The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ел.стъкла проблем

#1
Колеги,от една седмица имам проблем с предно ляво ел.стъкло!При автоматично вдигане/след като е свалено и дръпна палчето нагоре за затваряне/стъклото се затваря и ВЕДНАГА слиза надолу - сякаш е в предпазен режим - когато срещне препиятствие преди да е затворено! Като задържа копчето за затваряне -няма проблем-затваря се,но иначе се връща/отваря/само.Някой да е имал такъв проблем? Confusedhock:
Reply

#2
Ами и на мен ми го прави този номер, на С 80, но предполагам няма разлика в модула. Отварях кората смених водачите от които уж трябваше да идва проблема, но промяна не настъпи. Когато тръгна да вдигам стъклото, все едно то среща преграда и тръгва автоматично да се отваря пак. Надявам се да не е тръгнал да си заминава модула. Ако откриеш точната причина ще се радвам да споделиш. Успех Wink
V90 97 200hp
S60 AWD 15 249hp
144 70 82hp
--------------------
     EX
V70AWD 97 193hp
S80 07 200hp
S70 97 140hp
V40 96 115hp
940 95 155hp
S80 06 170hp
940 95 122hp
Reply

#3
Ами и мен ме насочват към водачите!Утре ще отворя пак кората и ще пиша за резултата!
Reply

#4
Имах един голф и при него след изключване на акумулатор ставаше същата работа.След ден два от само себе си се оправяше,все едно се самоубочаваше .Може да губи памет и настройки,изчакайте преди да разглабяте.
VOLVO 850 GLT 2.0Turbo avtomatik 1996g.
Reply

#5
Явно проблема е в модула!Почистих и смазах водачите,които впрочем си бяха чисти,но промяна няма!С ,,почукване" няма проблем - затваря се нормално,но когато е отворен изцяло и го пусна да се затваря,достига до пълно затваряне и се връща надолу 3-4 см,понякога и повече.като задържа копчето в положение "затваряне'' се затваря плътно!Може би е запаметило тази точка - 2-3 см отворено,тъй като когато карам през повечето време е така отворено заради цигарения дим!Важно е,че все пак се затваря.Може пък и да му дойде ,,акъла"!
Reply

#6
pliva Wrote:Явно проблема е в модула!Почистих и смазах водачите,които впрочем си бяха чисти,но промяна няма!С ,,почукване" няма проблем - затваря се нормално,но когато е отворен изцяло и го пусна да се затваря,достига до пълно затваряне и се връща надолу 3-4 см,понякога и повече.като задържа копчето в положение "затваряне'' се затваря плътно!Може би е запаметило тази точка - 2-3 см отворено,тъй като когато карам през повечето време е така отворено заради цигарения дим!Важно е,че все пак се затваря.Може пък и да му дойде ,,акъла"!

Едва ли.
Има начин за обучение.
Довечера ще погледна в Вадис как точно беше и ще пиша какво трябва да се направи.
Reply

#7
Предварително много благодаря! Smile
Reply

#8
pliva Wrote:Предварително много благодаря! Smile


Няма проблеми.
За всеки случай виж това: http://www.volvoclub-bg.com/forum/viewto...29&t=19250 Wink
Ако се счупи такъв водач и стъклото падне крайния ефект е доста лош в цифрово изражение.
Reply

#9
Да,прегледах го и пак благодаря!Но при мен стъклото си се движи много леко и плавно.А и вчера като свалях кората проверих на носача - няма луфт,не играе.Колата все пак е на 92 000 км.Ще откача пак акомулатора...
Reply

#10
И при мен също го имаше на времето, даже мислех, че това е нормално Smile
Лятото обаче като оставих колата в МП да програмират таймера на печката не знам какво са програмирали, но от тогава стъклото си се качва безпроблемно до горе и се смъква абсолютно до долу (преди това едни 3-4 съм не влизаха до края)
The Easy Driver
MOSKVICH 426 combi - 1968 - ex
SEAT TOLEDO/1.6 m.i - 1993 - ex
VOLVO S40/1.8 i - 1996 - ex
VOLVO V70 D5 - 2003 - ex
VOLVO S80 V8 - 2006 - now
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)