The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Силно застъргване отзад при натискане на спирачка.. S60

#1
Привет колеги, днес се прибирах и забелязах,че при натискане на спирачките отзад се чува силен стържещ звук (задно дясно колело) все едно диска и крив леко (по-скоро ПРИстъргване при държене на спирачката...) Спрях да проверя, и забелязах,че образувалият се ръб от износването е надран...(като застърган наскоро).. Дали се получава защото ръба е прекалено голям вече или нещо от накладките може да е? :|
Утре смятам да проверя като разглобя, но сега реших да искам вашето мнение, ако някои се е сблъсквал с това...

Благодаря предварително! Поздрави!
VOLVO S60 D5
VOLVO V70 2.5
Reply

#2
Пишете в тази тема ако може.. другите предишни 2 дано бдат изтрити скоро... браузъра ми реши че трябва да се постнат 3 пъти и така...
Ще се радвам да чуя мненията ви за застъргването Sad
VOLVO S60 D5
VOLVO V70 2.5
Reply

#3
Стягаи се за нови дискове и накладки.
volvo v40 1,8  1999г.
[Image: ab206894.gif]
Reply

#4
Така става като не се сменят накладките когато трябва. Wink

Най вероятно и дискове ще се наложи да смениш...
Reply

#5
Опрееделено... Аз бягх сменил предните накладки и дискове, но оставих тези за малко по-нататък.. и ето че вече протестират... Просто исках да разбера така ли става когато вече e прекалено късно да се сменят Big Grin ...
VOLVO S60 D5
VOLVO V70 2.5
Reply

#6
In Flames Wrote:Просто исках да разбера така ли става когато вече e прекалено късно да се сменят Big Grin ...

Точно. Преди години на една от служебните кошници точно така стана само, че с предно колело.

Като остане много тънко "феродото" се отлепя, пада и започва да търка желязо в желязо... След няколко спирания диска и той става за вторични суровини. Wink
Reply

#7
В случая на има още малко феродо , но защото ръба на диска е достигнал до металната част на накладката и се чува стържене. Работната повърхност верятно още не е увредена. Ванка - в понеделник дискове и накладки, брат !!!
Volvo 940 Estate 1994 D24TIC 122hp
Reply

#8
mevdo Wrote:В случая на има още малко феродо , но защото ръба на диска е достигнал до металната част на накладката и се чува стържене. Работната повърхност верятно още не е увредена. Ванка - в понеделник дискове и накладки, брат !!!

Благодаря! Неизбежно е посещението ми Понеделник в МП за частите.. А дали да си ги сменям сам или да ръскам пари на тях се чудя сега....

Дано стигна до теб без проблеми, че имам да мина до там 30 км близо :mrgreen:
VOLVO S60 D5
VOLVO V70 2.5
Reply

#9
А къде си по-точно ?
Volvo 940 Estate 1994 D24TIC 122hp
Reply

#10
Асеновград, mevdo...
VOLVO S60 D5
VOLVO V70 2.5
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)