The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
S60 въпрос

#1
Здравейте, нов съм във форумчето но искам да се метна на едно S60 185кс, D5. Днес прегледах колата 2008г автомат, естрите и така. Обачеее:
1. При работещ мотор вдигнах щеката на маслото и нагоре почна да духа пара, не силно но притеснително. Мотора ми се стори че има повече вибрации от обикновенното. Карам дизел от 15г, всякакъв но този ми се стори с по - големи вибрации. Вътре в купето осезателно се чустват.
Нормални ли са за тези мотори толкова подкартерни газове и такива вибрации?
2. Автомата го пробвах на едно леко възвишение по пътя и едвам го изкатери бе газ.
Не следва ли автомата да дърпа по - силно? При други автомобили се усеща по - силно сцепление, при S60 как е?
3. На километража пише 130 000км нереални много ясно.
Благодаря за отговорите и се надявам скоро да се присъединя към вашия форум с автомобил, за момента имам само 3 FH12 420кс.
Поздрави
Който търси - намира, който пита - знае!
Reply

#2
Здравей и добре дошъл. Така като гледам, вече си се присъединил към форума.След като си и с камиончета Волво , означава , че си малко или много запален по марката. За конкретният екземпляр който си гледал е относително да се говори, тъй като никой от нас не го е виждал. За кола 2008 година километрите може и да са реални. С автомата може и да има проблеми , особено ако километрите са реални, защото именно в тези диапазони има проблеми, определено големи при това -разбирай нова скоростна кутия или доста скъп ремонт. За това как трака дизела не мога да говоря, защото за мен всички дизели тракат, а аз съм привърженик на тишината в колата ?от мотора разбира се/ ... останалите мнения от колегите :mrgreen: Сполай ти и успех с евентуалната покупка Wink
V90 97 200hp
S60 AWD 15 249hp
144 70 82hp
--------------------
     EX
V70AWD 97 193hp
S80 07 200hp
S70 97 140hp
V40 96 115hp
940 95 155hp
S80 06 170hp
940 95 122hp
Reply

#3
D5 не е самосвал и не би трябвало да се чува в купето, много моля! ... чува се след 2000 оборота като изстреля турбото - но вибрациите тогава нежно и приятно гъделичкат диафрагмата Wink
Моята също мъничко припушва от щеката, но не би трябвало да е проблем.
Какво значи едвам качва баира без газ ... или го качва или гасне - при теба какво се случва?

S60 185 к.с. си е самолетче, така че - Успех с покупката!
The Easy Driver
MOSKVICH 426 combi - 1968 - ex
SEAT TOLEDO/1.6 m.i - 1993 - ex
VOLVO S40/1.8 i - 1996 - ex
VOLVO V70 D5 - 2003 - ex
VOLVO S80 V8 - 2006 - now
Reply

#4
При тази вибрациите не просто гъделичкат диафрагмата, те просто те разтърсват целия. Може да е тампон на мотора но аз мисля, че е добре да питам. Припушването от щеката - просто си духа и излиза пара. А това ако има EGR клапан и е хронично се запушва както при BMW 525d / 530d не е проблем. А автомата няма тяга, пробвал съм и други автомати но този ми се стори, че като пусна спирачката и не дърпа толкова здраво.
ПП: На камионите съм фен наистина, Скания и Волво са далеч пред МАН и разни други ама това е друга тема.
Който търси - намира, който пита - знае!
Reply

#5
Що ти трябва дизел бе,пич?
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)