В някои град цената може да е по малка с 500-600лв., но това не значи нищо. Просто като сметнеш останалото ще видиш, че тези 500-600лв излизат и по скъпо. Вземай колата и върви в МП Люлин или забравяш после за въпроси и вайкане. Това е! Даваш 150-200лв и участваш в играта, залога е такъв. Няма гаранция за дадена марка и модел кола, че няма да имаш проблеми и че джамбазина не те "вързал" с нещо. На която и борса да отидеш всички коли са супер и всичко по тях е без забележки докато не броиш парите и не излезеш от паркинга им. После идват ужасите така, че или карай колата на преглед или пътувай с автобуси. Аз мисля, че от Горубляне никои няма да ти откаже да ти даде едни транзитни номера за да закараш колата до МП Люлин . Лично аз като си купувах колата минала година джамбазина ми светна тази вариант, слага ми транзитни номера и с него отиваме на които сервиз искам и правим преглед на колата. Само, че парите по прегледа и в двата случая остават за моя сметка - взеле не взел. Ако се окаже, че колата е с някакви проблеми не очаквай джамбазина да ти свали нещо или изобщо от цената. Ако не си ти ще е следващия, ако не е в този град ще е в другия в другата борса. Колата е в Б-г и ще се продаде рано или късно. С вяка кола е така, всики участват в една схема под едно "командване"! Целта е да се продават коли втора употреба в Б-г. Просто няма мърдане и шаване щом ти трябва кола. Масово колите са от Италия на около 135000км. Не е ли съмнително! Скачаш с 150лв за всеки автомобил които ти хареса или после даваш 500лв (това са три харесвания на коли с прегледи) в добрия случай за чаркове извън консумативите.
Успехи - дано си ме разбрал правилно!
VOLVO V40 1,8i 2000г.
Reply

#20
Много добре е написано но мисля, че малко надценявате диагностиката в официалните сервизи. Като пример само ще дам колко хора само се оплакват с проблеми в автомобилите си въпреки, че закачени на стенда в сервиза всичко трябва да е ОК. Лично моята кола имаше подобен проблем - като се застудеше и половината копчета преставаха да реагират ( не можех да сменям станциите на радиото, да превключвам от тунер на ЦД или да вадя диска от чейнджъра, да регулирам климатика и т.н.). Проблема се оправяше автоматично като температурата снанеше + 4-5 градуса отвън :-). Естествено при диагностиката грешка нямаше. Проблема се реши като смених целия модул. Друго - в Мото-Пфое евентуално могат да ти кажат колко километри е навъртал автомобила през гаранционния срок - но каква е гаранцията после колко хора са притежавали същата кола и как са се грижили за нея ? Такива работи.
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)