The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Информация за Volvo S40

#11
Петър Ангелов Wrote:1.Топката на скоростния лост е обелена от дясната страна.
3.Другия ми проблем е с рамото на шофьорската чистачка.Опира във капака.
Моята топка си беше идеална допреди да я сваля, но реших че ще е по добре ако е дървена.В момента е същата като от аватара ми но вече баицвана в по-тъмен цвят и лакирана.
А рамото на чистачката си оправих по следния начин: Свалих рамото и на шмиргела го запилих 2-3 мм и след това го мацнах само там с черен грунд бързосъхнещ, той също е матов и не личи въобще
А сега малко и за топката :
Незнам при дизела къде му е задна, при мен е с повдигане на палеца и почти на 1 скорост и затова и топката е от 2 части.

Като извадих старата топка се оказа че металния лост е 12мм и направо една резба М12 и готово. и сега топката ми е на резба и мога да си я вадя когато ми е кеф.
Ако при теб задна е някъде към 6-та скорост си много лесен за нова топка.
volvo v40 1,8  1999г.
[Image: ab206894.gif]
Reply

#12
dilana Wrote:А сега малко и за топката :
Незнам при дизела къде му е задна, при мен е с повдигане на палеца и почти на 1 скорост и затова и топката е от 2 части.
Нормално е да е така, от две части и с повдигане и като първа. Скоростна кутия на Рено. Масово всички сме с такива. Ако включи в търсенето и топка за Рено, ще му е по-лесно да намери това което му трябва Wink Wink
V90 97 200hp
S60 AWD 15 249hp
144 70 82hp
--------------------
     EX
V70AWD 97 193hp
S80 07 200hp
S70 97 140hp
V40 96 115hp
940 95 155hp
S80 06 170hp
940 95 122hp
Reply

#13
Ако колегата е от София не ми пречи да се видим някоя събота или неделя и да му направя една топка.
volvo v40 1,8  1999г.
[Image: ab206894.gif]
Reply

#14
На M56 задна е зад 5-та, затова топката на скоростния лост не е от 2-части както на бензинките.

Иначе честито на колегата за новата придобивка. Дано му служи вярно дълго време. Това, че е Т4 няма никакво значение. Незнам какво говорят в Рено форума, че толкова много се цитира. Затова ще пиша аз какви наблюдения имам: двама мои близки приятели в рамките (с разлика от 6 месеца един от друг) си взеха Т4-ки 2-ра ръка В40 в Холандия пред 4-5 години. Единият я продаде миналата година на 350 000 км, другия е стигнал почти 300 000. И двамата са с оригиналните си турбини, съединители и маховици и то в добро здраве. Те ме запалиха по Волво и сега и аз карам Т4 и 2,5 години само консумативи и нафта.

Моя съединител също отделя малко над средатаа, така че ако не буксува и няма шум от маховика значи всичко е наред.

Теч ли има или някакво омасляване? Без да свалите капака незнам колко добре се вижда. Всеки случай турбината е от към купето, ако това е от към решетката трябва да го снимате да го видим.

Моя съвет е да не се хващаш веднага, че турбината не е наред заради това 1-2 сек задържане. Покарай я още, зареди от друга бензиностанция. Ако имаш дълъг път още по-добре. Ако само понякога го прави това леко задържане може да е нещо временно. При мен го имаше като бях заредил кофти нафта и после изчезна.

С чип двигателя става съм 122 кс. Поне за толкова имах аз оферта когато се интересувах миналата година. Обаче се отказах, писна ми от облаци дим зад чипосани дизели по баирите.
2004 Volvo S40, 1.9D, 102 hp - D4192T4
Reply

#15
В сряда сутрин,преди работа съм на диагностика и оглед на омасляването и ще пиша,какво са открили.
А колега Nordic,какъв е разхода на нафта,за момента имам само извънградско - 6,3 и смесено 7,5.Зареждал съм 2 пъти на Ромпетрол и последно на Лукойл.
Четох доста мнения,че разхода бил около 6,5,но това си зависи и от стила на каране,но и в момента не е много студено,за да гори толкова.
Reply

#16
6.5 само лятото и то без резки ускорения. Зимата под 7.5 усобено на разтояние >10км е слабо вероятно.

С какво масло е? Филтри: Горивен, Въздушен сменяни ли са скоро?
бивши:
V40 1.9D 115hp '03 - D4192T3
настоящ
Xc70 D5 185hp MY'06 - D5244T4
Reply

#17
Ако не са зимни условията, извънградско се движи между 4.8 - 5.3л, като това е със скорост 90-110 км/ч. Под 5 при мене пада само ако пътя позволява да карам на автопилот със 100 км/ч. Последното ми пътуване декемви (Варна - Бургас - Варна) без автопилот-а ми даде 5.3 като скоростта не е минавала 100-110 км/ч (освен при изпреварване).

Градско (Варна) се движи около 7, за ходения на кафе или до магазина и назад сега през зимата 8 - 9 се движи някъде. Смесено наистина около 6.5 се движи (с изключение на зимата). Лятно време може и малко по-малко.

Обикновено карам доста спокойно, без разки спирания и ускорения и това винаги се отразява добре на разхода. Има и друго, преди това не бях карал дизел и отначало разхода беше поне с литър отгоре на сегашния. Като минаха 6 месеца и се научих да потеглям без много газ и сменяне на предавките около 1800 - 2000 об/мин и нещата си дойдоха на мястото.
2004 Volvo S40, 1.9D, 102 hp - D4192T4
Reply

#18
Колата я купих напълно обслужена,преди 6 000 км. От масла и филтри до ремъци и ролки.
Досега съм карам доста дизели,и обичам да усещам ускорението на турбинирания двигател Smile Дизелите,които съм карам са предимно от VAG групата, и почти нямаха турбо "дупка" , а тук има леко забавяне,явно заради турбината без променлива геометрия и затова си мислех за чип.За разхода,като се замисля,за този автомобил си е нормален,а и на моя стил (леко агресивен).Утре да си направя диагностиката, за да се успокоя и повече нищо няма да ровя,а само ще карам Smile
Reply

#19
Петър Ангелов Wrote:Колата я купих напълно обслужена,преди 6 000 км. От масла и филтри до ремъци и ролки.
Досега съм карам доста дизели,и обичам да усещам ускорението на турбинирания двигател Smile Дизелите,които съм карам са предимно от VAG групата, и почти нямаха турбо "дупка" , а тук има леко забавяне,явно заради турбината без променлива геометрия и затова си мислех за чип.За разхода,като се замисля,за този автомобил си е нормален,а и на моя стил (леко агресивен).Утре да си направя диагностиката, за да се успокоя и повече нищо няма да ровя,а само ще карам Smile
Защо реши, че твоята турбина не е с променлива геометрия :o
Reply

#20
[/quote]
Защо реши, че твоята турбина не е с променлива геометрия :o[/quote]

Ами от няколко места така ми казаха,че Garrett 15 е турбина без променлива геометрия!!

Сега,тази сутрин бях на диагностика и са открили 3 грешки:
1.Не е занулен сервизния интервал,след смяна на масло.
2."Може би" имало изгоряла подгревна свещ - давало грешка!!!
3.Загуба на налягане в горивната система - изразявала се в моментно "забиване"на автомобила.

Искам да попитам,тъй като от старата кола има VAG-com,възможно ли е с друг софтуер да чета грешките на колата,използвайки същия кабел?

П.С. Иначе за омасляването,казаха че било нормално,тъй като се проявявали микроцепнатини и трябвало от време на време да доливам по малко.Искаха да я оставя за обстоен преглед,но на този момент нямам излишни пари :lol:

Сега остава ,само да сменя 2 говорители и осветлението на климатроника.
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)