The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Проблем при рязко настъпване на газта S60

#31
Не ,не колега ,проблема не е в горния тампон със сигурност.Правилно сте се насочили към разтоварването на турбината.Излишно си сменил клапана при въздушния филтър ,защото той е само да спира и отваря вакуума към предния и задния тампон на мотора,а този ,който отговаря за разтоварването на турбото се намира на блока отпред над стартера.Тази грешка която ти е записала означава точно "Неправилно налягане на турбото" и най-вероятно проблема ти е запушена геометрия на турбината или е запушен въпросния клапан за разтоварване/тоя на блока/.
Volvo S60 D5 - D5244 T - 2004
Reply

#32
А как да разбера дали е добре Jika за да съм сигурен трябва ли има ли начин да се замери по някакъв начин за да се разбере дали е читав защото е торба пари 360 лв някаъде.
Reply

#33
geshuin Wrote:А как да разбера дали е добре Jika за да съм сигурен трябва ли има ли начин да се замери по някакъв начин за да се разбере дали е читав защото е торба пари 360 лв някаъде.

Колега, може ли да споделиш какви са разликите между двата проблема на забиване, първия с който започна темата и сегашния?
При мен вече не знам какво да си мисля има период когато на ден по два три пъти влиза в авариен, и после дълги периоди, в които умишлено я пържа и ... нищо. Последно ми прави номера преди 10-тина дни. Сипах добавка в горивото, подгоних я до Свищов и обратно скъсах и д-то от жега и ... никакви проблеми до сега Smile
The Easy Driver
MOSKVICH 426 combi - 1968 - ex
SEAT TOLEDO/1.6 m.i - 1993 - ex
VOLVO S40/1.8 i - 1996 - ex
VOLVO V70 D5 - 2003 - ex
VOLVO S80 V8 - 2006 - now
Reply

#34
Bell нещатата и грешките между първия проблем и сегашния са много различни преди в началото когато имах проблем с помпата грешката която се изписваше беше Sitema Motore Assistenza Urg при което в Bosh diesel решиха проблема с смяна на регулатор и клапан на ГНП оня ден ми заби като я вкарах почти в червеното и на дисплея изписа Motre Rich Assistenza без да свети ЖЪЛТ ТРИЪГЪЛНИК коте беше интересно за мен и колата влизаче като в авариен режим и като си я караш леко не леко не може да вдигне повече от 2500 оборота,а като имаше проблем с помпата тя пак и падаха оборотите ама като пуснеш газта да падне до към 1500 оборота,гаснеха грешки и пак си караш нормално а сега докато не рестартираш мотора,грешката си седи и това е ,ЧЕ НЕ ВИНАГИ КАТО Я ВКАРАМ В ЛЮТЕНИЦАТА ГО ПРАВИ.
Reply

#35
geshuin Wrote:А как да разбера дали е добре Jika за да съм сигурен трябва ли има ли начин да се замери по някакъв начин за да се разбере дали е читав защото е торба пари 360 лв някаъде.
Проблема при него е друг ,не е до замерване.В горната му страна има една капачка ,под която има мрежесто филтърче и ако то е запушено ,турбината не може да разтовари навреме.Това ,което може да се направи е да се свали този клапан и да се промие и продуха/но внимателно ,защото в него има мембрана ,която може да се скъса ако се надуе с компресор например/.
Друго ,което може да направиш е да сложиш колата на канал или нещо такова ,да свалиш кората отдолу ,да откачиш маркучето от актуатора на турбината...После ,ако намериш уред за създаване на вакуум ,да го свържеш с актуатора и да видиш дали движи геометрията ,трябва при вакуум от -0.5 бара да прави пълен ход открай до край без забавяне.
Volvo S60 D5 - D5244 T - 2004
Reply

#36
Здравейте,
преди няколко месеца имах няколко случая да светне Sitema Motore Assistenza, само че при мен се случваше на 1-ва или 2-ра и каране без газ на минимални обороти.. На Бош сервиз ми даде грешка - EGR клапан. Освен всичко, при подаване на газ пропушваше - с това се бях примирил, доста мотори като моя 2.5 TDI съм виждал в същото състояние. Бях се засилил да взимам спрей за почистване на EGR-а, но един приятел ми препоръча добавка. Имаше невероятен ефект и в момента над 4 к км все още нямам светнало такова съобщение отново, а черния пушек изчезна напълно, или поне не се забелязва в огледалото. Непосредствено при и след ползването на добавката имаше осезателно подобрение и на динамиката на мотора, но към момента не мога да сравня как е. Идеята ми е, че при горивни проблеми и липса на категорична яснота за проблема, не е зле да се започне от най-лесните и евтини манипулации и след това ако няма промяна да се продължава към скъпите.. Бях чел по чужди форуми, че един от перманентните проблеми на горивната система за 2.5 TDI е свързан с наслоявания по колекторите и поне веднъж годишно трябва да се почистват, вярвам, че при нашето качество на горивото, това е проблем за всички дизели.
Поздрави на всички
Николай
Volvo XC90 2.4D '2008

[Image: 686753.png]
Reply

#37
И какво стана отидох пак при бош супер дизел НН сервиз и ми искара следната грешка демек същата 6805 Преобразувател на налягане,регулиране на налягането на пълнене.Отклонение регулиране отрицателно.Юнака свали въпросното филтърче на клапана за разтоварване на турбината на блока където е изчисти го.Каза че най вероятно е тръгнал да заминава клапана .Когато и пусна графиките и дава газ и вика разтоварва турбината.Откачи маркуча в тоя клапан и с някво като манометърче уредче за под налягане ли за над налягане ли пробва дали движи геометрията и гледаха и вика геометрията е добре движи се.Оставих 50лв и тръгнах и ми каза ако пак направи сега след почистване на филтъра да мина пак ще ме закачат да видят дали е същата грешка БЕЗПЛАТНО и да го мислим Вие какво ще кажете момчета по въпроса.Четох много чест и навсякъде по света има различни решения но най хубаво и безболезнено е да се разбере точно от ,къде е проблема а не наред да сменявам неща.
Reply

#38
И аз ИМАХ същият проблем Карам С60 Д5 2.4 163коня 2004г като настъпя газта ми забиваше и пак същтот съобщение.
Отидох на диагностик и ми каза да си изчистя геометрията на турбото.Гледах няколко клипчета как се прави това и се захванах.
Клапана на геометрията се движеше свободно на ръка,но аз имам огромо доверие на моя диагностик и взех да разглабям.
Разглобих го и имаше съвсем малко нагар(казвам си моя човек ме прецака да се гърча напразно).
Изчистих нагара и я зглобих и газ към перник(по магистралата да я изпробвам) и О ЧУДО никакво забиване или грешки.
Вече я карам една година и нямам проблеми.
Наистина вакумният тампон играе много голяма роля в управлението на турбото.Просто за да не се получава замърсяване на геометрията, вакума трябва да е перфектен а също и редовна смяна на масло и хубава нафта(което в България е невъзможно)

П.С. Ако някой има нужда от добър диагностик да пише, ще му дам кординатите на моя.Винаги ми решава проблема от първото ходене и досега не ме е подвел.
Reply

#39
и сега какво вече 1500км навъртях след почистване на филтърчето само един път ми направи два дена след почистването и да чукна на дърво сегаа и до морето и обратно 1200км газ яко няма ядове.Не съм я вкарвал в лютеницата но до към 4000 оборота да.Изпреварване 180км/ч на новата магистрала за морето и няма проблем.Дано да е било от това въпреки че не ми се вярва да е само това било.Но дано не ми се мятат пари на вятъра.
Reply

#40
geshuin Wrote:и сега какво вече 1500км навъртях след почистване на филтърчето само един път ми направи два дена след почистването и да чукна на дърво сегаа и до морето и обратно 1200км газ яко няма ядове.Не съм я вкарвал в лютеницата но до към 4000 оборота да.Изпреварване 180км/ч на новата магистрала за морето и няма проблем.Дано да е било от това въпреки че не ми се вярва да е само това било.Но дано не ми се мятат пари на вятъра.
Отдавна следя тази тема и непрекъснато търся решение на проблема с влизането на двигателя в авариен режим.Аз от 2 години го нямам тоя проблем, благодарение на случайността .В търсене на проблема проверявах и правих какви ли не опити по системите в колата.Стигнах до клапана на турбото ,който се намира на блока на двигателя отпред зад стартера.След проверка за вакуум на маркучите се усъмних в херметичността на самия клапан и по точно тази част, която е защипана с метална гривна.Обвих тази гривна с бишоп лента ( НЕ ПВЦ лента за кабели ), която се ползва от енергетиците.Характерното за тази лента е , че при самото обвиване на елемента прилепва изключително плътно към детайла и създава херметичност.
...Та...след тая манипулация колата "забрави" да прави номера.
Искам да спомена и факта, че въпросния клапан го има в почти всички дизелови автомобили , който е ЕДИН И СЪЩ и изпълнява една и съща функция.Само , че е на различна цена - примерно за Волво той е около 280-400лв. Само че..........при братята от VW той е 80-100лв.
Аз моя го смених с такъв и вече 2000км нямам разлика в поведението на колата с оригиналния.Смених го тъй като се усъмних в изправността на точно тази мембрана, която е показана в линка ... --> <!-- m --><a class="postlink" href="http://www.volvoforums.org.uk/showthread.php?t=71445">http://www.volvoforums.org.uk/showthread.php?t=71445</a><!-- m --> . Разглобих моя оригиналния клапан за да проверя.Оказа се , че мембраната му е здрава.Та сега си имам резерва Big Grin
Ползвах тази тема за целта...... --> <!-- m --><a class="postlink" href="http://www.volvoforums.org.uk/showthread.php?t=162796">http://www.volvoforums.org.uk/showthread.php?t=162796</a><!-- m -->

Прочетете внимателно , тъй като предполагам ще е много важна тема за много от нас. Поздрави
Човек цял живот се учи . . .


[Image: ab250839.gif]
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)