The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Дилема за Volvo XC90

#11
Да те успокоя за ръчката - сменях съединител и не се наложи да сменям маховика. Когато си купувах колата (XC90 D5 185) също ме уплашиха за автоматика и чаках 3 месеца за ръчка. Определено не съжалявам много по остра е от автомата. Така че прецени какво искаш от колата.
Reply

#12
Това с издъхването на бензиновите мотори след 150000км ми харесаSmile, колега горещо ти препоръчвам 90-тката, аз карам такава и със всеки изминал ден все повече ме кефи, много просторна, комфортна, уникално обезшумена, изключително удобна, единствения автомобил в който си почивам докато шофирам, съревнование качество-цена за втора ръка може би е най-доброто, успех
Reply

#13
Незнам, това показва личния ми опит, от двете бензинови коли, които съм карал. Просто някъде след 150к просто колата не иска да се предстява така, както например, когато е била на 80к. Това обаче с дизела не се случва, а напротив няколкото дизолови коли, които съм карал и карам се държат абсолютно еднакво, както на 80 така и на 150к. Това мнение го споделят и много хора, които познам карали и едното, и другото.
Надявам се при Т6 да няма ралика (не съм карал 90ка с бензинов двигател), но се съмнявам. Shenti_bul може да сподели с нас, ако има опит с бензиново и дизелово xc90.

Поздрави
Volvo For life!
Reply

#14
Колега не усещаш ли че си леко смешен-как прецени че бензиновите двигатели издъхват след 150х.км? Бензиновите от 0км. ли ги караш? дай инфо че аз само с бензинови мотори карам, а сега конкретно ХС90 V8 - тръгнал съм да сменям свещи - на 120х. се сменят за първи път, мисълта ми е че ако ще се сдуха да не инвестирам 200лв. знам ли?
Volvo XC90 V8 2007г. Executive
BMW E82 135i 2011 г. MCoupe
Reply

#15
Здравей,

вече написах, че това са лични наблюдения! Ако ти не ги споделяш, тогава напиши какви са твоите след като ясно съм подчертал по- горе ако някой има опит с бензин/дизел xc90 да сподели. Но усещам, че ти, който претендираш,че караш само безнинови коли имаш сериозна база за сравнение.

Идеята беше за разликите между безинова кола на 80 хиляди и същата на 150 хиляди - разликата във мощността и износването е голяма. В същото време дизел на 80 хиляди и на 150 хиляди - разликата е незначителна. Тези разлики се получават от разликите в горивата Дизел и Бензин и принципите на работа на единия и другия двигател. Безпорен е факта за доста по-бързото износване на бензиновите двигатели от тези при дизелите, това до какво води?

В заключение, смешнен е този, който чете и не вниква в написаното и коментира първично. Аз си мислех, чесъм го написал простичко! Wink
Volvo For life!
Reply

#16
Моята ХС90-Т6 съм я взел април 2008год. на 135 000км, сега е 198 000 км. Разлика от началото до сега не съм усещал, но аз я карам всеки ден и ако някой или друг кон е избягал няма как да забележа. Разхода на масло, ако това е някакъв критерий е един и същ - до 12 000 км от смяната намалява на 20% над мин. доливам 0.500 л. и на 15 000 км е отново на 20% над мин. и следва смяна - процентите са точни защото между мин и макс има 5 звездички и като се покрива само първата звездичка - 20%. От дизел имам само впечатления от 850 с 2.5-140к.с. на Ауди - над 400 000 км и за сега все още се движи нормално и пали лесно сутрин. Имам впечатление и от още един съвремен дизел 320 CDI на Мерцедес МЛ който в момента е на 420 000 км, но с втори двигател - сменен първия 260 000 км. Колата е купувана от Балкан стар и там казват, че тези дизели 300 000 км е супер пределна граница още от 220 000 - 240 000 почват да дават признаци на износване и нямало нищо общо с 300 TD които на 220 000 - 250 000 още се разработвали.
VOLVO XC90 2.9T - 272 hp
Reply

#17
Темата пак върви към метла :mrgreen: :lol:
Аз съм на мнение, че колегата се е ориентирал вече и скоро може да се похвали.
Колкото до колите - вече никой не произвежда онези старите, здравите и дълголетни коли Wink
При 2-рата употреба е въпрос на късмет дали предишният собственик е мислил модерно или старомодно Smile
BG VOLVO Member #00409
Reply

#18
Dodo 155 Wrote:Темата пак върви към метла :mrgreen: :lol:

Само, че освен метла ще има и наказания вече... :roll:
Reply

#19
Sorry,
малко съм попрекалил с писането и съм оспамил темата на колегата с ненужно инфо.
VOLVO XC90 2.9T - 272 hp
Reply

#20
Колега JMI от United Kingdom, как да кажа-дизела си е дизел, който каквото го кефи това кара, аз лично си обичам бензина и заставам с две ръце зад големия бензинов мотор.
Volvo XC90 V8 2007г. Executive
BMW E82 135i 2011 г. MCoupe
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)