The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Скоростна кутия С80

#11
gustav Wrote:
Quote:Смяна на съединител излиза 700-1000 лв, без маховика!!!

да, могат да се направят още много компромиси и да излезе още по-евтино. Ще си купя от битака феродото, да си го нитовам сам, а притискателния диск го нося на стругар и после се подлагам шайби. Вместо в сервиз, мога да си вдигна колата на подпорки на двора и да лежим с комшията отдолу 3 дни. Имах съм коли, с които постъпвах точно по този начин. Но мисля, че аз лично приключих с това вече.
Ами явно си доста незапознат. Демпферен маховик не се сменя всеки път. Хайде прочети малко поинтересувай се и тогава се обаждай неподготвен. Интересно, как на моята кола е сменен само съединителя на 120 000 км в официалният сервиз за България, наречен Мото Пфое. Това да не е някой гараж в Източна Германия??.
V90 97 200hp
S60 AWD 15 249hp
144 70 82hp
--------------------
     EX
V70AWD 97 193hp
S80 07 200hp
S70 97 140hp
V40 96 115hp
940 95 155hp
S80 06 170hp
940 95 122hp
Reply

#12
Тук не се мерим кой колко е умен и запознат с цените. Ставаше въпрос за автоматичните скоростни кутии, за които се пише че издържали по 200000км, след което се сменят с нови, които струват по 10000лв. Аз на такива глупости не вярвам и не е хубаво да заблуждаваме така новите хора във форума.

За 9 месеца вече съм минал 30000км и сега съм на 210000км. Смятам да продължавам да карам с тези темпове и да се радвам на удобствата и хич не ми пука, че според някои хора автоматикът ми вече трябва да се е скапал.
Колата на бъдещето е с 2 багажника и без двигател!
Reply

#13
gustav Wrote:Тук не се мерим кой колко е умен и запознат с цените. Ставаше въпрос за автоматичните скоростни кутии, за които се пише че издържали по 200000км, след което се сменят с нови, които струват по 10000лв. Аз на такива глупости не вярвам и не е хубаво да заблуждаваме така новите хора във форума.

За 9 месеца вече съм минал 30000км и сега съм на 210000км. Смятам да продължавам да карам с тези темпове и да се радвам на удобствата и хич не ми пука, че според някои хора автоматикът ми вече трябва да се е скапал.


Това, че някой е написал, че издържат 200к км не значи, че на 200к км + 1 се скапват. Просто всяко нещо си има живот и средния живот на тези автоматици е толкова. Има такива които и 100к не издържат - зависи как се кара и потдържа колата. Wink
Моето S80 например малко преди да направи 160к хвърли котва -> счупен съединител. Като се има в предвид, че последните 100к са му предимно градско и то в София... :roll: Confusedhock:
Reply

#14
За автоматиците не съм съгласен, Колеги! Да споделя и моя опит.Имах Волво 264 автоматик взех го на 170 000км.Докато го карах аз, а и години след като го продадох колата стана на над половин милион км.,смениха двигател,но автоматика нямаше и признаци на износване.Сегашното ми Волво също е автомат направих му 170 000км.(километрите съвпадат по една случайност с първото) да чукам на дърво,никви грижи.Имам и американска кола Буик Лесабър,не си знае километрите,автоматика работи безупречно.Не случайно Американците казват,че автомата надживява няколко двигателя (тук не говорим за новите степ и типтроници,които си излизат от завода с дефекти и къс живот).Истината и разковничето е в подръжката и по скоро в редовната смяна на масло и филтър (ако има такъв). Волвата страдат защото самия производител дава да не се сменя никога и от там логично около 200-250 000 да се скапе.Ако човек попадне на редовно обслужван екземпляр и разумно експлоатиран не би трябвало да има проблем (това важи и за цялата техника по колата). Но не сме врачки та да знаеме,в крайна сметка всичко си е въпрос на личен избор и доза късмет.Успех на всички!
VOLVO 850 GLT 2.0Turbo avtomatik 1996g.
Reply

#15
armagedon Wrote:За автоматиците не съм съгласен, Колеги! Да споделя и моя опит.Имах Волво 264 автоматик взех го на 170 000км.Докато го карах аз, а и години след като го продадох колата стана на над половин милион км.,смениха двигател,но автоматика нямаше и признаци на износване.Сегашното ми Волво също е автомат направих му 170 000км.(километрите съвпадат по една случайност с първото) да чукам на дърво,никви грижи.Имам и американска кола Буик Лесабър,не си знае километрите,автоматика работи безупречно.Не случайно Американците казват,че автомата надживява няколко двигателя (тук не говорим за новите степ и типтроници,които си излизат от завода с дефекти и къс живот).Истината и разковничето е в подръжката и по скоро в редовната смяна на масло и филтър (ако има такъв). Волвата страдат защото самия производител дава да не се сменя никога и от там логично около 200-250 000 да се скапе.Ако човек попадне на редовно обслужван екземпляр и разумно експлоатиран не би трябвало да има проблем (това важи и за цялата техника по колата). Но не сме врачки та да знаеме,в крайна сметка всичко си е въпрос на личен избор и доза късмет.Успех на всички!
В сериозна грешка си колега. Автоматика си е голяма екстра, харесва ми, но тук не става дума за какъв да е автоматик. Говорим за автоматика на Айсин, който се оказва, че е проблемен. Да не ровя из форума да извадя темите на всички колеги с проблеми именно по тази кутия. За 850-ки В40 дума и лаф да не става.
п.п. Надявам се колегата който пусна темата да си е направил изводите, макар че съдейки от една друга негова тема той ще гледа една 80-ка с ръчка в Стара Загора Wink
V90 97 200hp
S60 AWD 15 249hp
144 70 82hp
--------------------
     EX
V70AWD 97 193hp
S80 07 200hp
S70 97 140hp
V40 96 115hp
940 95 155hp
S80 06 170hp
940 95 122hp
Reply

#16
Недей да съдиш за Aisin по колегите от форума,както споменах на Волвата им дават да не се сменя маслото а на повечето от тях колите им не си знаят километрите.Моята е 50-42 и я слагат и на С80,както и по новото и поколение,петстепенната,но сега не ми се търси номера.Значи говорим по темата и за един от автоматиците с които се окомплектова С80! Тъй че грешката е вярна.Относно въпросния Aisin адски много марки са с тая кутия (опел,сатурн,сааб,нисан,GM, и мн.др.) и се води най коравата и надеждна скоростна.Разрови се малко в чуждите форуми(не само за Волво) а и попитай в някой сервиз за автоматици ,какво ще ти кажат!? Wink
VOLVO 850 GLT 2.0Turbo avtomatik 1996g.
Reply

#17
armagedon Wrote:Недей да съдиш за Aisin по колегите от форума,както споменах на Волвата им дават да не се сменя маслото а на повечето от тях колите им не си знаят километрите.Моята е 50-42 и я слагат и на С80,както и по новото и поколение,петстепенната,но сега не ми се търси номера.Значи говорим по темата и за един от автоматиците с които се окомплектова С80! Тъй че грешката е вярна.Относно въпросния Aisin адски много марки са с тая кутия (опел,сатурн,сааб,нисан,GM, и мн.др.) и се води най коравата и надеждна скоростна.Разрови се малко в чуждите форуми(не само за Волво) а и попитай в някой сервиз за автоматици ,какво ще ти кажат!? Wink


Казаха ми, че нещат да видят!!! Пробвали да отремонтират една, засмукали тиня и дотам...
И това сериозен майстор който редовно се занимава с автоматици.
S80 D5244T 163hp - 2006г. ръчна скоростна кутия
Reply

#18
armagedon Wrote:Недей да съдиш за Aisin по колегите от форума,както споменах на Волвата им дават да не се сменя маслото а на повечето от тях колите им не си знаят километрите.Моята е 50-42 и я слагат и на С80,както и по новото и поколение,петстепенната,но сега не ми се търси номера.Значи говорим по темата и за един от автоматиците с които се окомплектова С80! Тъй че грешката е вярна.Относно въпросния Aisin адски много марки са с тая кутия (опел,сатурн,сааб,нисан,GM, и мн.др.) и се води най коравата и надеждна скоростна.Разрови се малко в чуждите форуми(не само за Волво) а и попитай в някой сервиз за автоматици ,какво ще ти кажат!? Wink
Колега, не знам кой точно води тези кутии за най-надеждни, но аз като гледах да си купувам шведско, попаднах на няколко обяви на Сааб.При единия АСК беше сменена на 38 000 км!!!При други на 50 000 км!!Не знам, но това ако е надеждно, то на всички ни е време да подкараме китайски автомобили!

По темата на колегата - тук(в С. Америка) пробегът на тези автоматици е подобен на посочения по-рано в темата!

Личното ми мнение, след като си купих автоматик е, че повече едва ли ще повторя.Като започнеш от скуката, та свършиш до скъпия евентуален ремонт - почти всичко е в полза на ръчката!
Volvo V70 2002 Bi-Fuel

Volvo S80 2008 T6 AWD

Ex: Volvo V50 2005 2,4i
Reply

#19
Slavy Wrote:
armagedon Wrote:Недей да съдиш за Aisin по колегите от форума,както споменах на Волвата им дават да не се сменя маслото а на повечето от тях колите им не си знаят километрите.Моята е 50-42 и я слагат и на С80,както и по новото и поколение,петстепенната,но сега не ми се търси номера.Значи говорим по темата и за един от автоматиците с които се окомплектова С80! Тъй че грешката е вярна.Относно въпросния Aisin адски много марки са с тая кутия (опел,сатурн,сааб,нисан,GM, и мн.др.) и се води най коравата и надеждна скоростна.Разрови се малко в чуждите форуми(не само за Волво) а и попитай в някой сервиз за автоматици ,какво ще ти кажат!? Wink


Казаха ми, че нещат да видят!!! Пробвали да отремонтират една, засмукали тиня и дотам...
И това сериозен майстор който редовно се занимава с автоматици.
Значи това са две различни неща.Ти ми говориш за вече прецакана кутия а аз споменах основната причина в по горния си пост за това.Съгласен съм с теб,че вече счупена изключително трудно се прави,заради спецификата й, и скъпо.Но нали целта е да не се стига до там и да се знае какво да се прави,то ако прецакаш двигателят и за него ще ти кажат,че не искат да го виждат (понеже "майстори" разбирачи много),но това съвсем не значи ,че двигателите на Волво са скапани.
VOLVO 850 GLT 2.0Turbo avtomatik 1996g.
Reply

#20
Ev-V50 Wrote:
armagedon Wrote:Недей да съдиш за Aisin по колегите от форума,както споменах на Волвата им дават да не се сменя маслото а на повечето от тях колите им не си знаят километрите.Моята е 50-42 и я слагат и на С80,както и по новото и поколение,петстепенната,но сега не ми се търси номера.Значи говорим по темата и за един от автоматиците с които се окомплектова С80! Тъй че грешката е вярна.Относно въпросния Aisin адски много марки са с тая кутия (опел,сатурн,сааб,нисан,GM, и мн.др.) и се води най коравата и надеждна скоростна.Разрови се малко в чуждите форуми(не само за Волво) а и попитай в някой сервиз за автоматици ,какво ще ти кажат!? Wink
Колега, не знам кой точно води тези кутии за най-надеждни, но аз като гледах да си купувам шведско, попаднах на няколко обяви на Сааб.При единия АСК беше сменена на 38 000 км!!!При други на 50 000 км!!Не знам, но това ако е надеждно, то на всички ни е време да подкараме китайски автомобили!

По темата на колегата - тук(в С. Америка) пробегът на тези автоматици е подобен на посочения по-рано в темата!

Личното ми мнение, след като си купих автоматик е, че повече едва ли ще повторя.Като започнеш от скуката, та свършиш до скъпия евентуален ремонт - почти всичко е в полза на ръчката!
Колега,тук не сравняваме кое е по добре ръчка или автоматик, това е въпрос на предпочитание,няма по добро или лошо,темата е съвсем друга! Ти доколкото разбирам по колите на 38 000 и 50 000км. ми говориш за някакви нови модели ,които са с гиартроник,за които споменах по горе в темата,моля четете внимателно и осмисляйте това ,което се пише.Това е третата ми кола със скорости Айсин,на себе си ли да вярвам или на кой какво чул или казал.Затова се и изказвам по темата и се опитвам да помогна подчертавам с личния си опит.А понеже съм си маниак как мислиш дали преди да си купя колите автоматик не съм изчел и разучил всичко за тях.Затова и карам Волво и то по стар модел,и дано не съм се подлъгал в надежността му,да изкара поне като трите 2-ра серия,които съм имал и са изключително надеждни автомобили.
VOLVO 850 GLT 2.0Turbo avtomatik 1996g.
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)