The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Проблем при рязко настъпване на газта S60

#21
Бел не мога да ти кажа отиди си на диагностика ас такова свирене нямах при тебе проблема може да идва и от турбото.Те тези коли нещо като не им е наред с тези спомагателни системи изглежда си влизат в авариен режим.Ще си каже всичко :-) Успех
Reply

#22
И при мен понякога се чува леко присвирване при повечко газ на трета, но да чукна на дърво в авариен режим никога не е влизала (поне откакто я карам - над година и половина и 40 хил км) нито пък съм имал някакви съобщения за грешки.
Не си спомням дали това присвирване го имаше като я взех, но от известно време го усещам и може би няма да е зле да я закарам да прегледат турбопътищата, както казва колегата nik_dob.
S60 D5 Momentum, 163hp MT, 2005
Reply

#23
Определено трябва да споделя, че от няколко дена при всяко по сериозно изрязване (на колата де Wink) си влиза в авариен режим като стой та гледай. До края на седмицата ще я вкарвам за обслужване и ще видим дали виновникът е горивния филтър..... На всичкото отгоре съм решил да я и чипна пущината да видим как ще се държи после!
The Easy Driver
MOSKVICH 426 combi - 1968 - ex
SEAT TOLEDO/1.6 m.i - 1993 - ex
VOLVO S40/1.8 i - 1996 - ex
VOLVO V70 D5 - 2003 - ex
VOLVO S80 V8 - 2006 - now
Reply

#24
Сега съм по-спокоен ,като чувам ,че има и други с това присвирване ,освен мене.Според мен не са турбопътищата ,защото моите съм ги проверявал и съм ги надувал с въздух до към 1 бар и налягането не пада ,а свиренето си остава.Отначало си мислех ,че може да е недобре уплътняващ клапан на ЕГР-а ,ама май няма да се чува така...,а и щеше да се отрази като грешка на дебитомера.
Остава да е някакво завихряне на въздуха по пътя му от турбото към двигателя ,или преди турбото ,м/у него и филтъра.Освен това ако е спукан турбопът ,то няма как да не се види ,защото всичко ще е опръскано в масло /кондензирали маслени пари/.
Volvo S60 D5 - D5244 T - 2004
Reply

#25
Здравейте и какво стана сега пак си се върнах в собствената тема.Днес като настъпих колата яко и като превключих и спрея да върви давам газ дига бавно обороти и изписа MOTORE RICH ASSISTENZA по прочетох мнения преди да пиша и забелязах като изгася двигателя изчезва като запаля няма съобщение появява се не при всяко изрязване,но забелязах сега че се появи при настъпване и в момента в който смених на по горна предавка.Круиза работи при изписало съобщение ама май не мога да подавам газ от бутона + или нещо по скоро не ми реагира както трябва.Навежда ме на мисълта за тоя превключвател при съединителя а не за дебитомер.Ако някой знае нещо по въпроса кака да се справя да каже,къде да го търся тоя датчик и колко пара ще е. Wink
Reply

#26
geshuin Wrote:Здравейте и какво стана сега пак си се върнах в собствената тема.Днес като настъпих колата яко и като превключих и спрея да върви давам газ дига бавно обороти и изписа MOTORE RICH ASSISTENZA по прочетох мнения преди да пиша и забелязах като изгася двигателя изчезва като запаля няма съобщение появява се не при всяко изрязване,но забелязах сега че се появи при настъпване и в момента в който смених на по горна предавка.Круиза работи при изписало съобщение ама май не мога да подавам газ от бутона + или нещо по скоро не ми реагира както трябва.Навежда ме на мисълта за тоя превключвател при съединителя а не за дебитомер.Ако някой знае нещо по въпроса кака да се справя да каже,къде да го търся тоя датчик и колко пара ще е. Wink
Колега така не се ли връщаш на първа фаза, макар и че си ходил на сервиз и то с неефтини части и ремонт - отиди да си видят усталъка!
The Easy Driver
MOSKVICH 426 combi - 1968 - ex
SEAT TOLEDO/1.6 m.i - 1993 - ex
VOLVO S40/1.8 i - 1996 - ex
VOLVO V70 D5 - 2003 - ex
VOLVO S80 V8 - 2006 - now
Reply

#27
Не мисля,че е същата фаза а колата има някакъв друг проблем.тя си го казва много различно от това която имах в началото
Reply

#28
И аз имах такъв проблем в началото на зимата SISTEMA MOTORE ASSISTENZA URG, но с един горивен филтър се реши проблема вече 4-5000км. не е забивала при рязко подаване на газ.
Reply

#29
Колега ,не бързай да взимаш този датчик ,защото е много малко вероятно проблема да е в него.Ако беше той ,грешката щеше да излиза веднага при подаване на контакт ,а това е съвпадение ,че ти излиза при смяна на по-висока предавка.
Най-вероятните причини са обичайните - вакуумите на тампоните ,вакуумните маркучи по принцип /от вакуум помпата към клапана за упр.на турбото ,от него към актуатора на турбото.../,турбопътища... ,но ако не се прочете записаната грешка само си говориме...
Volvo S60 D5 - D5244 T - 2004
Reply

#30
Привет,
Какво стана мой колега ме свърза със едно момче Сашо,диагностик занимавал се от много години и то почти само с турбо дизели и турбо бензини.Дойде момчето на крака пред работата извади компа и зачете излезе му грешка 6805 (Boost pressure control faulty) което го насочи към един соленоиден клапана намиращ се на кутията на въздушния филтър.Погледнахме и видяхме че щипката му е счупена и той се мандахерца и виси на маркучите.Каза ми че не трябва да е така защото бил много чувствителен този клапан и според него той служел за разтоварване на турбината като я напънеш.Закрепихме го горе на кутията и той вика скачай и карай да видим .Качих се и той карай все едно не е твойта кола газ ама пак изписа грешката пусна да гледа докато караме как се държи колата каза дебитомера ти е перфектен няма проблем ама като я надупя турбината вдига до 2,4 бара а трябвало да стига до 2 бара и той каза че не може да се разтовари турбината демек,Като си я карам нормално без да я вкарвам в червеното няма никакви ядове но като я подгоня,до към 4500оборота турбината надува много и като превключа и дам пак яко газ тя не може да се разтовари при превключването,за да може пак да надуе и колата хваща проблема и влиза в авариен режим,до момента в който не рестартираш колата загасиш и запалиш.Юнака вика спирай да чета,влезна той в характеристиките на този датчик и каза трябва да му идва 12v и от 15 до 20 ома съпротивление.Вдигай да мерим 12V да,но 40 ома,двойно повече на това което трябва да бъде.На другия ден демек вчера отивам и купувам единствения последен датчик от мото пфое 101.15лв сърце ме заболя номера му е 30611668 сменям го пред мото пфое и потеглям на две места яко ръчка на РАВЕН АСФАЛТ никакви ядове тръгвам си от работа по малко по неравен ,газ до дупка заби пак викам мама му стара 100лв на вятъра.Звъня на юнака казвам му.Той вика човек нищо друго не пишеше на компа може вероятно да е зацапана турбината и затова да не разтоварва вземи си ,добавка за почистване на турбината на Бардал вика към 30лв е. Влизам аз в сайта на про спиид 109лв и чета че се сипва в резервоара.Незная къде има досег горивото с турбината обаче в цялата схема турбо,въздух и масло нафта незнам да има.Викам си тая няма да я бъде.Прибрах се и седнах да чета и вижте на какво попаднах нещо от което проблема май,че ще ми бъде решен срещу още 100лв и нов горен тампон на двигателя свързания с разпъващата щанга.Защото моят е дроб сърма.Вижте колеги нещо много полезно .<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.volvoforums.org.uk/showthread.php?t=101425">http://www.volvoforums.org.uk/showthread.php?t=101425</a><!-- m --> Confusedhock:
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)